Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy környezettan...

Hogyan zajlik egy környezettanulmány készítés?

Figyelt kérdés
Kérlek benneteket,hogy csak is olyan személy írjon véleményt a kérdésemre,akinek már volt része hasonló ügyben!Nem rég beperelt a volt feleségem gyt.emelés miatt és a bíróságtól kérte az ügyvédje,hogy végezzenek el nálam egy környezettanulmányt.Ilyenkor mit kérdeznek,mit csinálnak?Ha valakinek van ebben tapasztalata,az kérem segítsen nekem egy kicsit!
2013. jún. 22. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nekem még nem volt ilyen tapasztalatom, de szerintem a vagyont vizsgálják, meg max. kimennek és ha látják, hogy jók vagy rosszak a körülmények akkor azt feljegyzik..
2013. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
kimennek és megnézik a lakást, hány szoba, hogy van berendezve, esetleg milyen vagyontárgyak vannak, van-e háziállat,kert, autó stb... neten rá tudsz keresni hogy mit néznek ilyenkor! Amugy nálunk (más ügyben) ki sem jöttek,megírták a papírt anélkül!
2013. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kimennek hozzátok. Megnézik hányan laktok, megkérdezik kinek milyen jövedelme van. Leírják hány szoba van, milyen a felszereltsége, egy szobában hányan alszanak, hány ágy van. Tehát hogy milyen körülmények között éltek.
2013. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 zabmester ***** válasza:

Nálam már volt ilyen, gyermekelhelyezés előtt, igaz, ez csupán formalitás volt, kötelező jelleggel, mert én voltam a felperes, az alperest meg még csak beidézni sem tudták, szóval csak eljöttek megnézni, hogy megfelelő-e a környezet.

Nem volt semmi különös, megnézték a lakást, de csak úgy módjával. Látták, hogy nem egy istálló, úgyhogy nem volt nagy körbenézés. Megkérdezték, hogy hány négyzetméter, hogy van-e a gyereknek külön ágya (na kb. ennyire volt alapos a körülnézés, mert a gyerekszobába be se néztek, csak megkérdezték), meg ilyesmi.

2013. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kimennek, körbenéznek a lakásban, de nem úgy, hogy centiről centire, csak annyira, hogy rend van-e, nincs kosz stb.

De mivel gyt emelésről van szó, ezek elhanyagolhatóak. Jövedelemigazolással kell bizonyítsd, hogy mennyi a kereseted, plusz kelleni fog minden számla, csekk (rezsi, Tv, telefon, hitel..), hogy lássák, a fizetésedből mennyi megy csekkre. Aztán azt is nézik, egyedül élsz-e, vagy van esetleg másik gyereked.

Körülbelül 15 perc az egész.

Mennyi a jövedelmed? Van másik gyereked? Mennyit fizetsz, mennyire akarja megemeltetni a gyt-t?


Egy szociális munkás (ezt csinálom nap, mint nap, mi tesszük a javaslatot, hogy emeljék-e, vagy sem)

2013. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves szociális dolgozó!Ne haragudj,hogy így szólítalak meg,de a nevedet nem tudom.A jövedelmemet már igazolnom kellett az első tárgyaláson illetve a bíróság már valószínűleg ki kérte az Apehtól az idei évi adóbevallásomat is.Csekkeken ott sem kellett igazolnom a havi kiadásaimat,de papíron tudtam igazolni azt,hogy hitelem van (egy lakás és egy autóhitel).A szüleim eléggé gyakran ajándékoznak részemre egy nagyobb összeget,hogy könnyebben megtudjak élni,amit vissza adnom nem kell,a bíróságon ezt is tudtam tanúkkal igazolni.56 négyzetméteres,2 szobás lakásban élünk 4-en,míg a kedves felperes egy 200 négyzetméteres házban neveli egyedül a 2 gyermekét.Már 11 éve havi 15.000 Ft gyt.fizetek és most havi 25.000 Ft-ra szeretni emeltetni arra hivatkozva,hogy a közös lányunk alapítványi iskolája sokba kerül.Az én nettó jövedelmem 74.680 Ft,a páromnak nem rég szűnt meg a munkahelye,így neki csak 26.600 Ft családi pótlék.Már 2011 óta szociális segélyben részesülünk,amire a bíróságon azt mondták,hogy így nem valószínű,hogy emelni fogják.
2013. jún. 23. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Formai követelmény, hogy a csekkeket, jövedelemigazolást be kell mutatni. Nem tudom, nálatok hogy végzik a szocmunkások a dolgukat, de ezt kellene, hogy kérjék.


De a jövedelmedet látva nem fogják emelni.


Amúgy a párod nem írt már ki ezzel kapcsolatban kérdést? Volt már itt egy kísértetiesen hasonló szituáció

2013. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Én bíróságon dolgozom. Ha tudod bizonyítani, hogy az elmúlt évek a te anyagi helyzetben nem állt be javulás, sőt még rosszabb lett, akkor a bíróság nem fogja a gyerektartás díját megemelni. Az, hogy a gyerek különórákra jár, vagy olyan plusz költségei vannak, ami nem létszükséglet, akkor az nem jelenti azt, hogy indokolt lenne az emelés. Így nem kell félni, megijedni a környezettanulmánytól sem, hiszen ha tényleg nincs "takargatnivalód", akkor az csak a te igazadat fogja bizonyítani. A környezettanulmány hozzátartozik a szokásos eljáráshoz, én nem is találkoztam olyannal, hogy ne kérte volna a bíróság.

2013. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A párom nem nagyon foglalkozik ezzel a dologgal,így nem hinném,hogy tett volna fel itt már kérdést.De ha így is lenne,akkor biztosan tudnék róla :) Egy ismerősünket kérdeztük meg a városban,aki szintén a szociális osztályon dolgozik,hogy hogyan zajlik ez?hasonlókat mondott,de csekkeket nem említett és az ügyvédem szerint sincs köze a témához,így a bíróságra sem vittük el már!Az anyagi helyzetünk nem sokat változott a 3 év alatt,de a bíróság csak 1 évre visszamenőleg kérte az igazolásokat.A páromnak sikerült egy kis időre munkát találnia,de sajnos,időközben ott kellett hagynia,így újra ott tartunk,ahol eddig.Takargatni valóm meg nem hinném,hogy lenne egy 56 négyzetméteres lakásban,ami teljesen átlagosan van berendezve,még házimozink sincsen.
2013. jún. 24. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!