Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érzi egy gyerek a szeretlek...

Érzi egy gyerek a szeretlek szó értelmét?

Figyelt kérdés

Kisfiam 32 hónapos már teljes kiskora óta naponta többször mondom neki,hogy szeretlek nagyon-nagyon,most már nagyon sokat beszél,ha mondom neki,hogy szeretlek nagyon,ő is mondja vissza nekem,ha rosszat csinál mindig azt mondom neki,hogy most mérges vagyok rád mert rossz voltál és akkor bújik az édes kis pofikájával és mindig mondja"anya,na haragudj,szeretlek nagyon"!

Apa(férjem)nem nagyon mondja neki,sőt sajnos elég ritkán,már sokszor szóvá is tettem neki és érdekes mód neki a gyerek sem mondja,szó szerint úgy kell könyörögni neki,hogy mond apának,hogy szeretlek.

Ezért érdekelne,hogy ez másoknál is van így,és érzi,tudja úgy mint mi a gyerek,hogy mit jelent ez a szó,vagy csak megszokásból mondja mert sokat hallja??

Ki mit gondol erről,és nálatok is vannak ilyen helyzetek,szituk mint nálunk??


2009. okt. 20. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Habar az en kislanyom meg csak 3 honapos de en szerintem mar most felfogja h mit jelent mert ha sir is es probalom megnyugtatni es mondom neki h mennyire szeretem megnyugszik odabujik hozzam huppog meg nehanyat es utanna kacag.eloszor azt hittem csak bebeszelem magamnak de tobbszor kiprobaltam es tenyleg mukodik.ez nekem is naon jo erzes hisz o meg nem tud beszelni de o evvel mondja el h mennyire is szuksege van ram.nalunk apa is mondja de sztem nem ez a lenyeg hanem az h erezteti vele.nalatok apa erezteti h szereti a manodat v nem mert ha a kisfiu erzi akkor kettejuk kozt olyan kapcsolat lehet ahol nincs szukseg szavakra mert eryi a fiad h mi van.de ha nem eryi akkor lehet h nem veletlenul nem mondja.es evvel nem azt akarom mondani h a parod nem szereti a kisfiut csak lehet h nem tudja ugy kimutatni mint te es a fiad azt varja h ugy mutassa ki mint te.vagy ez butasag?
2009. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy majdnem 3 éves gyerek már nem csak tudja de fel is fogja szerintem. Mivel ez enyém 15 hónapos és, ha mondom, hogy szeretlek, odabújik hozzám és összenyálaz. De nem mondom neki mindig ahogy az apja meg még ritkábban, mert a szeretetet érezni kell.
2009. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a fiam jövő héten 1éves.Én is észrevettem már egész pici korában,hogy a szeretlek szó hatására megnyugszik.és mostanában ha mondom neki,hogy nagyon szeretlek,akkor felém fordul és nyomja a nagy nyálas "pusziját".apa nálunk csak hétvégente van itthon,de semmi gond vele.talán csak annyi,hogy hozzá csak bújik,de puszit nem ad neki.de bújása felér egy nagyon szereltekkel :-)
2009. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Apa érezteti vele,hogy szereti a "picurinkat"csak az a gond,hogy ő a keményebb,én szigorú vagyok,de tudom mikor lehet,kell engedékenyebbnek lennem,talán apa nem is olyan türelmes mint én.

Az 5 hónapos kislányunknak is szoktam mondani,de nála sosem tapasztaltam még olyanokat mint ti a babotoknál.

2009. okt. 20. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyerek nem a szó értelmét érti, hanem érzi, egy pszichológus mondta, hoyg a gyerekek mindnen egyes "rezdülést" éreznek.

Tehát ha valaki mondja, hogy szeretlek, de nem őszintén a gyerek azt tudja, érzi.

Az apával más a viszony, nálunk sem volt apa-fiu közözz állandó ölelkezés.

2009. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!