Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maximum hány perces utat...

Maximum hány perces utat vállalsz be tömegközlekedéssel egy két és fél éves gyerekkel, hogy meglátogass valakit?

Figyelt kérdés
egynapos program, ottalvás kizárt.
2013. aug. 9. 15:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Másfél órát bevállalnék. (Bár nekem sosem volt egy db 2,5 évesem, mert akkorra már kettő volt...)


De amikor olyan másfél éves volt a nagy, emlékszem egyszer egy hosszabb útra. Hát haza felé kiakadt rendesen szegényke, üvöltött a buszban, a csizmáját ledobta és vergődött. Kibírtuk. :)


A kulcs szerintem az, hogy bőven legyen Nálad rágcsálni és inni való, esetleg kedvenc állat, mese könyv.

Ilyenkor fel kell adni arra az egy napra az étkezési elveket/szokásokat, nyugodtan ropizzon akár egész úton.

Meg ki kell találni játékokat. Hogy pl. nézitek az embereket, és kinek van kalapja/sapkája, kinek nincs stb.


2,5 éves már elég nagy, és az emberek általában átadnak egy helyet, ha ennyi időssel vagy, tehát tud nézegetni ki az ablakon.

2013. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
nincs babakocsi már régen. 1,5 óra az út, barátnős csevegés, de nekem nagyon megterhelőnek tűnik. 2 átszállás van amúgy közben.
2013. aug. 9. 15:48
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem 30perc hév+nem is tudom mennyi a mexikói út villamossal, onnan Állatkertig megint X, és ugyan ez haza, ugye az Állatkertben nincs lehetőség lefektetni a gyerkőcöket, és eddig egyszer volt, hogy a fiam a villamoson elaludt, de kapsz fagyitra úgy kelt fel, mint aki sose aludna el:)

Bárhová elindulok velük. 2,5éves a lányom 4éves a fiam.

2013. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

11 vagyok:

ami még ötletem van:

-valamilyen háti hordozóeszközt kéne kölcsönkérni (akár kölcsönözni lehet nem drágán!), és ha haza felé nagyon kibukik, bele teszed.

-az miért nem opció, hogy ebéd után barátnőnél alszik egyet, és ha felkelt, akkor kipihenten mentek haza? (Normálisan beszélgetni úgyis leginkább akkor lehet, amikor alszik)

-végső soron barátnő is mehetne hozzátok, és akkor hazai pálya a gyerekednek, bnő meg marad, ameddig jól esik.

2013. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nézd csak: 800Ft/hét, nem vészes. :)


[link]

2013. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
problémás vagyok, tudom, de már a hordozáson is túl vagyunk... másfél évig hordoztam, azóta nem akarja. idegen helyen tuti nem alszik el.
2013. aug. 9. 16:06
 17/18 anonim ***** válasza:

Másfél órát bevállalnék. Vinnék mesekönyvet, valami játékot, innivalót, kekszet az útra.

A lányommal így mentünk strandra anno (tőlünk minden nagyon messze van). Azt nem mondom, hogy nem volt fárasztó, de kibírható, és hazafelé el is aludt a buszon.:)

2013. aug. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én 2 hete voltam 3 gyerekkel (6-2-1 évesek) 3 óra út oda, 3 vissza. Fárasztó volt, de nem volt gond. Volt 1 átszállásunk is, akkor tudtak mozogni egy picit. Vonattal mentünk.
2013. aug. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!