Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb fiú név: Luciano...

Melyik a jobb fiú név: Luciano vagy Valentino?

Figyelt kérdés
2008. jún. 18. 17:19
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
A Valentino talán nem olyan idegen, a Luciano az tényleg csak a roma családoknál van.Sajnos miattuk van az, hogy sok nevet nem használnak a kismamák bár tetsdzen.Én pl megőrülnék a Tiffanyért és nekem nem egy roma gyerek jut az eszembe mindenki mással ellentétben hanem a híres ékszer márka, de be van már mocskolva sok név.Ez nagy baj.
2008. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Azt kikérem magamnak, hogy le "bunkó parasztozzon" valaki azért mert elmondom a véleményem egy kérdésről, amit feltesz.

- Ezt így a magyarság nevében.


amúgy a véleményem:

itthon mind két név elég idegen hangzású, szokatlan.

Kovács Valentinó. vagy Nagy Lucianó (mert ugye magyarul hosszú ó-val kell írni a szóvégi ó-kat.)

Ha valaki nem tartozik valamelyik kisebbség körébe, akkor nem is lehet más neveket anyakönyveztetnie mint ami benne van a Magyar utónév könyvben, abban viszont csak LUCIÁN és VALENTIN szerepelnek. (persze lehet, hogy már lazult a rendszer)


És hát igen, van akinek a Valentino-ról a Valentina jut eszébe és ezért neki az lányos, nekem az olasztanárnőm volt Luciana. :) ott ennyi választ el egy női és egy férfi nevet.


Én azon a véleményen vagyok, hogy olyan nevet kell választani születendő gyermekünkek mellyel be tud illeszkedni abba a társadalomba amelyben valószínüsíthetően élni fog élete folyamán.

Ezért én Magyarországon vagy magyar hangzású, vagy magyar hangzású de nemzetközileg is ismert nevet adnék.

Ezzel persze kilőve pár igen jó hangzású magyar név is pl Attila, mely nyugateurópában egy véreskezű hadvezérre emlékezteti az ottaniakat.


Eygetértek azzal, hogy a vezeték névhez mennie kell.. Mikorka ne nevezze fiát Kálmánnak, és Piss család sarjai talán inkább ne Imre utónvet válasszanak. Már viccesen hangzana az Erős István is stb.

De a Te esetedben nem tudjuk mi a vezetéknév, vagy ezt is megosztod velünk, vagy ezt neked kell jól párosítanod.


Tényleg a Kalmár Valentino, vagy a Székely Luciano nem hangzik sem olaszosan, sem magyarosan az én fülemnek. Hosszú vezetéknévhez nem nagoyn tanácsos egy nagyon hosszú keresztnév. szerintem.


Mi a szokás a családban? Talán az ő véleményük fontosabb lehet számodra, mint a mienk a hozzászólásaid alapján.

Tduom nem könnyű és igen felelősségteljes feladat a névválasztás.

Boldog babavárást!

2008. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim válasza:
Luciano.Komolyabb nevnek tunik.Arra is kell gondolni h mikor felno hogy valami komolyabb neven szolitjak az ismerosei.Mindig olyan nevet kell adni a gyereknek amilyen nemzetisegu, ugy a legszeb.
2008. júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a véleményeket.
2008. júl. 4. 12:39
 35/38 anonim ***** válasza:
Valentino!
2008. dec. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Ha esetleg még olvasod...

Mi lett a választás? : )

2009. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
Valentino. Nagyon szép név.
2010. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
Valentino. De kizárólag olaszoknak. Magyaroknak SZÁNALMAS! Kolompár Valentino... xdxdxd
2011. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!