Tengervizes orrspray?

Figyelt kérdés

Patikában ma a Marimer nevezetű orrspray-t adták, hogy azt használjam az 5 hónapos lányomhoz.

Semmi normális információt nem írnak a tájékoztatóban, a patikás pedig azt mondta, hogy semmit sem hallott még róla, de ilyen korban is alkalmazható már.


Nekünk igazából azért kell, mert szörcsögő hangot hallok párszor, ha levegőt vesz. Nem taknyosodik, nem folyik az orra, nem lázas, nem köhög. Tehát láthatólag nem beteg. Viszont itt mostanság sokat olvasok arról, hogy Ti ilyen spray-ket használtok ahhoz, hogy fellazuljon a a takony. Ennek van ilyen bigyókája, amit az orrlyukába betudok tenni. Csak nem tudom, hogy mennyit fújjak bele?! Na meg, hogy egyből szívjam is az orrát orrszívó porszívóval vagy várjak egy - két percet?

Ill. azt írja még, hogy max 4 alkalommal használható egy nap.



2011. dec. 15. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Én hagyományos izotóniás sós-vizes oldatot használok. De egyszer-egyszer én is megveszem ezeket a drága vackokat, mert kell a szórófejes flakon. :o)

Csak olyat veszek, aminek lecsavarható a teteje, így akár évekig is utána tudom tölteni. Minden gyereknek van egy sajátja. :o)


De a sós víz, az sós víz, akkor is, ha tengeri. Használd nyugodtan! :o)


Befújod, vársz egy percet, és mehet a szívás...


Jobbulást a picinek!

2011. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a sterimar orrsprayt használom a kislányomnak,ezt csecsemőkortól lehet használni.1-1 fújás mind a két orrlyukába.Várok 5 percet és úgy szívom le az orrát.Nekünk ez nagyon bevált.
2011. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is Sterimart használok, picit várok, aztán jön az orrszívó.
2011. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát én azt mondtam a patikásnak, hogy tengervizes orrspray-t szeretnék az 5 hónapos lányomnak.. erre ezt ajánlotta, mivel sokan ezt viszik.. ez is izotóniás és rá van még írva, hogy steril..
2011. dec. 15. 12:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát mivel tengervizest kértél, az kaptál. Azon belül meg nyilván azt a fajtát, amelyikért fizetnek a patikusnak, hogy árulja... Sajnos ez így megy. :o(


De nem baj, most már van egy flakonod (az sem baj, ha nem csavarós, amelyiknek nem csavarós, azt is le lehet pattintani késsel -na ezt nálunk a férjem szokta- :o)


Legközelebb kérj gyógyszertári sós-vizes oldatot, töredékéért megkapod, és betöltöd a flakonba)


Reméljük sokáig nem kell majd! :o)

2011. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Remélem én is, hogy sokáig nem kell használnunk ..

na, de mindegy... néha imádom ezeket az 'örömteli' perceket új anyukaként .. lótúró tapasztalattal :DDD

2011. dec. 15. 12:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ilyen dolgok "tapasztalt anyukaként" is érik az embert. Csak rugalmasan! :DD
2011. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi a belekotyogásért, de nagyon kíváncsi vagyok.


Elsőtől kérdeznék pár dolgot, mert nem mindegy, hogy a méregdrága hajtógázas izéket veszem-e vagy sem:


Milyen az az orrspray, amit le lehet csavarni? (Amit a kérdező írt, az nem hajtógázas? Azt hogyan pattintod le....?)

Akkor gyógyszertári sós oldatot (?) raksz bele vagy kutya közönséges sós vizet?

Kicsit menj bele részleteibe légy szíves ?:)

2011. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Semmi gond. .))


Az enyém hajtógázás, nem lehet lecsavarni és szerintem lepattintani se a legjobb megoldás.

Ráadásul én után öntögetni se szoktam, mert hiába ugyanaz a hatóanyag (gondolom) a kettő, nem biztos hogy jó ötlet lenne összeönteni...

2011. dec. 15. 13:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs benne "hatóanyag", csak só meg víz, ráadásul a só az fertőtlenít... :o)

De akkor tényleg más flakon után kell nézned legközelebb.

2011. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!