Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma kaptam levelet a babakutató...

Ma kaptam levelet a babakutató intézettől? Kaptatok ti is?

Figyelt kérdés
11 hónapos a fiam, ma kaptam levelet a Babakutató Intézettől. Ti jelentkeztetek ide? Milyen volt? Fizetnek ezért? (tudom, van honlapjuk, fel lehet hívni őket, de én személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi)
2009. okt. 1. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 16 hós,de nem is hallottam róluk,nem hogy levelet kaptam volna.Bp.-i vagyok.
2009. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt írták, budapesti születésű gyermekek lakcímét kapták meg a népességnyilvántartásból
2009. okt. 1. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem tudom, hogy erre gondolsz-e de en is kaptam egy ilyen levelet (kulfoldon elek) csak eppen nem a baba kutatoktol hanem az egeszseg kutatoktol, hogy reszt akarok-e venni a programba. Kideritettem, hogy ez az egesz abbol all, hogy rengeteg kerdest tesznek fel, lemernek, vert vesznek stb. Mivel en kismama vagyok igazan az erdekelne oket, hogy kaptam-e valamilyen hormon kezelest mint pl utrogestan stb.. Mert ezalltal meg tudjak vizsgalni, hogy akik hormon keszitmenyeket kaptak azoknal kesobb evek mulva milyen problemak fordulnak elo tarsaikkal szemben akik nem kaptak semmi ilyen kezelest. Szinten kikerdezik az etrendet, hogy fogyasztasz kavet, alkoholt, ha igen hanyszor hetente vagy naponta. Gyogyszerek amiket szedsz, vitaminok is stb. Ezekbol majd a kovetkezo generacionak tudnak igazan valaszokat adni, hogy mit kell elkerulni es mit nem, milyen betegsegek alakulhatnak ki x es y esetekben. Vagyis ezek a kutato intezetek kutatjak a hormonok, gyogyszerek hatasat es, hogy lett-e valami mellekhatasa ami tobb szemelynel is elofordult.

Gondolom ez lesz nallad is a babanal, esetleg lemerik, megkerdezik, hogy anyatejet fogyaszt vagy tapszert es osszehasonlitjak majd a tobbi tarsukkal. Kapott-e barmilyen gyogyszert, te szedtel-e barmilyen gyogyszert a varandosagod vagy a szoptatas alatt, megnezik a verkepet a babanak , mikor kezdted a hozzataplalast stb. Minden adatat rogzitik es majd a kesobbi adatokat is es igy jonnek letre majd kesobb azok a mondatok amikbe irjak, hogy a “1000 tapszeres kisbababol xx betegedett meg xx betegsegben mig anyatejes tarsai nem” vagy eppen forditva (ez csak egy egyszeru pelda volt).

En szemely szerint erre tudok gondolni de nem allitom, hogy biztosan te is egy ilyen helyrol kaptal levelet. Minden esetre en nem vettem reszt benne de a ferjem beszelt veluk es innen tudom, hogy mire kivancsiak. Azt mondtak, hogy kb. egy oras elbeszlegetes, vervetel, sulymeres stb.

2009. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kapsz egy fillért sem érte. Annyi, hogy elviheted kísérleti nyúlnak majd minden alkalommal, amikor felhívnak. Onnan tudom, hogy én felhívtam őket és ott mondták. Ezzel pedig segítheted a tudományt.
2009. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy amin mi voltunk, az olyan-e, amit te írsz. Mi a Tudományos Akadémia pszichológia szakán voltunk, a Kismama magazinban volt, hogy lehet rá jelentkezni. 4, 9 és 12 hónaposan vizsgálják a babákat. Minden vizsgálat után kap egy kis játékot, és az utolsó után pedig egy részletes elemzést a babáról, hogy milyenek a tulajdonságai. Ki kellett tölteni egy halom tesztet úgy 500 kérdéssel, nézték a babát, ahogy játszik, stb. Egy vizsgálat max 1 óra, abszolút nem megterhelő a babának. Annyi csak, hogy nem itthon játszik, hanem ott. Mi eddig kétszer voltunk, 4 és 9 hónaposan. Nagyon aranyos pszichológus lányok nézték a babámat. Semmi extra, én segítséget nyújtok nekik, pénzt nem kapunk cserébe.
2009. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. okt. 15. 15:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!