Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján kapok TGYÁS-t és...

Mi alapján kapok TGYÁS-t és GYED-et, ha júniusban megszűnik a munkahelyem? 29-én szülök.

Figyelt kérdés
40. hétben levő kismama vagyok, és úgy tűnik, júniusban megszűnik a munkahelyem. Akkor én nem kapok majd TGYÁS-t és GYED-et sem? Vagy mi van ilyenkor??? Kicsit meg vagyok rémülve így, a szülés előtt emiatt. Munkahelyemről még eddig semmit sem mondtak, mondjuk ez jellemző...
2009. máj. 23. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! Az a lényeg, hogy addig ne záruljon le a felszámolás, míg táppénzen vagy. Ha most indul az eljárás, az hosszú hónapokba is telhet. Ahogy pedig megszülsz, elindul a TGYÁS, amit egyébként a szülés várható időpontja előtti 28.nap is elkezdhetsz, de igazából nem érdemes. Onnantól kezdve Neked teljesen mindegy, hogy mi van a munkahelyeddel. (persze a visszatérést leszámítva!). A lényeg, hogy később a papírokat majd a felszámolónak kell aláírnia. Persze nem tudom, milyen stádiumban van a munkahelyed, vagy milyen eljárás lesz. Nyugodj meg, neked most a babával kell foglalkoznod! Minden jót!
2009. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a munkaviszony megszünését követő 42 napon belül szülsz, ami biztosan igy lesz, akkor minden ugyanúgy jár, minta még munkaviszonyban lennél. Szóval nem kell emiatt aggódnod. Könnyű szülést és szép, egészséges babát kivánok Neked!
2009. máj. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!