Mit csinàlnàtok ezzel a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Most költöztem uj lakàsba.Van a környéken(nem tudom hol lakik pontosan)egy kb 6 éves kislàny...

Napi rendszerességgel jön nàlam,és csenget,majd csengetés utàn még felsem érkezek àllni,szo nélkül bejön a lakàsomba,és mondja hogy menjek vele a jàtszotérre.

Mondom hogy nem megyek,mert hideg van,és a 6 honapos babàmnak nem tesz jot.

Ezt persze napi rendszerességgel megismétli.

Most annyira hideg van,hogy kabàt is elférne,erre ö strand paucsban,rüvid nadràgban,kis poloban van...

Legutobb nem voltam itthon,és a lakàst elfelejtettem bezàrni,és hazajövök,làtom,ö jàr-kel fel-le A hàzban!

Mondom neki,miért nem megy anyukàjàval jàtszotérre,azt mondja,mert annak dolga van.

Nem tudom,hogy lehet forgalmas vàrosban egy ilyen kicsi lànyt elengedni nap mint nap...

Egyébként màr olyan könnyen ellehetett volna rabolni,ha valaki akarta volna.

Arrol nem beszélve,hogy nagyon hangosan beszél,szinte kiabàlva.Idegesit,mert nem ismerem,nem ismer,és napi szinten jàr hozzàm ,és csenget hangoskodik(MIKOR A GYEREKEM ALSZIK,FÖLEG)

Anyjàt se tudom ki lehet,senki se4m ismeri öket,...


2009. okt. 1. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is ne hagyd nyitva az ajtót. Kérdezted már,hogy hol lakik és ki az anyukája? Az előző lakókhoz is bejárt? Próbáld elküldeni. Szépen megmondani,hogy ne jöjjön. Bár nem tudom mennyire értené meg.
2009. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azt mondanám a kislánynak,hogy az anyukájával meg kell beszélnem hogy eljöhet-e.Mutassa meg hogy hol lakik és beszélnék az anyjával.
2009. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A gyerek mindig próbálkozik. Ha a próbálkozást eredmény koronázza, legközelebb is azt cselekszi. Ennélfogva eredménytelenné kell tenni. Pl. ha a csengőd más miatt nem kell, kikapcs egy időre.

Sajnos kicsi még ahhoz, hogy tudatára ébredjen, miért nem helyénvaló a viselkedése. Nem csodálom, hogy félig-meddig nehezedre esik 'elzavarni'.

2009. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az anyukàja biztos hogy elengedi,hisz egy 5-6 évest azért szemmel kell tartani.

Sajnos a csengöt nem tudom kikapcsolni,màs is jön nàlam akik fontosak.

Nem tudom ki az anyukàja,mindig kérdem,miért nem az anyukàjàval megy a jàtszotörre,de azt mondja,az anyukàja nem ér rà....

Màr elküldtem 2-szer,egyszer finoman,màsodjàra ugy hogy azt mondtam,ne csengessen,mert a babàm felébred.Mint akinek be a fülén,ki a fülén...

2009. okt. 1. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
zárd az ajtót, szerintem ez a megoldás. Ha csenget a kislány, egyszerűen ne engedd be.
2009. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Zárd az ajtót. Kérdezd ki a címét nevét és kísérd haza és beszélj el a szüleivel- Vagy mivel tényleg nagyon kicsi tegyél bejelentést a gyámügynél és akkor az anya jobban fog figyelni rá. Eleve be sem engedtem volna már először sem. Mond meg neki finoman hogy keress magának barátokat vagy menjen haza.
2009. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném a szomszédokat ismerik-e.

Aztán szépen hazaküldeném, v egyszerűen be sem engedném.

Legyél kicsit drasztikus, mert nagyon a fejedre nő.

2009. okt. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Védőnő és/vagy gyámügy. Nagyon kicsi ahhoz hogy egyedül mászkáljon, pláne hogy idegen emberek lakásába menjen be. Belegondolni is iszonyat, mi minden történhet vele!!! Ha a családja nem látja el megfelelően inkább intézetben vagy nevelőszülőknél legyen, ahol adnak rá meleg ruhát, kap rendes ételt és nem az utcán cselleng. 6 évesen ráadásul iskolában vagy óvodában kellene lennie, hiszen a nagycsoport kötelező. Szerintem akár rendőröket is ki lehet hívni és ők kiderítik hol lakik a kislány és kik a szülei ill. hivatalból megindítják a szükséges eljárásokat.

Én nem tudnám úgy elküldeni hogy közben semmit sem teszek érte, nem bírná a lelkem a felelősség terhét.

2009. okt. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, hogy lehet elfelejteni bezárni az ajtót, ha elmész otthonról??? Az is lehet, hogy felderíti a terepet a szüleinek, hogy van e mit ellopni tőletek, mert tudják, hogy könnyen bejuthatnak a lakásodba. Én nem engedném be többet, az tuti!
2009. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!