Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alábbiak közül TE melyiket...

Az alábbiak közül TE melyiket választanád? Mik a benyomásaid, ismersz-e ilyen nevű embert?

Figyelt kérdés

Még nem tudjuk, hogy lány-e vagy fiú, de már szeretném eldönteni a nevét. Ebben kérném a véleményeteket. (Örülnék, ha minden névről leírnád a véleményed, de nem muszáj. :) )


Lányok: Eszter, Veronika, Johanna, Adél, Léda, Andrea, Anasztázia

Fiúk: Ádám, Adrián, Áron, Balázs, Martin, Attila



2013. jún. 18. 22:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Eszter, Attila.
2013. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Eszter: tetszik, egy kis szőke copfos kislányt képzelek el.

Veronika: nem tetszik, folyton a VV Veronika jut eszembe róla.

Johanna: nem tetszik, ismertem egy Johannát, nagyon csúnyácska volt.

Adél: nem ismerek Adélt, de csúnya név számomra.

Léda: nem jön be az Adél fordítva sem, sajnos. :)

Andrea: sokáig a kedvenc nevem volt, de valahogy mégsem adtam a lányomnak. ismerek Andit, nagyon szép nő.

Anasztázia: túl mesebeli, na meg túl hosszú.



Ádám: tetszik, nagyon sokat ismerek, mind helyes srác. :)

Adrián: ismerek egy csúnya Adriánt, de a név ettől még tetszik!

Áron: nem adnék olyan nevet, aminek más jelentése is van.

Balázs: egyet ismerek, igazán jóképű, de a név nem tetszik a ZS betű miatt.

Martin: nekem túl kemény név, nem tetszik. Ismerek is, hát egy rossz életű bűnöző.

Attila: bármennyire is próbálok, nem tudok elvonatkoztatni a Barátok Közt Attilájától. Undorító pasas. :) Nem adnám.

2013. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Eszter: nekem sosem tetszett, de volt egy jó barátnőm, akit így hívnak. Veronika: szép név, de én nem adnám, bár a Vera becézése is nagyon tetszik, de én nem érzem sajátomnak. Johanna: Nem tetszik, egy volt osztálytársamat hívták így, tudálékos lány volt. Adél: ez sem tetszik. Léda: ez viszont nagyon szép és nőies név, megfelel kislánynak és felnőtt nőnek is. Andrea: nem igazán tetszik, de nem mondom, hogy csúnya, nekem túl komoly, amúgy 6 éves húgomat így hívják. Anasztázia: nem tetszik így, túl kacifántos.


Ádám: Átlagos. Adrián: nem tetszenek az ilyen jellegű nevek, nekem túl lányosak. Áron: szép név, családomban van egy nagyon cuki 1 éves Áron. Balázs: ez is tetszik igazi fiús név. Martin: nem tetszik, nekem ez is lányos. Attila: ezzel nincs semmi baj.

2013. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Eszter:aranyos,Veronika: becézése nem tetszik, Johanna:ettől a hideg kiráz, Adél-Léda:alapjáraton nem tetszik,Andrea: átlagos,nem rossz, Anasztázia:Ez tetszik

Ádám:sosem tetszett, Adrián:tetszik, Áron: ez is jó, Balázs:tömegnév, Martin: kimondani is borzasztó, Attila: ez a legrosszabb az összes név közül.

Nekem az Adrián és Anasztázia a nyerő.

2013. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Eszter:

nagyon tetszik,komoly,elegáns,az Eszti becézés tök aranyos,kedves :)

Veronika:

nem tetszik,vessetek meg,de nekem ribancos,nem tudom miért,van Veronika barátnőm évek óta,mégis ezt az érzést kelti bennem.

Johanna:

semleges,a lányomnak nem adnám,de nem rossz.

Léda:

Ady Lédája jut eszembe,nekem elcsépelt.

Andrea:

Nem tudom kislánynak elképzelni.

Anasztázia:

egy cica ugrik be a név hallatán,szintén elcsépelt.

Esztert választanám.


Ádám:

tetszik,szép.

Adrián:

elcsépelt.

Áron:

semleges.

Balázs:

tetszik,szép.

Martin:

elcsépelt.

Attila:

nem tudom kisgyereknek elképzelni.

Ádámot választanám.

2013. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Veronikát és Attilát választanám.
2013. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Adél és Ádám :)
2013. jún. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Léda

Balázs

2013. jún. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 zabmester ***** válasza:
100%

Lány nevek közül a Johannát választanám, fiú nevek közül az Áront.


Amiért a többit nem:

Eszter: tetszik, szép név, viszont az én ízlésemnek egy kicsit túl gyakori.

Veronika: ez nekem olyan semleges név, egyszerűen csak semmi nem jut róla eszembe.

Adél: nem csúnya, de egy kényes lány jut róla az eszembe.

Léda: nem rossz, csak nekem Léda egyszerűen Ady Lédáját jelenti, még akkor is, ha most nagyon felkapott név.

Andrea: kiskoromban imádtam ezt a nevet, de most úgy érzem, hogy ez annyira '80-as, '90-es évek név, mostani gyereknek nehezen képzelném el.

Anasztázia: ez sosem tetszett, nem tudnám megindokolni, hogy miért.


Ádám: ugyanúgy vagyok vele, mint az Eszterrel, szép, csak nagyon gyakori.

Adrián: ez is szép, csak nekem kicsit feminin.

Martin: tök személyes okok miatt nem tetszik, amikor ovis voltam, volt egy Martin nevű gyerek a csoportban, aki brutálisan rossz gyerek volt (nekem mondjuk jó haverom volt, együtt csináltuk a fesztivált mindig :D ), úgyhogy erről a névről mindig egy rossz gyerek jut eszembe.

Balázs: nem tetszik a hangzása, sosem tetszett, plusz nagyon gyakori név is.

Attila: nagyon szép név, ha nekem egy felnőttről mesélnek, akit nem ismerek, és Attila a neve,akkor mindig egy tök jó pasit képzelek el :) Ettől függetlenül nem adnám, mert az ismeretségi körömben sok ilyen nevű emberke van.


Na, a Johanna meg azért, mert ha lányom lett volna, ez lett volna a neve :) Ha azt mondják, Johanna, egy gyönyörű, kecses, nőies lányt képzelek el, aki emellett okos és határozott jellem is. Nem tudom, miért, egyszerűen csak így hangzik nekem ez a név :)

Áron meg azért, mert olyan férfias név, de egy kissrácnak is nagyon jól tud állni. Akkor tetszett meg, amikor egyszer régen egy nyaraláson találkoztam egy Áron nevű kisfiúval, nagyon klassz gyerek volt, olyan igazi kis vagány :)

2013. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Eszter: én is Eszter vagyok, ezért saját gyereknek nem adnám, amúgy baromi gyakori név szinte minden korosztályban 0-40 között. Nekem mint név tetszik, az Eszti becézés is.

Veronika: ismerek néhányat, kisgyereket és felnőttet is. Nekem szimpatikus név, Vera és Roni beceneveket használják.

Johanna: Egy felnőtt Johannát ismerek személyesen, aki tizenévesen nagyon gyönyörű lány volt (most már 40 felett van). Kisgyerekek között elmúlt pár évben kezd népszerűbb lenni, legalábbis felénk, bölcsiben van 1, játszón még egy és 2 egy babás fórumon. Maga a név nem rossz, de nem is kedvenc.

Adél: Csak egy Adélt ismerek, ő olyan vagány, rövidhajú inkább fiús lány (20 éves). Ill. Kováts Adél színésznőre asszociálok. Tetszik a név.

Léda: Nem ismerek Lédát. Ady jut róla eszembe, "elmegy" kategória számomra.

Andrea: Rengeteg Andreát ismerek 30-40 közötti korosztályban nagyon népszerű név, sok évfolyamtársam, munkatársam van ezzel a névvel, kisgyereket csak 2-t ismerek, egyik iskolás, másik ovis. A név nem tetszik, a mássalhangzó torlódás miatt, nekem túl kemény hangzású. Olaszoknál ez gyakori férfinév, én olasz cégnél dolgozom, volt már ebből sok félreértés nálunk.

Anasztázia: Egy lányt ismerek, Sztázi/Tázi a beceneve, rű assziciálok, nagyon kedvelem. Maga a név is tetszik, arisztokratikus, de talán egy kicsit hosszú.


Ádám: rengeteg Ádámot ismerek, felénk minden korosztályban nagyon gyakori név (barátok, munkatársak, szomszédok, több gyerek a bölcsiben, oviban, baráti körben stb.) Nem adnám, nem tetszik. A gyerekeket kicsit sajnálom, hogy karácsonykor van a névnapjuk is.

Adrián: személyesen 1 felnőttet ismerek, ő nem valami férfia pasi, előnytelen külsejű, de emberileg normális. Ill. Zámbó Jimmy egyik fiát is így hívják.

Áron: mostanában felénk ez nagyon felkapott, igazi divatnév lett, legalább 7-8 Áront ismerek 0-5 év között csak a szűkebb ismeretségi körben.

Balázs: én korosztályomban elég gyakori (30-40 között), legalább 10 munkatársamnak ez a neve. Osztálytársai között is mindig volt 1-2 Balázs. Mint név a Zs miatt nem igazán tetszik.

Martin: egyik barátnőm fiát hívják így, mást nem ismerek személyesen. nem tetszik, inkább a Márk vagy a Marcell jön be a hasonló hangzásúak közül.

Attila: mostanában nem olyan gyakori, legalábbis felénk, de az én korosztályomban kb. olyan gyakori volt, mint a Balázs. Tetszik, mint név. Érdekes, de Attila nevű kisgyereket nem is ismerek, iskolásból is csak 1-et.


Ha nekem kéne csak ezekből választani, akkor Adél és Attila.

2013. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!