Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megéri gyereket vállalni?...

Megéri gyereket vállalni? Párommal 7 éve vagyok együtt - én mindig is akartam gyerekeket egészen addig, amíg legjobb haveromnál nem született egy lurkó tavaly tavasszal. Ekkor felnyílt a szemem, mennyi nehézség van.

Figyelt kérdés
félreértés ne essék: a kérdésem nem a pénzre irányul, az van/lenne elég. a kérdés inkább az, hogy gyerek nélküli kötelezettségmentes élet vs. gyereknevelés? barátnőm nem szeretne lurkót, idegesítik a gyerekek - soha nem is akart. emiatt én nem voltam szomorú soha, mondván majd kinövi a párom és később akar majd gyereket. (én 26, b.nőm 22)

2013. aug. 6. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen én sem akartam gyereket. Másé soha nem érdekelt. Nem bírtam őket. Meg hát aranyosak, persze, amíg hallgatnak. Aztán teherbe estem 25 évesen, és életem legjobb döntése volt, hogy megtartottuk. Fel sem merült, hogy esetleg ne így legyen. És igen, sokszor szívás, meg vagyok én is idegroncs néha, de aztán este ha bemegyek hozzá, és ránézek, hogy milyen gyönyörű, mindig tudom, hogy jól döntöttünk. Vagy azok a nyálas cuppanós puszik, vagy ha megsimogat, vagy mikor odakucorodik hozzánk az ágyba, és látszik a szemén a csillogás, örül, hogy balra apa, jobbra anya. Nem csinálnám vissza. Későbbre sem tenném. Egyszerűen nem adnám semmiért oda a gyereket. Pedig néha hisztis, képes magát hanyatt vágni a játszótéren, néhány dolgot tönkretett már, terítette be az egész nappalit joghurttal, és még sorolhatnám.
2013. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is változik még a barátnőd véleménye.És milyen érdekes...fordítva szokott lenni ez a dolog.Hogy a barátnő veti fel a gyerek témát.Ritka vagy mint a fehér holló.Komolyan. :)

Én 19 évesen szültem az elsőt,nem bántam meg,és a párom sem,aki azóta a férjem,és még lett közben 2 gyerek. :) Velük kerek az élet! Felelősséggel..kötelezettségekkel..kimerültséggel,kialvatlansággal..karikás szemekkel..de semmiért nem cserélném le ezeket a dolgokat.Nah igen,és az esti mese nézést a nagyágyban ötösben..jobbról balról..mindenfele gyerek!Imádom! :)Jó lenne még egy 4. ;)

2013. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

előző hozzászólóval értek egyet, hiszen még tényleg nagyon fiatal.. nekem sem jutott eszembe hogy gyereket vállajak, bár nekem még 25 évesen sem. most 30 vagyok és épp most vagyunk a közepébe a gyerekvállalásnak.. :)

úgyhogy nagyon ráértek még, nem is kell elkapkodni. érezzétek jól magatokat együtt, menjetek mindenhová, éljetek, csavarogjatok és mikor eltelt egy-két-három év, majd ráértek gondolkodni hogy mikor jöjjön a baba.. persze mindenki más, mindneki másképp fogja fel a dolgokat, másmilyen érettségű mindenki, de Ti bőven ráértek még... és természetes hogy megijedtek attól hogyha gyerek lesz.. hiszen Ti még másképp gondolkodtok másképp éltek, de majd idővel megváltozik minden!

2013. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__46..


Tessék, itt van egy nő akit rábeszélt a kedves párja az anyaságra. Szép, mi? A csávó rájött, hogy nem is olyan buli ez a babázás.

2013. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! jó volt ez a kis megerősítés :-) nagyjából én is ezeket gondoltam egészen eddig, de legjobb haverom (lassan 20 éve, minden megbeszélünk egymással pénztől, balhékon át (ő rendőr) :-) és eléggé kipakolt a hétvégén, hogy nagyon nehéz lett az életük. és egy kicsit meginogtam! de köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 6. 11:38
 6/6 A kérdező kommentje:
ilyen nálunk nem fordulna elő, hogy is mondjam nem olyan családból származom én! :-) mégegyszer köszönöm a véleményeket! remélem 10 év múlva lesz vagy 3 gyerekem és viszem őket Pulába kalandhajózn! :-)
2013. aug. 6. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!