Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes/itthonlét alatt szeretnék...

Gyes/itthonlét alatt szeretnék valamit tanulni. Te melyiket választanád?

Figyelt kérdés

1.variáció: jogsi. Még nincs jogsim,de szeretnék vezetni.Ehhez azonban szemüveg/ek kellhetnek. Mi van ha letagadom a dokinak h szemüveges vagyok,akkor nem kell pótszemüveg se. S látok nagyon jól nélküle. Sok iskolábnan meggcsinálják helyben az orvosi vizsgálatot, saját házi dokinál gondolom nem tudnám letagadni a szemüvegem létét vagy nem létét hisz ismer.

2.variáció: Egy adott szakma,távoktatásban végezném,csak konzultációs napokon(4-5 nap) és a modulzáró vizsgákon kell részt venni.Esetleg gyakorlat is lehet. Már van 2 szakmám,de ezzel a 3.kal talán könnyebben elhelyezkedek mint a másik 2vel. Árban a jogsi 100+vizsgadíjak,mig a tanfolyam 180 körül lenne. Mindkettőt lehet részletben fizetni. A jogsinál meg ugye most van ez az e-learning amivel itthon/tehát tanári segitség nélkül megtanulható a tananyag,ezáltal kicsit olcsóbb a tanfolyam( 20-30helyett 15-20 az elmélet) s igy csak a vezetést kellene megoldani hogy addig legyen valaki a gyermekkel... Mit tennétek?


2013. máj. 24. 14:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Elkisértam a vizsgára. Mondta az oktató(és a vizsgáztató is,hogy akkor szemüveg fel, vizsgalap elő és üljenek be a kocsiba. Beültek,s kérte a pótot. Mivel nem volt,igy el se indultak vezetni,nem is tudott mit hibázni.Kulcs se volt a kezében..
2013. máj. 24. 14:29
 12/19 A kérdező kommentje:
Ja és rutinon nem kérte a vizsgáztató...
2013. máj. 24. 14:31
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem van jogsim és igen, kötelező a pót, nála kell legyen a táskában, vagy bent a kocsiban. Apukámnak is van pót a kocsijában. Nem tudom, miért olyan meglepő ez, nem egységes az elvárás? Engem ez a rész nem lepett meg. Az sokkal inkább, hogy van, aki a 2es szemet nem tartja elég rossznak ahhoz, hogy vezetéshez feltegyen egy szemüveget.
2013. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Bumm, akkor kontakt lencsét veszel meg egy szemüveget....

Amúgy értelmetlen a jogosítvány, ha nincs autó es kilátásban sincs, hogy venni tudjatok. A szakmának tobb értelme lenne.

2013. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Akkor őszintén: de tényleg:A sok tizenéves érettségi elött álló nyikhajnak hol van esélye kocsit venni ?Vagy ők mind kapnak a szülőktől?? Pl férjem huga 17 éves,még 2 éve van érettséágiig(5éves nyelvi gimibe jár) s 2 hét mulva forgalmi vizsgája lesz.
2013. máj. 24. 14:52
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha jogsit akarsz, akkor miért adsz alternatívát a kérdésedben? Mert számomra nem világos, hogy ha nincs autó, nem telik szemüvegre, stb. mégis ezt erőlteted, akkor minek B-terv? Csinálj jogsit, mi meg alaposan bekötjük magunkat. Ennyi.
2013. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik lenne hasznosabb a munkába való visszatérés miatt. Mert van ismerős,aki a jogsit preferálja,van aki meg a szakmát.
2013. máj. 24. 15:47
 18/19 anonim ***** válasza:
A munka miatt a szakma lenne logikusabb
2013. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok még egyszer. Először is 2 dioptriás szemmel muszáj a szemüveg! Mikor elkezdtem vezetni, 1,5-es volt nekem és kellett, utcára nem nagyon hordtam mert nem szerettem, de vezetéskor nagyon zavart, mert nem láttam eléggé előre. Vezetéskor többet kell látni mint gyalogos közlekedésnél, és ez téged is zavarna a volán mögött, hidd el. A pótszemüveg meg gondolom azért kell, hogy ha bármi van, ne kelljen homályos látással vezetned. Érdemes az autóban tartani egyet, nem nagy költség, veszel egy nagyon sima lencsés legolcsóbb kereteset végszükségre. Ha nem terveztek autót venni akkor tényleg nincs értelme egyébként, de sok munkához kell vagy előny a jogsi. Azt is bele kell kalkulálni a tanfolyam költségébe, hogy elképzelhető, hogy nem sikerül elsőre, vagy pótórákat kell venni, az is elég nagy összegre rúghat még pluszban.
2013. máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!