Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 27 hetesen merjek elmenni egy...

27 hetesen merjek elmenni egy 14 órás kocsiútra? Ha igen szedjek valamit rá?

Figyelt kérdés
Komplikációmentes az egész várandósságom, egészséges vagyok, 2-3 óránként megállnánk mozogni úgy egy negyed vagy fél órára (mondjuk ennyivel növekszik az odaérés ideje is). Volt valaki ennyi hetesen vagy későbbi időszakban ilyen hosszabb úton? Vett be valamilyen gyógyszert, pl. Aspirint vagy szuri formájában véralvadásgátlót? Kell félni attól, hogy trombózist kapok? Hisz a munkahelyen, otthon tévézés közben, ... alapból rengeteget ülök máskor is. Ja és autópályákon mennénk, az nem annyira zötykölődő út! De már rég vágytam oda, nem akartam kihagyni ezt a lehetőséget, viszont azt sem szeretném, ha a babának vagy nekem bármi bajom legyen. Szerintetek? Ti mit csinálnátok a helyemben?
2013. jún. 23. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vállalnám be! Terhesen mindenféle vérhigító tilos (hacsak orvos kifejezetten nem ajánlja), az ASPIRIN is TILOS!!!!!! Még fejfájásra is! A trombózistól nem kell félni, ha rendszeresen megálltok mozogni.

Én 27 hetesen voltam Horvátországban. Odafelé lent voltunk 8 óra alatt, nem volt semmi gond. Visszafelé az utunk 16 órásra sikeredett, akkora volt a dugó. 2 óránként vagy gyakrabban megálltunk pihenni, mozogni, de kb. 10 óra utazás után már a könnyeim potyogtak, annyira xarul voltam, fájt és feszült a pocakom, már nem volt kényelmes sehogy az autó ülése sem elöl, sem hátul. A végére azt hittem megszülök, olyan fájdalmaim voltak. Hazaérkezés után még 1 hétig rettenetesen feszült a hasam, alig bírtam lábra állni, nem győztem szedni a magnéziumot. Ja és nem voltam egy tunya terhes, rengeteget bicajoztam, mozogtam egészen a 38. hét elejéig (38+4-re szültem a Lányomat), mégis nagyon nagyon megviselt a hosszú utazás.

Én nem ajánlanám az ilyen hosszú utat!

2013. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Az aspirin nem tilos egyáltalán. Én aspirin protectet szedek napi egy szemet, orvosi utasításra. Inkább az orvosodat kérdezd meg mit mond.
2013. jún. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Én pont fordítva gondolom, simán bevállalnám, főleg ha már olyan régóta vágyok valahova. Semmi bajotok nem lesz ha megálltok sűrűn és megmozgatod a végtagjaidat. Mondjuk én nem voltam olyan előrehaladott állapotban mint te, de mi megállás nélkül utaztunk Prágába és nem volt rossz egyáltalán. Kicsit elzsibbadt a lábam, de amúgy bírható volt teljesen. Neked kell eldönteni, hogy amúgy hogy bírod a hosszú utat. Ha elől ülsz és jó sok helye van a lábadnak, akkor meg pláne nem lehet gond. Jó utazást ha amellett döntesz, hogy mész :)
2013. jún. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 petera6 ***** válasza:
71%
Én mennék, és magnéziumot szednék be (amit amúgy is szedek). Te pedig dönts úgy, ahogy neked megnyugtató :) Jó utat vagy jó pihenést otthonra :)
2013. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
a terhess+g az egy àllapot nem betegsèg semmi bajod nem lesz akkor sem ha nem àlltok meg pihenni, èn rendszeresen jàrtam olaszorszàgot ès magyarorszàgot repulovel ès ugy se kellett szednem semit.menny nyugodtan ès jo utat.
2013. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem szedek semmit, csak vas-folsav kombinációt. Magnéziumot sokan mondják, de eddig nem írt fel nekem az orvos. De ha megyek, akkor lehet veszek.

Ha van köztetek orvos, megköszönném, ha az is véleményezné az utazásom!

Köszönöm az eddigieket is, várok még véleményeket!

2013. jún. 23. 11:20
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
èn semmit sem szedtem a terhessègem alatt mèg vitaminokat sem mègis teljesen egèszsèges kislànyom szuletett sot a 8. honapban is mèg rendesen dolgoztam elèg megerolteto mnkàm van versenylovakat trenirozok hajtok minden nap ès ràzkodtam minden nap a kocsiba mèg sem lett semmibaja a babànak. ha te teljesen egèszsèges vagy ès nincsenek komplikàciok a terhessèged alatt akkor bàrmit csinàlhatsz amita azelott, most 23. hètben vagyok a kisfiammal de semmit sem vàltoztattam az èletemen.
2013. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Niko, az aspirin, és az aspirin protect nem ugyanaz!!


Kérdező, szerintem készüljetek fel folyadékkal, élelemmel, tervezzétek meg merre-hol fogtok tudni majd megállni egy kicsit pihenni. Ha nem trabanttal (zötykölődés-rázkódás) mentek szerintem gond nélkül menjetek el.

2013. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Választhattam melyiket szedem. Aspirint vagy a protectet méghozzá azért mert magas kockázatott számoltak ki terhességi toxémiára. Azért jó volna ha csak olyan dolgot ajánlanánk egymásnak ami valóban úgyis is van, nem pedig csak úgy gondoljuk......
2013. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de végül úgy döntöttem, hogy nem kockáztatok, inkább most kihagyom ezt az utazást. Majd inkább babával egy év múlva. :)
2013. jún. 24. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!