Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldi nevet adni a babámnak...

Külföldi nevet adni a babámnak ciki?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 13:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vannak szép magyar nevek, de kicsit különlegesebbet akartunk neki adni. Persze nem Dzsesszikát! :)
2008. jún. 27. 13:25
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ciki. Csak mondjuk a vezetéknév sem mindegy. Mert egy nagyon magyaros hangzású vez.névhez és nem adnék külföldi nevet.

Nekem csak azok a küldöldi nevek nem tetszenek,amit te is hozol példának,tehát magyar kiejtés szerint kell leírni.

2008. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem magyaros hangzású a vezetéknév. Nem magyaros a vezetékneve. Ha magyaros lenne, mint pl. Kovács akkor ahhoz tuti nem adnék külföldni nevet, mert az elég hülyén nézne ki!
2008. jún. 27. 13:39
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Az én párom francia, ezért foglalkoztam ezzel a kérdéssel.

Olvastam valamelyik oldalon (nem tudom mennyire igaz!!!), hogy ha én a fiamnak a Victor nevet adnám, azt Magyarországon Viktorként jegyeznék be. Valamiért átmagyarosítják. De gondolom, nem minden névvel lehet ezt eljátszani..

2008. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

A magyar helyesírás minden idegenszót fonetikusan ír. Ezért a Jessika=Dzsesszika, a Jastin=Dzsasztin stb...

De érdemes inkább utónévkönyvből válogatni és olyat ami illik a vez.névhez.

Egyébként nem ciki külfödi nevet adni, szíved joga. A lényeg, hogy ne tolj ki a gyerkeddel. Ismerek pl olyan 6 éves kisfiút akit élete végéig ki fognak röhögni hála a szüleinek. Ugyanis ha megkérdezik tőle hogy hívják: Nagy Barna Farkasnak a válasz. Szóval én személyszerint csak ezt kérem tőled. A többi a te ill ti dolgotok.

2008. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
az én fiamat Alrick-Andrew nak hivják :D
2008. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem a Nagy Barna Farkas állati aranyos! :) Ha ilyen vezetékneveim lennének, én is így nevezném a gyereket. A Nagynál, meg a Kis-nél is :)


Zaphira

2008. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy ha külföldi állampolgár a másik szülő,akkor lehet kérni,hogy az Ő anyanyelve szerint íródjon a keresztnév. Ezt a Viktor/Victor hozzászólónak írom.
2008. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha az egyik szülő külföldi, vagy valamelyik bejegyzett nemzetiséghez tartozik, akkor megengedik az ő helyesírása szerint használni a nevet, sőt olyan nevet is, ami Mo.-on nincs bejegyezve, de az adott szülő anyanyelvén szokásos név.
2008. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ. Nekem nagyon tetszik a Kendra név, itt nincs para azon, hogy úgy kell-e írni, ahogy ejtik, mert igen. Mondjuk szerintem a külföldi név akkor jó, ha úgy kell írni, ahogy ejtik, vagy már meghonosodott annyira, hogy nem néz ki röhejesen leírva (mert a Dzsennifer, stb. nagyon bénán néznek ki leírva). Vagy hát a másik meg az, hogy persze külföldi származás esetén kérni lehet, hogy "normálisan" írhassa a nevét a gyerek, tehát úgy, ahogy az adott nyelven írják. De ezt igazolni is kell valamivel. Amúgy elég valószínű, hogy az én babámnak sem valami hely de magyaros neve lesz, mert a párom külföldi (félig), és szeretne valami olyan nevet adni, amivel egy kicsit ezt hangsúlyozni lehet. Hát majd meglátjuk :)
2008. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!