Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor mondjam el...

Szerintetek mikor mondjam el a fiamnak, hogy kistestvére lesz?

Figyelt kérdés

8 hetes terhes vagyok. Nagyon örülünk neki, de a probléma az, hogy van egy 4 éves, kiscsoportos fiam, aki még nem alhat bent az oviban. Már az ovi elején megkértek (bepróbálkoztak)az óvónők, hogy hozzam el ebéd után, mert azt látják "ráérek". Holott dolgozok, igaz itthonról, de attól még dolgozok. Ahogy elhozom a gyereket ebéd után, már nem tudok semmi munkával kapcsolatos dolgot elvégezni. Nemrég viszont megbeszéltük az igazgatónővel, hogy szeptembertől bent alhat, mert már egyre nehezebb megoldanom így. Viszont most hogy terhes lettem, attól félek, hogy ez megint egy ok lesz, hogy azt mondhassák, hogy ne aludjon bent a gyerek, mert úgyis otthon leszek a kicsivel. Ezért szeretném ha addig nem tudnának róla az ovodában, szeptemberben természetesen már fog látszani a pocakom, de akkor már élesben ott fogom hagyni a gyereket aludni és csak 4-kor megyek érte, vagy megkérem a férjem, hogy ő vigye-hozza az elején, hogy még véletlenül se próbálkozzanak be. Amúgy a gyerek is nagyon várja már hogy bent alhasson.

Addig viszont nem tudom mit csináljak. Félek a gyerek előtt a kistesóról beszélni, mert annyira lepcses szájú, hogy egyből eldicsekszik majd bent az ovodában, és máris tudni fogja mindenki. Ezért nem tudom hallgassunk-e előtte róla. Nagyon nehéz lesz, mert nyilván nap-mint-nap szóba kerül majd a férjemmel a baba téma, a fiam meg majd kérdezősködik, hogy milyen babáról beszélünk. Szerintetek mikor mondjuk el neki?


2013. ápr. 24. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel még csak 4 éves én még várnék legalább egy hónapot, de szeptemberig biztos nem bírnám ki :-)

Miért olyan nagy baj, ha megtudják az oviban? Nem kötelesek vigyázni rá ígyis úgyis.... megtehetik, hogy délben kiteszik a kapuba, hagymenjen haza? Mond meg határozzottan, hogy bent fog aludni.

2013. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeretnék én is erélyes lenni, de az elején váratlanul ért ez a bepróbálkozás, nem tudtam hirtelen mit mondjak, így beleegyeztem. De most semmiképp nem szeretném, ha megint kitalálnának valami indokot, ez esetben azt hogy kistestvér lesz. Azt vettem észre, hogy aki terhes, szül, vagy van már egy pici otthon, annak mind haza kell vinni a gyerekét. Legalább is a mi ovinkba.
2013. ápr. 24. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Míg látványos nem lesz a pocakod addig a nagynak sem mondanám el a helyedben mert nem biztos hogy értené de ha már rugdos látszik akkor biztos érteni fogja.. Az óvónők meg mondjanak bármit ha 5 kor mész a gyerekért akkor sem tehetik ki... Miért mondtad az elején el hogy otthon dolgozol vagy honnan vették hogy "ráérsz"
2013. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából ha nem vagy elég határozott, fölösleges erre a 2-3 hónapra elérned, hogy a fiad bent alhasson. Ha a pici megszületik így is-úgy is hazavitetik majd, szerintem így csak a kisfiút zavarod meg, főleg ha várja a bent alvást.


A másik lehetőséged, hogy viszed és kész. Ha bárki előáll azzal, hogy hozd haza, megmondod, hogy délután mész érte és kész. Ha meg kardoskodni kezdenek, hogy haza kell vinnie minden otthon lévő anyukának, akkor szépen kérj egy bármilyen írásos szabályt/tövényt, ami leírja, hogy haza kell vinned a fiadat és megteszed. Nincs ilyen, (csak az van benne, hogy napi minimum 4 órát bent kell lennie), és ha ezzel terelsz határozottan mindig, pár alkalom után békén fognak hagyni. :)


Egyik esetet sem befolyásolja, hogy mikor mondod el a fiadnak a nagy hírt, amikor jónak érzed.

Mi hamar elmondtuk, 7-8 hetesen, de a mi fiunk akkor már 5,5 és 6,5 éves volt.

2013. ápr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Onnan tudták meg, hogy augusztusban voltak családlátogatáson, és jóhiszeműen elmondtuk nekik, hogy én itthon dolgozom, rugalmas vagyok. És később erre hivatkoztak. Még kezdő voltam, nem tudtam hogy kellett volna reagálni. De ezután megpróbálok határozott lenni és nem-et mondani ha még egyszer bepróbálkoznának.

Erre a 2 hónapra már nem is szeretném ott altatni, csak szeptembertől. Ezért is nem szeretném ha előtte megtudják, mert akkor képesek előre szólni, hogy mégse aludjon ott szeptembertől. Ezért próbálnék a fiamnak sem szólni a babáról, meg gondolom nekik még olyan nehéz kivárni ezt az időt szülésig, jobb ha akkor tudja meg amikor már pocakom lesz, jobban felfogná.

2013. ápr. 25. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Én megbeszélném ezt az igazgatóval. Ha haza kell majd hoznod a fiad miután megszületett a baba, (mint írtad mindenkinek haza kell) akkor szerinted jót tesz a nagynak, hogy bent alszik decemberig, utána megszületik a tesó, és nem is alhat bent többet? Még akár a tesóra is kenheti, ami végül is igaz is.

Azt megszokta, hogy nem alhat ott. Azt megérti majd, hogy egyszer nem, aztán igen, aztán megint nem?

Ezt is gondold végig. :)


Utolsó

2013. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!