Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes/itthonlét alatt szeretnék...

Gyes/itthonlét alatt szeretnék valamit tanulni. Te melyiket választanád?

Figyelt kérdés

1.variáció: jogsi. Még nincs jogsim,de szeretnék vezetni.Ehhez azonban szemüveg/ek kellhetnek. Mi van ha letagadom a dokinak h szemüveges vagyok,akkor nem kell pótszemüveg se. S látok nagyon jól nélküle. Sok iskolábnan meggcsinálják helyben az orvosi vizsgálatot, saját házi dokinál gondolom nem tudnám letagadni a szemüvegem létét vagy nem létét hisz ismer.

2.variáció: Egy adott szakma,távoktatásban végezném,csak konzultációs napokon(4-5 nap) és a modulzáró vizsgákon kell részt venni.Esetleg gyakorlat is lehet. Már van 2 szakmám,de ezzel a 3.kal talán könnyebben elhelyezkedek mint a másik 2vel. Árban a jogsi 100+vizsgadíjak,mig a tanfolyam 180 körül lenne. Mindkettőt lehet részletben fizetni. A jogsinál meg ugye most van ez az e-learning amivel itthon/tehát tanári segitség nélkül megtanulható a tananyag,ezáltal kicsit olcsóbb a tanfolyam( 20-30helyett 15-20 az elmélet) s igy csak a vezetést kellene megoldani hogy addig legyen valaki a gyermekkel... Mit tennétek?


2013. máj. 24. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én a jogsit választanám a helyedben, kis gyerekkel sokkal mobilabb vagy autóval. A szemüveget meg minek kell letagadni? Úgyis érdemes szemüvegben vezetned ha nem látsz jól.
2013. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ez felháborít, hogy szemüveges létedre letagadnád a rossz látásod, s veszélyeztetnéd mások életét az utakon, mert bocsi de nem láttam a gyalogost, vagy a szeme jöbő autót...

Ez nagy felelőtlenség a részedről!!!

2013. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én a szakmát. Minél rugalmasabban kereshetsz később gyerekkel a munkaerőpiacon, annál több esélyed lesz.


Én várandós vagyok, suli(k)ba járok, nyelvet is tanulok. Két babát min. szeretnénk, velük maradok itthon, míg ovisok nem lesznek. Szerintem hosszú távon a legjobb befektetés a tanulás.


A jogosítvány jó dolog, de ha egy autótok van, amit a férj használ, akkor majdnem mindegy is. Két autót fenntartani, meg gyereket, plusz tandíj,.. ezt ki kell számolni.


Te érzed, hogy mi hiányzik jobban, mit érzel fontosabbnak, de egy voksot adok a sulira.

2013. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Te szeretnél úgy sétálnia az utcán a gyerekeddel, hogy szemüveges emberek szemüveg nélkül vezetnek?


A jogsit én már 3. éve nem hoztam ki 150. ezer alatt.

Én a tanfolyamot választanám.

2013. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Jogsit akkor érdemes megcsinálni, ha utánna van is mit vezetned, mert ha nincs, kiesel a gyakorlatból, és hiába lesz papírod, nem fogsz vezetni.A kisfiam volt 5 hónapos mikor nekifogtam a jogsinak, az elméleti órák esténként voltak, így apa tudott vigyázni rá, ezzel nem volt gond.

A vezetésórákat már kicsit nehezebb volt összesakkozni, hogy a dolgozó nagyszülőkből egy ráérjen.

2013. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

2es dioptriájú a szemem. Tehát nem olyan rossz,már mióta megszületett a nagy lány (3éve) azóta nincs rajtam szemüveg. Egyébként édesapám is szemüveges, s csak akkor veszi elő a szemüvegét ha látja h meg lesz állítva.

Egyébként autónk nincs,páromnak sincs jogsija(még). Egyébként lehet(nagyon lehet hogy olcsobban is meg tudnám csinálni a vezetés gyakorlatot de ez nem biztos...)

A jogsival a fő gond,hogy(főleg ha nem tagadom le a szemüveget) hogy kell egy a vezetéshez és viizsgára meg pótot is kell vinni.Ismerőst azért vágták meg,mert nem volt pót szemüvege..Ami nagy szenyaság..

2013. máj. 24. 14:18
 7/19 A kérdező kommentje:
Egyébként édesanyám azt mondta h bármikor vezethetném a kocsiját ha megcsinálom a jogsit..
2013. máj. 24. 14:20
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem nagy szenyaság. A vezetés szabályok betartásáról szól elsősorban. Alapvető dolgokról beszélsz. Szemüveg nélkül pedig kikérném magamnak, hogy volán mögé ülj, és szerintem hanem a kocsiban, hanem a járdán képzeled el magad a gyerekekkel és a kocsiban egy másik ember ül szemüveg nélkül, megérted, mire gondolunk. Vannak szabályok, amelyeket nem lehet rugalmasan kezelni. Ez is ilyen.


Ha nincs autótok sem, akkor minek jogsi? Most komolyan. Nem járnál jobban még egy végzettséggel, ha két gyerek után újra munkát keresel majd?

2013. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Miért kellene pot szemüveg, ez hülyeség. Én szemüveges vagyok, soha nem monda nekem senki. És nem régi a jogsim Ha rajtam van nem törik szét üt közben. Ez biztos, hogy nem igaz. Ismerősöd hülyeséget csinált vizsgán, aztán nem merte bevallani és erre fogta.
2013. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem se kellett pót szemüveg!!Már miért kellene??

Hol hallottad ezt a butaságot???Egy van,amivel jól látok,és csókolom.Több nem kell!Nem is kérik!!

2013. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!