Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor mondjam meg majd a...

Mikor mondjam meg majd a barátomnak, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék gyereket. Később sem. Viszont nem tudom, hogy ha lesz barátom, hogyan és főleg mikor mondjam meg neki. Mert persze, nem szabad hitegetni senkit, de egyfelől 1 pasinak sem rögtön a gyereken jár az esze (hajjaj...), másrészt pedig nyilván nem mondhatom már az első randin, hogy bocsi, ezt így képzelem el. De pofára ejteni sem akarom.
2013. jún. 12. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Sokan kezdik nem akarokkal...majd akarsz te is..ha meg nem, akkor ha szóba kerül a téma megmondod..
2013. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig nálunk az első randin szóbakerült. Miért ne lehetne ilyesmiről beszélgetni? Ráérsz akkor gondolkodni ezen, ha aktuális a téma. Ez úgyis jön magától.
2013. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány éves vagy, milyen korszakodat éled. Ha még nagyon fiatal vagy, és vélhetőleg lesz jópár randid meg barátod életed párjáig, akkor nem kell ezzel foglalkozni. Éld a fiatalok életét.


Ha azonban már komoly kapcsolatra vágysz, és kicsit érettebb leszel, akkor jó lesz beszélni a családtervezésről, ha a párodon is úgy látod, hogy esetleg egy életre tervezne veled.


Amúgy meg adj időt magadnak. Rengeteg nőnek van ilyen fiatalkori gondolata, hogy ő ugyan nem akar soha gyereket. Sőt, sokan utálják is a gyerekeket, ill. taszítja őket a kicsik közelsége, gondolata, és később ezek a lányok mégis jó édesanyák lesznek, egyszerűen mert felnőnek, változnak.

2013. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha még pasid sincs, minek rágódsz ezen? A fehér lovas hercegig még lesz néhány élményed, pozitív negatív egyaránt.

Mi van, ha meggondolod magad pl. 10 év múlva, és akkor azzal ejted pofára, hogy bocsi, mégis akarok gyereket, pedig nem ezt beszéltük meg...

Sosem tudhatod mit vagy kit hoz az élet.

2013. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a korom miatt már könnyű szóba hozni az első randin is, mert általában azt feltételezik, hogy már van gyerekem.

így mondhatom nyugodtan, hogy nincs, soha nem is akartam és nem is akarok ezután sem.

Míg fiatalabb voltam, akkor is szóba hoztam. Nem feltétlenül azzal, hogy nem akarok gyereket, csak meséltem az álmaimról, hogy hogyan szeretném élni az életem (utazgatok és ezt akarom folytatni). Ilyenkor vagy automatikusan szóba került, hogy de akkor hogy lesz gyerekem, vagy ha még így sem, akkor mellétettem, hogy ez persze csak úgy lehet folytatni és megvalósítani, ha nem hagyományos gyereknevelő életet élek.

Most van egy társam, akivel együtt költözünk egyik országból a másikba :)

Jelenleg Írországban élünk, a következő cél Málta. Úgy van, hogy oda is jön velem. De ha mégsem... Akkor sincs semmi. Az élet nem áll meg :)

2013. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!