Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapok gyedet ha 5 hónaposan...

Kapok gyedet ha 5 hónaposan megszűnik a munkahelyem? Vagy tudok valamit csinálni hogy kapjak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit pontosítanod kéne a kérdést. A baba lesz öt hónapos vagy te leszel 5 hónapos terhes? Mert nem mindegy. Ha a tgyás alatt szűnik meg a munkahelyed, akkor passzív jogon jogosult vagy a gyedre. Ha 5 hónapos terhes vagy és akkor szűnik meg a munkahelyed, akkor sajnos tgyásra sem leszel jogosult és gyedre sem. Akkor csak a gyes marad.
2009. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tgyáshoz illetve gyedhez jelen feltételek szerint a szülést megelőző két évben legalább 180 nap munkaviszony kell, és a biztosítás fennállása alatt kell szülni. (ha 2010. május 1 után szülsz akkor már 365 nap kell) Ha jogosult vagy munkanélküli ellátásra és az kitart a szülés napjáig (illetve marad még legalább pár nap ellátásod a tgyás utánra) akkor tgyást illetve gyedet is kaphatsz. Ha ez nem járható út akkor az ellátásokhoz munkaviszony kellene. Az lenne a lényeg, hogy meg legyen a szükséges napod és legalább egyetlen napig legyél úgy jogosult tgyásra, hogy van mögötte munkaviszony. (passzív jogon jogosult gyedre az akinek a tgyás folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszonya.
2009. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz táppénzre menni? Az orvos biztos javasolná!!
2009. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még csak 2 hónapos terhes vagyok de úgy néz ki hogy januárban megszűnik a munkahelyem akkor leszek 5.szóval akkor csak gyest kapok?ha elmegyek táppénzre akkor kapnék gyedet?
2009. okt. 3. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nincs jelentősége, hogy elmész-e táppénzre, ugyanis amikor megszűnik a munkaviszonyod, másnaptól átvált a táppénz passzív táppénzzé, ami csak 30 napig jár.

Ha megszűnik, akkor marad a másik munka (nagy hassal sok esélyed nincs) vagy amit egy korábbi válaszban olvastál, álláskeresési járadék folyósítása esetén jogosulttá válhatsz tgyás-ra, gyed-re.

Az álláskeresési járadékról itt tudsz olvasni:

[link]

2009. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom jövőre hogyan fognak változni az erre vonatkozó jogszabályok, de leírom neked az én esetemet.

Tavaly novemberben 10 hetesen kirúgtak, elmentem passzív táppénzre, ami 45 nap volt, pont évvégéig tartott, idén januárban elmentem munkanélkülire, ami fél év, júliusig tartott volna, de én júniusban megszültem a kisfiamat. Szüneteltették a munkanélkülimet, megkaptam a tgyást, amit azóta is kapok. Ha lejár a tgyás visszamegyek munkanélkülire újraindíttatom pár napig, amíg megigénylem a gyedet. Aztán ha megvan a gyed újra szüneteltetik a munkanélkülit. A gyed után pedig kapni fogom a gyest is.


Szóval van még remény, csak jó volna tudni, hogy mennyit dolgoztál a terhességed előtt. Ezeknek nézz utána!!! Ne hagyd elúszni, még mindig jobb a munkanélküli, mint csak a gyes!

2009. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!amúgy jelenleg 7 hónapja dolgozom
2009. okt. 4. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!