Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hogy csináltok finom...

Anyukák! Hogy csináltok finom paradicsomlevest a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Azt az igazi menzaízt keresem,de sehogy sem tudom eltalálni,egyszerűen nem tudok finom paradicsomlevest csinálni.

Mit csináljak,hogy ízesítsem,ha pl paradicsompüréből készítem?


2009. okt. 21. 14:23
 1/8 A kérdező kommentje:
15 hónapos a babám,tehát már eszik mindent,úgyhogy nem kimondottan kicsinek lesz.
2009. okt. 21. 14:24
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A menzaízt azért nem azonosítanám a finom paradicsomlevessel.

A menzaíz, sok lisztes rántás és sok cukor.

A finom az bazsalikomos.

2009. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

anyukám receptje: készíts világos rántást (liszt, olaj megpirítani), só, cukor kell ízesítőnek, öntsd fel egy liter 100%-os paradicsonlével (dobozos), majd u.ennyi vízzel, és végül tegyél bele zellerszárat, babérlevelet, egyet rottyanjon, hogy összefőjenek az ízek. Mi betűtésztával szoktuk enni.

jó étvágyat!

2009. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Igazad van,csak tudod,nekem az az íz hiányzik,az a bizonyos nagyüzemi módon készített,hogy hasonló ízt kapjak.

Kipróbálom amit írt a 2. válaszoló,köszönöm.

2009. okt. 21. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább szószt csinálj, mert a leves csak a helyet foglalja és a szószhoz mehet feltétként husi vagy tojás. "Devics józsefné: Csecsemők szakácskönyve"


leves

Pici hagymát olajon párold, majd kevés lisztet szórj rá - hagymás rántás. Ezt öntsd fel a paradicsomlével. Kicsi zellerlevelet is főzhetsz bele. pici só, több cukor.


A szósz hasonló csak hagyma nélkül.


Én rizsliszttel szoktam csinálni és nem rántom be, mert kis mennyiséggel sosem sikerült jól. Szóval csak elkeverem a rizslisztet a paradicsommal - ha szósz, akkor többet teszek bele - ráöntöm a hagymára (vagy nélküle), fűszer és főzöm.


Sajnos a menza titkot nem tudom,csak a gyümölcslevesét hogy tejszínnel főzik.

Ha megtudom a tuti paradicsomszósz titkát még írok.



Sok sikert

2009. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én gyermekeim évekig nyúztak azzal, hogy nem olyan a paradicsomlevesem, mint az iskolai. Túl sűrű, túl ízes, nem zsíros, stb. :)

Addig-addig kerestem a neten, míg megtaláltam a receptet, mert más is így akarta csinálni. Jó híg, egyszerű ízesítéssel. De Nekik ez kellett :) Ja, és persze betűtésztával :)


Pl. [link]

2009. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,próbálkozom:-))
2009. okt. 21. 14:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy én csinálom és olyan mint a menzis: kicsi rántás, pirospaprikával, rá a paradicsomkonzerv, majd víz, cukor, só, éééésss!! valamennyi ketchup! Isteni lesz, és olyan mint a menzis csak finomabb! Főzök ki hozzá betütésztát és kész is! :D
2009. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!