Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cinkes, hogy adtam a 11 éves...

Cinkes, hogy adtam a 11 éves fiamnak egy korty sört?

Figyelt kérdés

2 fiam van. A nagyobbik 11 eves. Tok ugyes kiskolok. 2 iskolat visz, mert kulfoldon elunk es MO-on meg magantanulo maradt. Az itteni bizijet mar megkaptuk 1 jegy hijan kituno lett. Edz, megy gimibe, szoval rendben van a kis-krapek. Viszont ehhez az eredmenyhez sok meloja is benne van es nem szeretnem olyan poroszosan/teljesen minden szabalyt kovetoen nevelni.


Es akkor a kerdes: Voltunk hetvegen egy kastelyt megnezni es vettem magamnak egy sort. Es megkinaltam. O meg ivott egy kortyot belole.


Csinalhattam olyat, aminek kesobb negativ hatasa lehet?

Vagy valakit megbotrankoztat ez?


2013. júl. 2. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
1 korty sortol aztan semmi baja nem lesz! En kisebb voltam joval mikor megkostoltam aztan nem lett semmi bajom nem lettem alkoholista sot utalom a sort. :-)
2013. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
93%
Ne hagyd vezetni.
2013. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha tényleg csak egy korty volt, nincs probléma. Csak ne csinálj belőle rendszert.
2013. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Ha ő kérte volna, had kóstolja meg, akkor lehet adtam volna én is egy kortyot, természetesen elmagyaráztam volna neki h valószínűleg nem fog ízleni neki, és hogy ezzel várjon felnőtt koráig, mert egy fejletlen szervezetnek nem tesz jót az alkohol. (felnőttnek sem persze, de alkalomadtán egy sör belefér)

Viszont így hogy te magad kínáltad meg, úgyhogy ő nem is kérte, szerintem is furcsa...többet ne csinálj ilyet.

2013. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaj Istenem, dehogy, semmi baja nem lesz. Igazából 1-2 év és vasárnapi ebédeknél hébe-hóba ki is önthetnél neki egy korty bort-sört, hadd undorodjon tőle :D Én szerintem még korábban kóstoltam meg, 12 éves öcsém már szerintem egyszer egy korty jégert is kapott, mégsem alkoholista meg nem is hü.lye.
2013. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dehogy baj! Jó az, ha dolgokat a gyerek nem csak fehéren-feketén látja, hogy csak jó és rossz létezik. Itt lehet elkezdeni megtanítani a mértékeletesség fogalmát!


21/L

2013. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az en egyik lanyom 2 eves volt amikor hisztizett hogy o mindenaron meg akarja kostolni apa soret. Kapott egy kortyot. Tobbet nem kert :-) Igy megertette hogy nem sajnaljuk tole hanem tenyleg nem gyerekeknek valo.
2013. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már... Kiskoromban én is meg voltam feszülve, hogy hadd kóstoljam meg. Adtak belőle, nem ízlett, ennyi volt. :D szerintem semmi káros hatása nem volt az életemre :D
2013. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilván le kellet pontozni egy egyéni véleményért, mikor ezt kérte a kérdező. :)
2013. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:

Ennyi idősen én is mindig megkóstoltam a sört-bort, ha azt ittak a szüleim. Persze nem sokat, csak egy-egy kortyot. Nem mintha ízlett volna, csak persze pont azért volt érdekes, mert ezt a felnőttek isszák, akkor nekem is kell :)

Nem csináltál semmi rosszat, ennyi nem árt meg neki, a kulturált alkoholfogyasztás pedig társadalmilag elfogadott szokás. Nem lopni tanítottad, vagy drogozni, csak adtál neki egy korty sört, hogy tudja, milyen.

2013. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!