Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valami miatt örökbe kellene...

Ha valami miatt örökbe kellene adnod a babádat, a nyílt vagy a titkos örökbe fogadást választanád?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 19:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt, szeretném tudni, hogy jó helyre került.
2013. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nyílt.
2013. máj. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Titkosat.
2013. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nyílt.
2013. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Kerria ***** válasza:

a szívem a nyíltat mondja, hogy tudjam, kihez kerül.


az agyam a titkosat, mert félő, hogy szeretném fele később felvenni a kapcsolatot...hacsak annyira, hogy lássam, pl egy fa mögött...


Gondolom nem segítettem, de tényleg így vélekedek erről

2013. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Talán a titkosat.... úgyis jó helyre kerülne, hiszen csak az fogad örökbe, aki szeretne...
2013. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Ha ezt a nehéz döntést MUSZÁJ lenne meghoznom, akkor a nyíltat. Megőrülnék, ha nem tudnék róla, ha nem látogathatnám meg néha. Persze meg kéne tanulni háttérben maradni, NEM az anyjának lenni, hiszem az akkor már másvalaki, de valami távoli nagynénihez hasonló szerepet be lehetne tölteni... Aki messzebb van, ritkán találkoznak, de érzi, tudja, hogy mindig támogatóan gondol rá.

Tudná, hogy én vagyok a vér szerinti anyukája, akivel él, az pedig a szív szerinti anyuka...

2013. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7-es ezzel csak az a baj, hogy aki egy babát akar örökbe fogadni, az nem kéri vele az anyukát is. Ő akar az anyukája lenni. Szerintem nem lehet egészséges szinten tartani azt, hogy "nagynéniként az életében maradsz". Ugyan... És akkor a "nagynéni" majd megbírja állni, hogy beleszóljon, hogy ne tápláld még hozzá, ne erőltesd a szobatisztaságot, miért hagyod sírni, miért adod bölcsibe stb.? Én legalábbis nem tartanák rá igényt, hogy a biológiai anyja a nyakamra járjon, traktálja a gyereket azzal, hogy "én is az anyád vagyok", meg ki tudja mikor csavarodik be, hogy "jaj de kár volt odaadni, most már jól mennek a dolgaim".


Titkosat. A fa mögül leskelődés, jaj ma lett 18 éves gyorsan felkeresem stb. elkerülése miatt. Ahhoz, hogy valaki örökbe fogadhasson nagyon komoly dolgoknak kell megfelelni és nem is örökös alkalmasságot kap, elég gyakran újra és újra kell vizsgázni. Úgyis jó helye lesz. Talán még jobb, mintha pofára kiválasztanék valakit a jelentkezők közül.

2013. máj. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Nyíltat. Csak olyan öf szülőt választanék, aki vállalja, hogy időnként (1/2-1 évente) küld emailben egy képet róla, és születésétől fogva úgy neveli, hogy elmondja neki az igazat, és ha a gyereket érdekli, akkor az okot is.

Az elérhetőségeimet mindig megadnám nekik, és akár ők, akár a gyerek bármikor kereshetne, de én nem zaklatnám őket, nem leselkednék.

Még pedig azért, mert minden lehetőséget meg szeretnék adni rá, hogy egyszer felkeressen, ha szeretné, ne gyűlöljön úgy, hogy semmit nem tud rólam, de hagynám, mivel szeretném és felfognám, hogy Neki az az érdeke.

2013. máj. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zabmester ***** válasza:
100%
Nyíltat. Nem is annyira amiatt, hogy legyen lehetőség kapcsolatot tartani, mert tényleg nem tudom, hogy mennyire lehet ezt egészséges mederben tartani, inkább az a legfőbb érvem a nyílt örökbeadás mellett, hogy akkor jó eséllyel már újszülött kortól az új családjával lehet, akár a kórházból is ők vihetik már haza, és nem egy csecsemőotthonban tölti élete első hónapjait, vagy még hosszabb időt. A babának meg az az érdeke, hogy minél hamarabb családja legyen, szóval ezért inkább a nyílt.
2013. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!