Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam meg a gyermekemn...

Mikor mondjam meg a gyermekemnek, hogy kistestvére lesz?Hogy telik el ez a "hosszú" idő nekik?

Figyelt kérdés
Az én gyerekemmel többnyire értelmesen meg lehet a komoly dolgokat is beszélni.
2008. jún. 25. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
szia.én kb 7 hetes voltam amikor elmondtuk egyik este a kislányomnak..nagyon őrűlt..azota sem hagy békén..mindig a hasamat akarja őlelgetni.szerintem akkor mondd el amikor jonak látod.:D..mér nagyon várja és tudja hogy kb.a mikulásra érkezik..:Daddig ővé minden figyelmem és segit mindent előkésziteni a tesonak
2008. jún. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom mindenkinél másképp telik ez a hosszú időszak.Én pl.akkor mondtam el,mikor már az orvos is megerősítette,hogy jön a kistesó,az első vizsgálatkor pár hetesen.Nálunk a nagyobbik lányom,aki akkor 5 éves volt,folyton kérdezte,főleg amikor már látszodott,hogy mikor bújik ki a tesója,nagyon várta.Én meg mindig elmondtam neki,hogy ennyi meg annyi idő még.
2008. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2008. jún. 25. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon érdekes volt! A 4 és fél éves kislányom hamarabb tudta, mint én. Az óvónéni kérdezte meg tőlem, hogy igaz-e,? Pár nappal később bebizonyosodott, hogy igaza van. Nyílván nem hazudtunk neki. Viszont nagyon türelmetlen.Január végére vagyok kiírva. Szépen elmagyaráztan neki, hogy eltelik a nyár, jön az ősz, utánna jön a Télapó és a Jézuska és utánna nemsokára megszületik a tesó. Erre mi történt? Aznap este írt levelet a Télapónak is és a Jézuskának is. A kis drágám azt gondolta, hogy így hamarabb meglesz.

Így azt mondtam, akkor lesz kistesó ha anyának hatalmas lesz a pocija. Igaz erre is voltak már jó sztorik:-)

Mondd el amikor Te akarod, de készülj fel a türelmetlenségre! :-)

2008. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor mondd el neki amikor már túl vagy a kritikus 3 hónapon.
2008. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 12. hét szerintem is jó, mert ha vmi történik, nem biztos, hogy jót tenne neki, hogy át kell élnie. Viszont mindenképp tőletek tudja meg, ha másoknak is elmondjátok, akkor neki is el kell, mert nagyon rossz lesz neki, ha mástól tudja meg, és eltitkoltátok előle, mintha semmi köze nem lenne hozzá (ő tutira így fogná fel).
2008. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!