Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti hol vagytok a...

Anyukák ti hol vagytok a játszótéren és mit csináltok?

Figyelt kérdés

Tegnap lementünk a játszóra az 1 és 3 éves kisfiaimmal.Homokozással kezdtük aztán persze tovább mentünk csúszdázni,hintázni...a játékokat a homoban hagytuk,mert tudjuk hány db van meg bele is van írva a név,és irigyek sem vagyunk.De me vissza mentünk újra homokozni a vödrünk csupa merő egy sár volt,abban hordták a vízet és szórták bele a homokot.Ez nagyon felbosszantott,mert amúgy sem szeretem ha az enyémek vízezek,nem is engedem.Akkor egy kiscsaj az 1 évesemet telibe szórta kaviccsal,kb 5-6 éves lehetett.Ilyenkor anyuka hol van,mit csinál?

A másik meg amikor játszok a két gyerekemmel,bőven elég nekem,és akkor még oda jön egy másik pici aki megkér lökjem vagy csináljak neki ezt azt.Oké persze megteszem,de hol van a saját anyukája?

Nem állítom,én is szoktam beszélgetni,de közben egyik szemem a gyerekeimen van végig,és ha kell rájuk szólok,vagy hintáztatom ha szeretné.

Vagy csak én fújtam fel ezt az egészet.

Ti mit szóltok ha valaki engedélyed nélkül össze sarazza a vödrötöket?


2013. jún. 10. 14:07
 1/5 nittababy ***** válasza:
Ha nem akarom hogy mondjuk a játékok sárosak legyenek akkor kiveszem a homókozoból a játékokat!!Így ez nem történhet meg!!A másik meg hogy vannak sajnos ilyen anyukák akik szívesebben beszélgetnek mint hogy a gyerekkel foglalkozón!!
2013. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,azt hiszem mostantól kevsebb játékot viszünk és el is pakolom ha arrébb megyünk :( Nem akartam ilyen lenni,nem szoktunk irigykedni,de én nem szeretem a sarazást.Miért kell ezt is megengedni a szülőknek?Tiszta sár lesz az egész homokozó,ráadásul az ívóvíz amit bele hordanak...Felháborítanak az ilyen szülők akik nem bírnak oda figyelni a gyerekeikre :(
2013. jún. 10. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mondjuk engedem őket sarazni, úgyhogy nem szólok semmit. Lemosom és kész. Azt viszont én sem szeretem, amikor az anyukák azt sem tudják, mit csinál a gyerekük, és nekem kell az enyémeken kívül még többet hintáztatni meg homokoztatni. Persze az ember sokkal elnézőbb akkor, ha az anyuka több gyerekkel van lent, és épp etet vagy az egyikkel játszik, a másik meg közben a játszótér másik felén csinál valamit, hiszen nem szakadhatunk kétfelé. Könnyen lehet, hogy a téged "nyaggató" idegen gyerek anyukája is épp a kistestvérrel van elfoglalva.

Nekem is egy 3 és egy 1 éves van. Tavaly sajnos sok volt a konfliktus abból, hogy én a padon szoptattam a kicsit, közben meg a nagy valakit megtámadott. Rendszeresen előfordult, hogy rohantam a nagy után, aztán fél kézzel egyensúlyoztam a kicsit, a nagynak meg fogtam le az ütésre lendülő kezét... Nem volt egyszerű időszak, de túl vagyunk rajta.

Ez egyébként egy örök vitatéma, mert mindenkinek az a megfelelő, ahogyan ő csinálja. Valaki egy méterre sem engedi el maga mellől a gyerekét, más meg leül egy padra, a gyerek szélnek eresztve, rá sem néz. Persze valahol félúton kéne lennie a megfelelő viselkedésnek, de hogy kinek mi fér bele, nagyon egyénfüggő. Oké, 5-6 évesen már bőven nem kéne kaviccsal teleszórni egy kisgyereket, ez már durván neveletlenség.

A konkrét kérdésedre válaszolva: én rendszerint a kicsivel üldögélek a homokozóban, a nagy meg közben rohangál. Néha ránézek a nagyra, akkor meg szegény kicsi marad magányosan a homokozóban. Nem tudom őket egy helyen tartani, nem egyforma a vérmérsékletük. Biztos sokan megszólnak ezért, de azoknak azt tudom javasolni, hogy oldják meg jobban, anélkül meg tehetnek egy szívességet.

2013. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megint én.

Ez a sarazás a legjobb vitatéma. Mert miért is ne engedjük meg? Mert saras lesz a gyerek? Na és, majd lefürdetem. Megfázik? Nyilván rossz időben nem hagyom, csak nagy melegben. Te soha nem építettél gyerekkorodban olyan homokvárat, aminek az árkában folyt a víz? Soha nem élvezted azt, ahogyan mezítláb cuppogtál a vízben, és a lábujjaid között jött fel a sár? Soha nem építettél csöpögtetővárat? Én a mai napig élvezem a közös sarazást a gyerekeimmel. Nem tartom magam emiatt rossz szülőnek, nem azért hagyom, mert elhanyagolom őket, hanem mert az én gyerekkoromnak is része volt a sarazás, miért fosztanám meg őket tőle?

2013. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Dehogynem szerettem,a strandon.Szerintem ennek ott van a helye nem pedig abban a pici homokozóban.Nem én vagyok az egyetlen aki ezt nem szereti,és nem azért mert koszos lesz a gyerekem.Egyálltalán nem azért,mert mezitlábazhatnak is,tényleg nem a kosz zavar.Egyszerűen ez maradjon meg a strandra,meg ne az ívóvízet pazrolják már el.De ha saraznak is akkor legalább ne az egész homokozót és ne a másik játékával.

Na mindegy is,kár volt kiírnom ezt a kérdést,mert csak vita lesz belőle.

Amúgy természetesen nincs bajom azzal a szülővel aki több gyerekkel van lennt és épp az egyiket "elhagyta",mert a másikkal kell máshol lenni.az zavar ha egy anyuka vagy apuka ül a padon és pont le se kakilja mit csinál a gyereke,éppen bánt e valakit,vagy nem, adja át a másiknak a saját játékát....vagy ha a kedves szülő ott hagyja egyedül,és elmegy pl boltba,mert ilyen is volt.Anyukám volt lennt a fiúkkal és oda ment hozzá egy kislány,hogy lökje őt is.Persze lökte.Egyszer csak a kiscsaj körülnézett és elkezdett sírni,hogy hol az anyukája,kiderült ott hagyta,elfutott a boltba.Kb 3-4 éves lehetett a kislány.

2013. jún. 10. 15:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!