Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Méh műtét - vetélés-teherbeesés?

Méh műtét - vetélés-teherbeesés?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy a nőgyógyász talált a méhemben polipot meg kit tudja miket szétszóródva. Azon tanakodik, hogy vegyen-e szövettant vagy ne is nyúljon hozzá, mivel, még nem szültem. Azt mondta, ha esetleg még (36) kitalálom, hogy gyereket szeretnék akkor gond lehet. Esetleg elvetélhetek. Viszont így hogy tele van szétszóródva "dolgokkal" a méhem (A doki sem tudja, hogy most ez polip, vagy mióma stb.) és alig van hely, hogy tudna megtapadni esetleg a baba. Nem tudom, mit csináljak, engedjem-e a műtétet hogy legyen hely, vagy ne, mert akkor elvetélnék később. A doki szerint rám még úgy kell vigyázni mint egy hímes tojásra. De akkor mi legyen? Ez még csak egy szövettan lenne, utána gyógyszeres kezelés. De a szövettan is műtéttel lenne, elaltatnak.

2013. júl. 1. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én bevállalnám. Missed ab és abortusz után is teherbe esnek a nők, az igaz, hogy meg lesz az esélye, hogy esetleg elvetélsz, de az még mindig több esélyt ad egy babának, mint ha eleve meg sem tud tapadni. Ráadásul, hogy ha valami komolyabb dolog van odabent, vagy mégis megtapadna a baba,akkor még nagyobb az esélye, hogy elvetélsz. Én bíznék az orvostudományban, de az az igazság, hogy nekem már van egy gyerekem így nem tudok teljesen független tanácsot adni. De azt gondolom, hogy ha a helyedben lennék a műtétet választanám.
2013. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél babát és van rá lehetőséged,keress fel másik orvost,akár kettő másikat is,aki megvizsgál.Kérd ki a tanácsukat,mit javasolnak,hogy nagyobb eséllyel teherbe ess.
2013. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azon gondolkodom, hogy szétfeszítik a méhszájat és ott elszakadnak az izmok, akkor az mennyire jön rendbe. Ha terhes lennék később akkor elbírja-e tartani a baba súlyát.
2013. júl. 1. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Szülèsnèl is jobban szètfeszül mit amennyire engedi! Èn szakadtam is belül így ki tudja mennyi dolog szakadt el de semmi akadálya egy következő terhesègnek! Meg hát biztos kapsz tágítót! De ha így tapad meg a baba akkor ezek ki tudja nem fogják e zavarni a fejlődèsben?! De hát mi nem vagyunk orvosok így nem tudunk tutit!
2013. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így van.Szülések alatt is kitágul a méhszáj kb 10 cm-re,ami alapból kb gombostűfejnyi.Mégis szülnek 6-8 gyereket is.Ez nem igazán befolyásolja a baba megtartását.Nekem az első szülésem után nagyon szétszakadt a méhszájam,és nagy volt a gátmetszés is.Fél órába telt,mire összevarrogatták.De itt egy 4 kg-os baba 36 cm-es fejéről beszélünk.A következő két terhességet nyitott méhszájjal hordtam ki,nem lettek koraszülöttek,pedig a második 4200g volt.Nálad műszeres tágítás lenne,ami szerintem sokkal kíméletesebb.Ott nem valószínű,hogy szakad a méhszáj!Én is vállalnám a műtétet a helybedben.Nagyobb az esély.Minden jót!2-es voltam.
2013. júl. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 3. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!