Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt a Miskolci kórház...

Mi volt a Miskolci kórház koraszülött osztályán?

Figyelt kérdés
Én csak annyit hallottam eddig,hogy mi történt! De mitől lehet hallott már valaki valamit róla?

2013. aug. 13. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

A higiéniával lehetett valami probléma.


Mert ennyi csecsemő egysterre hogyan halhatott meg

ilyen rövid idő alatt-

2013. aug. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Jav. egyszerre


Az igazgatót fel is függesztették

Gondolom kivizsgálják a dolgokat

2013. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem feltétlen a higiénia az oka. Mint megírták, az összes elhunyt koraszülött extrém korán, nagyon kis súllyal született. A koraszülött intenzívek halálozása nagyon magas, 50% fölötti. Elég egy nagyobb időjárás-változás (pl. a napokban bekövetkezett lehűlés, hidegfront), és sajnos megnő a halálozások száma (felnőtt intenzíven is). Szörnyű, de sajnos sokszor előfordul, és erről senki sem tehet. Hiába a fejlődő orvostudomány, a 24-27. hétre született koraszülöttek többsége még mindig menthetetlen. Én inkább valami politikai problémát sejtek az ügy mögött (főleg, hogy az igazgatót is felfüggesztették), mert ekkora mértékű halálozás más NIC-en is előfordul, minden hiba nélkül.


Üdv: egy NIC-es

2013. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig előfordulhat.

Ha jól emlékszem 10 éve ugyanez volt Kecskeméten! Sajnos még a legszigorúbb higénés szabályok betartásával is előfordul olyan,hogy egy agresszív fertőzés kerül be, amit nagyon nehéz "kiírtani"!

2013. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ismertek érintett édesanyát vagy édesapát, aki elmondaná az ő történetüket (akár arc nélkül is)?
2013. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pedig gyanús, hogy valami véletlen fertőzés lehetett, remélem kiderül, igaz ez a szülőkön már nem fog segíteni. Ettől még biztos lelkiismeretes orvosok-nővérek dolgoznak ott, őket is sajnálom.

Amúgy a koraosztályok rövidítése PIC, ha a NIC-n fordulna elő ily` mértékű halálozás, az még gyanúsabb lenne.

Részvétem a szülőknek.

2013. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os, elvileg a PIC és a NIC ugyanaz az osztálytípus :) Nálunk a PIC-et pár éve nevezték át NIC-re, pedig ugyanazokat a típusú újszülötteket látjuk el. Aztán a mai egészségügyi katyvaszban lehet, hogy mégis másnak szánták...
2013. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, nálunk a PIC, a koraszülött, a NIC pedig az időre, de ellátást igénylő babák osztálya.
2013. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem valami putris mocskos cigány asszony bevitt valami parazitát a gyerekére, a nővérek meg végigfogdosták etetési időbe az összeg babát és ennyi.... Csodálom, hogy eddig nem történt ilyen eset.
2013. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hol késik már a jelentés? Valaki nem tud esetleg valami még nem publikált eredményt?
2013. szept. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!