Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl sokat várok? Apuka nem...

Túl sokat várok? Apuka nem adja be 4 éves gyermekünknek a fülcseppet, sem az orrspray-t, mert nem vállalja a konfrontációt. Szerinte csupán azért nem adja be mert nincs meggyőződve a hatékonyságáról.

Figyelt kérdés
Szerintem meg azért, mert kisfiam utálja a fülcseppet és orrspray-t is és így rám (anyukára) marad a nehéz feladat, hogy beadjam sírás és ellenkezés közepette. Most lehetek megint én a gonosz anyuka aki kínozza a gyermekét?!
2013. máj. 31. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Túl sokat vársz igen! Ő egy férfi! Vannak ilyen apukák akik nem veszik ki a részüket teljes mértékben a gyereknevelésben. Ez van.Rá nem számíthat a gyerek..de RÁD igen és ez a lényeg :)
2013. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk éppen fordítva van. Én nem szeretem beadni a gyógyszereket a kisebbik lányomnak, mert nehéz eset. Anyja vagyok, imádom, de amit kell megteszem érte. Férjem viszont jobban be tudja adni, ezért ezt Ő csinálja. Nem utálja Őt sem gyerek. Ilyen alapon engem azért utálhatna a gyerek, mert nevelem és rászólok, Apukája nem annyira, mert Ő kicsit engedékenyebb. Amit meg kell tenni és nem jó érzés éppen akkor gyereknek, attól még nem lesz senki rossz vagy gonosz. El kell magyarázni a gyereknek, hogy ezt most muszáj neki beadni még akkor is ha sír, mert ettől jobb lesz neki. Kicsit lehet játékosan is, hogy előbb hagyod Ő fogja meg, és kicsit nézegesse, és próbálja magának. De legyél ott és fogd a kezét, hogy lássa nem játék, felnőtt kezébe való, de megnézheti. Mi mindent felosztunk, hogy ki mit csinál Apával és nem utálkozásról szól semmi, csak mi megy jobban valamelyikünknek. Orrszívást együtt szoktuk én nyugtatom a gyereket Ő szívja.
2013. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Az én férjem sem hajlandó gyógyszerezni a gyerekeket.

Pedig nálunk a 2 éves asztmás gyerek miatt ez napi rutin, a kicsi sem ellenkezik. A gyógyszereket is szó nélkül beveszi, és a pipáját is engedi fújni. Férjem mégis elzárkózik az egésztől.

Férfi!

2013. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
igen, valószínűleg jól látod, nem akar veszítenia népszerűségéből a gyereknél, esetleg neki se megy könnyebben és ezt cikinek tartja. sajnos ez van, egy anyának minden feladatot kell látni, a többieknek csak azt, amit hajlandóak bevállalni. ne emészd ezen magad, a gyerek téged se fog megutálni ezért. engem egyébként csak a hülye kifogás (úgyse használ) zavarna az egész sztoriból :)
2013. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem vársz túl sokat szerintem. A férjem is gyűlölt kúpot adni, de ez nem olyan hogy "nincs kedvem".


És mi az, hogy ő férfi? Talán a f.rka akadályozza?

Én ilyenben csak ritkán engedek a férjemnek. Munkatársam 3 gyerekkel maradt özvegyen, azt sem tudta jóformán melyik mit szeret enni, mi a napi rutin stb. Jó tudni, hogy ha velem valami történik, ilyen apróságok nem jelentenek majd neki gondot.

2013. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

4. vagyok

még annyi, h én nem is kérném a páromat, egyrészt mert képtelen a rendszerességre, a saját gyógyszereit is elfelejti bevenni, másrészt mert minden jószándéka ellenére általában lényegesebben többet bénázik, mint én. még a pocakomban van a babánk, de van egy kutyusunk is. amikor szemcseppezni kellett, beszorította a sarokba, h ne tudjon "elmenekülni", amikor cseppent. szerencsétlen eb meg nézett rám halálra váltan, h "na itt a vég, esetleg te megakadályozhatnád, ha tényleg olyan fontos vagyok neked". szőrnyíráskor uez. szóval az se jobb, ha a szeretett lény azzal vádol, h megmenthetnéd, de helyette inkább végignézed a megpróbáltatásait. én a kutyát is kimentettem :). hangsúlyozom, a párom a legnagyobb jóindulattal, csak nulla érzékkel állt hozzá a dologhoz és rajongásig szereti azt a kutyát, csak hát, nem megy neki...

2013. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
1-est nagyon lepontoztátok, pedig van valami abban, amit mond: ami a gyereknevelést illeti, mindenki találhat és tsokszor talál is ürügyet, amivel kibújhat a feladatok alól, csak egy anya nem...
2013. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem vársz túl sokat, de ő szeretne a "jó zsaru lenni", jól látod a helyzetet. Tehát neked kell a "rossznak" lenned, mert 2 jó nem lehet. Sajnos ez sokszor így alakul, de hidd el, ugyanúgy fog szeretni a gyerek. Velem is ez van, azzal a különbséggel, hogy ritkán van itthon.
2013. máj. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden választ! (mindenkit felpontoztam) Helyretettétek egy kicsit a gondolkodásomat. A kutyás hasonlat is nagyszerű volt. Ilyet néha fürdetés közben érzek, amikor apuka feladja -mondván: neki nem megy -, gyermek üvölt és engem követel. Ez van, ez az én feladatom, ezt el kell fogadnom.


Az orrba fújás rettenet...

Próbálom én is játékosan, sőt mivel nagyon sírt, megmutattam én is milyen hős vagyok fújtam én is az orromba a spray-ből.(szoktam egyébként, hogy érezzem mennyire kellemetlen - van néhány érdekes gyermekeknek szánt kímélő termék), mindig erősítem, hogy ettől fog gyorsan meggyógyulni. Így is lesz! :-)

2013. jún. 1. 09:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!