Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha terhesség alatt veszélyezte...

Ha terhesség alatt veszélyeztetett terhesként ír ki az orvos engem, akkor megkapom a fizetésem 100%-át?

Figyelt kérdés

Októbert 1 től vagyok itthon táppénzen, csak nem vagyok vele tisztában hogy ha veszélyeztetett terhesként ír ki az orvos, akkor csak 60%-át kapom a fizetésemnek (kb) vagy a 100%át?

Köszönöm


2009. okt. 5. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Természetesen 60%-át.

Terhesség miatt nem ír ki senki,a veszélyeztetettség miatt lehetsz táppénzen, ami 60%-a a bérednek, mint minden más táppénz.

2009. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
100 %-os táppénz kizárólag üzemi balesetből származó keresőképtelenség esetén kapnál. Egyéb táppénz mértéke 60 %
2009. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha valakit a terhessége során táppénzre vesznek, akkor általában mindenki megkapja azt a besorolást, hogy veszélyeztetett. Én pl. nem voltam veszélyeztetett terhes orvosilag, de a munkakörülményeim szempontjából igen, ezért azon a papíron ez szerepelt. Teljesen ugyan azt a táppénzt kaptam, mint amikor betegség miatt nem dolgoztam (akkor még asszem 70% volt).
2009. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
viszont a 60%os táppénzből nem vonnak csak SZJA-t, így elképzelhető, hogy több lesz a táppénzed, mint a nettó fizud... én így jártam, igaz 70% volt még akkor a TP.
2009. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Márhogyne vonnának SZJA-t!! Nagyon is vonnak belőle. Járulékot nem vonnak, így valóban érezheti úgy az ember, hogy több a táppénze, mint a fizuja. A táppénz ugyanúgy adóalapot képező jövedelem.
2009. okt. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Sima táppénzt kapsz! De először betegszabit, az kicsit azért több, 80%.

Az hogy 50 vagy 60 % attól függ mennnyi jogviszonyod volt eddig!

100%-os már nincs. Az üzemi baleset is 90% már.

2009. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
mondom nem vonnak CSAK SZJA-t! Olvass ne csak puffogj:P
2009. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

én is úgy tudom hogy csak szja-t vonnak, de az már mindegy, ne veszekedjünk :D

köszönöm a válaszokat

eddig 135800ft volt a bruttó fizum, és 100e a nettóm. ezek szerint a táppénzem is kevesebb lesz :S

2009. okt. 5. 13:09
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
mindegy, hogy mi miatt mész táppénzre, az mindenkinek 60 %
2009. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Még egy kis adalék:


Mindegy, hogy influenzás vagy vagy veszélyeztetett terhes ugyanúgy a 8-as kódot írják rá a táppénzes papírra, vagyis a bérszámfejtő nem tudja, nem tudhatja, hogy te miért is nem dolgozol.


A betegszabadság mértéke már 70% (a korábbi 80%-ról ezt is csökkentették).


A táppénzé pedig 50 vagy 60% attól függően, hogy milyen régóta dolgozol. És nem a mostani fizetésed, hanem a tavalyi egész éves keresetedből számolják. És jár hétvégére is. Ezért fordulhat elő, hogy ha tavaly év közben kaptál plusz pénzeket, akkor akár jóval több is lehet, mint a rendes fizetésed.

2009. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!