Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam le? Első szülinap.

Hogyan mondjam le? Első szülinap.

Figyelt kérdés

Barátnőm kisfia 1 éves lesz augusztus végén.

Egy hónap van a gyerekeink között.

Meghívott minket a szülinapi zsúrra.

Hónapokkal ezelőtt le volt beszélve már, itthon is át lett egyeztetve az időpont.

Nem ápolunk túlzottan jó viszonyt egymással, mert elég bezzeg anyuka, mindenben túllicitál, folyton hasonlítgatja a gyerekeinket, de néha jól el tudunk beszélgetni, és egyébként sem szeretek összeveszni senkivel.

A héten a párom viszont közölte, hogy neki semmi kedve sincsen elmenni, azt szeretné ha lemondanám. Messze laknak, ketten a gyerekkel nem tudunk elmenni, és a párom azt szeretné ha amblokk az egészet lemondanám, tehát nem nélküle mennénk, hanem egyáltalán ne menjünk.

Nem szeretnék sértődést, veszekedést, nem tudom mit mondjak a barátnőmnek. annyira nem vagyunk jó barátnők, hogy meg merjem mondani az igazságot, mert félek, hogy ha később valami program lesz, hogyan fognak viszonyulni a páromhoz. Eredetileg úgy lett volna, hogy mi is meghívjuk őket a mi babánk szülinapjára is, de így már fogalmam sincs, hogy kéne intézni sértődés nélkül a dolgot. Sajnos a párom nem indokolta meg, miért szeretné ha lemondanám.



2013. júl. 30. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem akarod az igazat mondani, simán mondhatod, hogy a párod meglepi kirándulást szervezett pont az napra... és tényleg el is mehetnétek hármasban, így nem lenne kamu sem.

Amúgy meg simán elmondanám, hogy a páromnak nincs kedve menni, és így nem tudunk elmenni. Ha megsértődik, megsértődik, majd kiengesztelődik.

2013. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ha Neked sem probléma, hogy nem mentek és beletörődnél, akkor a szülinap előtt 1-2 nappal jelents beteget. Senki nem viszi betegen a gyerekét "bulizni". Ennyi.
2013. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszönöm szépen, nagyon jó ötlet :) Sajnos azonban nem tudom bevetni, mivel már kb. két hónappal ezelőtt egyeztetve lett az időpont, meg volt beszélve, hogy mindenki ráér. :(


Kedves második!

Neked is köszönöm a tanácsot. :) Én is erre gondoltam, csak bánt a lelkiismeret, hogy már tudom, hogy nem megyünk és mégis még egy hónapig hagyom abban a hitben a családot, hogy ránk is számíthatnak.

Nekem nem gond, hogy nem megyünk, mert nem tudnám magam jól érezni úgy, hogy tudom a páromnak semmi kedve nem volt eljönni és csak elrángattam. Nélküle nem megoldható az elmenetel és nem is szeretném. :(

2013. júl. 30. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az egyenes utat javaslom. Hívd fel, mond meg a férjed sokat fog dolgozni és nincs kedve vezetni, ezért nem mentek.

Gondolj bele az ő helyzetébe is. Nem mindegy, hogy 2 emberrel többre vagy kevesebbre kell főzni.


De készüljön fel a férjed, a következő években szerencsés esetben bizony egyre többször fogják hívni a gyereket "bulizni", nem lehet mindet lemondani mert neki nincs kedve.

2013. júl. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez a baj, hogy pontosan ezért nem tudom vele megtenni, hogy utolsó pillanatban mondom le, mert tudom, milyen rossz készülni étellel, itallal, hellyel úgy, hogy a végén lemondják.


Ugyanakkor nem szeretném a páromat rossz színben feltüntetni , mert félek, hogy a későbbi közös programokra rányomná a bélyegét. Autóval hamar ott lennénk, bkv-val nehezen tudnánk megközelíteni, ha ketten mennénk a gyerkőccel. Nekem nincsen jogosítványom.

2013. júl. 30. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mond azt, hogy a férjednek sűrgös dolga akadt és nem tud Titeket elvinni, Te pedig nem akarsz tömeg közlekedni a gyerekk
2013. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!