Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Akiknek kisgyerek...

Anyukák! Akiknek kisgyerek van a lakásban, hányszor egy héten és mivel, hogyan takarítjátok a Wc-t?

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekünk még nincs kisgyerek, de 1 hónap múlva megszületik és nem fogom megváltoztatni ezt a szokásomat, mert nálunk a wc talán a legtisztább! Hetente egyszer-kétszer szoktam vagy vízkőoldóval belocsolni belülről, vagy wc tisztítóval, mert nagyon hamar megül benne a vízkő. Miután jól felmarta, akkor szépen kitisztítom kefével.

Ha ez megvan akkor jön a külső rész. Amikor nem panelben laktunk akkor körbe takarítottam tömény domesztosszal, és volt hogy leöntöttem egy vödör vízzel... Utána legalább fel is volt mosva :D Most csak simán letörlöm vizes szivaccsal, utána wc papírral nehogy leázzunk.. :D

Egyébként a legolcsóbb sima wc ülőkénk van, és ha a hajtó résznél már nem nagyon tudom kitakarítani, akkor leszedem és veszek egy újat! :) 500-1000 ft között van..


Na hát én így szoktam :D

2013. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Heti 3-4X wc tisztitóval (duck, vagy Lidl saját márkás) belocsolom, kikefélem. Kívülről higikendővel, vagy popsitörlővel szoktam áttörölni.

Mindig igyekszünk magunk után tisztán hagyni a wc-t (szerencsémre a férjem is partner ebben), úgyhogy nem kell undorító dzsuvát letakarítani így sem.

2013. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

3 kicsi gyerekem van (6,4 és 2) mindhárom aktív wc használó mondanom se kell mindig vannak balesetek főleg a kisebbeknél. (3 ból 2 fiú) Az oviban bölcsiben is ülve pisilnek, hála istennek ez az egy szerencsém így legalább nem fröcsög mindenfelé (bocsánat) . Plusz a nagyfiam mindig megtörli a kukacát is wc papírral a kicsi meg ezt látja lesi el tőle (őszintén megmondom nekem erről fogalmam se volt hogy ezt a férfiak hogy szokták mivel nekem csak 2 nővérem van apámmal meg nem voltunk sose olyanba hogy bármi hasonlót megbeszéljünk:))) és a pasijaimmal se került erre szó vhogy:D )

Na de vissza a témához.

Én mindennap áttörlöm a wc deszkát, fedelet és a lehúzót valamint a villanykapcsolót (nyilván egymás után nem ugyanazzal a ronggyal:)) sanitol fertőtlenítő spray-jel.

Nagy takarítást pedig heti 1-2 szer művelek ami vízkőtlenítésből áll meg fertőtlenítés ezzel a duck wc tisztítóval (aminek az a nyaka van) ugye azt hagyni kell állni benne meg a perem alatt majd öblíteni.

A másik amire háklis vagyok az a wc kefe amit kétszer-háromszor hipózok de utána kíméletlenül kihajítom és jöhet a következő (ikeás 200 ft volt talán nemrég leárazásban)

2013. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1es vagyok, azért nálunk se áll a cucc a wc ülőkén :D Nem azért takarítom át sűrű domesztosszal, csak én így érzem biztonságosnak... azért mégiscsak otthon vagyok, had üljek már rá a saját wc-émre tök nyugodtan.. :D

A wc hajtójánál, ahol össze van csavarozva, sokszor simán a por is megül, ami nagyon nehéz (fogkefével szoktam amúgy kitakarítani) tisztán tartani.. ezért is szoktam időnként cserélni.. de az tuti, hogy enni lehet a wc ülőkéről :D

2013. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hetente 1x mindig, akkor Domestossal körbelocsolom belülről, beleállítom a wc kefét is, majd jól kisikálom és Domestosos ronggyal áttörölgetem mindenhol.

Nekünk van bent egy kézmosó is, azt is kitakarítom ilyenkor.

Amúgy pedig igény szerint fertőtlenítős nedves kendővel törölgetem az ülőkét, ill. a csészét, mert a 2 ovis fiam elég sokszor mellélő még :)

2013. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Már bocsánat nem bántásból írom, de én kicsit meglepődve olvasom a sorokat!


Én minden nap fertőtlenítő spriclivel letakarítom 2× a wc ülőkét a deszkát is és a porcelánt is belól, és kívül alul ami földnél van azt is! Naponta 2× akár 3× is Lidl-ös wc tisztítót teszek a kagylóba de 3 naponta domestos is megy bele reggel! És ezt akkor is így csináltam, mikor még nem született meg a lányom!

2013. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is megdöbbentem :D és én se bántásból írom... de ez már túlzás...
2013. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy nyilvános wc-nél megértem, ha naponta többször ki van takarítva, bár én még akkor sem ülnék rá, ha előttem takarították volna ki...

De otthon a családon kívül ki használja a wc-t? És ha nem megy mellé a pisi, akkor mi haszna van napi többször lefertőtlenítőzni?

Még a napi 1-et megértem, de a többi szerintem már túlzás.

2013. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1es vagyok, egyébként, az otthoni wc nem olyan koszos, hogy ennyiszer kelljen takarítani, de ha valaki ennyire tisztaságot akar, akkor inkább a kilincseket, villanykapcsolókat, wc lehúzót, csapokat tisztítsa át minden nap.. azok sokkal koszosabbak!!!
2013. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3 as vagyok bár nem tudom nekem szól e de mint írtam nekem mindhárom gyerekem erősen gyakorló fázisban van a wc használatot illetően így muszáj takarítanom. Ha más nem is használja (bár vendégségbe is bármikor jöhet vki) akkor se ülünk bele nyilván a kipisilt vagy odakent foltokra....

Nyilván használhatnának bilit is a két kisebb de utálják, sose ültek rá.

2013. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!