Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van akkor ha a megàl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor ha a megàllapodàs ellenére nem jövök vissza és otthon maradunk a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Gyermekemmel haza akarunk menni magyaroszàgra, végleg, Svàjcban élünk, a férjem portugàl szàrmazàsu és a gyereknek is egyenlöre csak a portugàl utlevele van meg, a férjem csak akkor hajlando alàirni az utazàshoz szükséges engedélyét ha alàirom, hogy vissza is jövünk, de nem akarok, szeretném a vàlopert beadni amit ö is alàirt.
2009. máj. 17. 18:30
 1/8 A kérdező kommentje:
A kérdés feltevöje vagyok.Maradni nem tudok,mivel nincsen még sajàt keresetem,mivel a baba nemrégen született és még itthon vagyok vele.Az apuka soha nincsen itthon,csal aludni jàr haza,a gyerekét a kezébe sem veszi.Emellett többször bàntalamzott engem és uj baràtnöje is van.Viszont ö nem akarja,hogy elmenjünk és uj életet kezdjünk.
2009. máj. 17. 18:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha aláírta a válóperes papírokat akkor miért kellene neked visszamenned hozzá? Esetleg látogatóba. Különben is milyen ember az ilyen aki még marasztalná a feleségét közben meg van más csaja!? Nagy döntés előtt állsz, egyrészt "igazi" apa nélkül marad a gyermeked, másrészt meg nem lesztek boldogok. A tanácsom az, hogy minél hamarabb fogadj egy jó ügyvédet, tudom elég drága de ha az itthoni családod támogat akkor nincs veszve semmi. Ha megoldódtak a problémáid akkor meg úgyis jóra fordulnak a dolgok és még a szerelem is rád talál, és lehet majd ő jobban törődik kettőtökkel mint az aki képes megcsalni téged. Kívánom hogy minden jól alakuljon veled és a gyermekeddel!
2009. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

A kicsi magyar állampolgár is a te jogodon, én a helyedben azt tenném, hogy igényelem a magyar útlevelét, és szépen hazajövök a gyerekkel. A férjed egyszerűen nem teheti meg azt, hogy csak akkor enged el, ha írásba adod, hogy visszamész. Ez nem Szaúd-Arábia, ahol a nők csak a férjük írásos engedélyével utazhatnak! Szabad, felnőtt ember vagy, add be a válókeresetet, és költözz haza!

De vigyázz: a kapcsolattartást a bíróság fogja szabályozni, és neked a válás után is biztosítanod kell a láthatást, ami egy portugál-svájci-magyar viszonylatban elé nehéz lehet. A bíróságon próbálj meg azzal érvelni, hogy az apa nem foglalkozik a gyerekkel, nem vigyáz rá, satöbbi. Ilyen pici gyereket az esetek 99,9%-ban az anyának ítélnek, úgyhogy én nem aggódnék a helyedben, a férjed meg fenyegetőzzön csak...

2009. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értem, hogy ha beleegyezett a válásba, akkor miért marasztalna? A gyerek miatt? Egyértelmű, hogy ilyen kicsinek még az anyja mellett a helye. Nem tudsz bántalmazásra hivatkozva valamit tenni? Meg kellene kérdezned egy ügyvédet, mert ez elég bonyolult ügy ennyi nemzetiséggel. Nem tudom, hogy ez hogy működik nálatok, de az állampolgársághoz tudtommal mindkét szülő kell. Az én gyerekeim kettős állampolgárok és csak úgy kaphatták meg (az utólagosat), hogy mindkét szülő beleegyezett.
2009. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A papirokat alà irtuk a vàlàsrol,de még nem adtuk be.Bizonyitani tudom,mivel a multkori alkalommal amikor megütött rendört hivtam.Azt meg hogy neki uj nöje van azt nem tudom bizonyitani,mivel a csaj is tagad mindent mert beszéltem vele is.A férjem meg nem fogja azt elvàlalni,hogy neki uj kapcsolata van.Mi vasàrnap akarunk haza repülni,màr a jegyünk is meg van,viszont arrol még nem készült papir,hogy elenged.De mondta hogy csak avval a feltétellel ir papirt alà,ha azt is alà irom,hogy vissza jövünk.A làthatàsi jog,az nem tudom,hogyan lesz,de bàrmikor meg tudja a kicsit làtogatni,nàllunk még lakàst is biztositok neki.
2009. máj. 17. 20:08
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Keress egy ügyvédet, mert ezt nem teheti meg, emberi jogod szabadon élni és a gyereknek is, egyszerűen nem tarthat rabságban.
2009. máj. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Persze, ha nem megy másképp, írd alá hogy visszamész, aztán elfelejtesz visszamenni :) ebből semmi hátrányod nem lesz, az tuti. Egyébként szerintem itthon is beadhatod a válást, csak jelentkezz be anyukádékoz lakcímért. Aztán majdcsak lesz valahogy.
2009. máj. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Papir nélkül nem mehetek sehovà,ki utazni ki tudok az orszàgbol viszont vissza jönni nem,de ha nem jövök a birosàg azon nyomba elveszi töllem.Nagy szarba vagyok az az igazssàg.
2009. máj. 19. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!