Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez, én reagálom...

Mit szóltok ehhez, én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos kislányom.Mióta megszületett 2x látogatták meg a párom szülei.Tegnap voltak legutóbb.

Ezt figyeljétek.

Hoztak neki ajándékba egy rövidnacit kis pólóval.A nevetséges az,hogy 116-os ruhát vettek neki..:D

Azt mondja a párom anyja,hogy hát nem tudták mekkora ruhákat hord.

Mondta neki a párom,hogy megkérdezhették volna illetve azt is,hogy mire lenne szüksége a gyereknek?!

Egyébként nem is tetszik a szett.Kék színű,nem fogom ráadni max játszóra ha annyi idős lesz...

Nekem ez olyan furcsa...!Nem is kíváncsiak a gyerekre.Vad idegen ember többször jött el a 6 hónap alatt mint ők.15 km-re laknak egyébként.És van egy másik unokájuk aki 1.5 éves.Hozzá el tudnak menni 2 hetente.Most őszintén,nem nevetséges?



2013. máj. 13. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem ajándék lónak ne nézd a fogát.
2013. máj. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez sajnos már több, mint nevetséges. Szánalmas az ilyen nagyszülő. Szegény gyerek, miért nem érdemli meg a szeretetet? Ezt soha nem fogom megérteni.
2013. máj. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen nagyszülők sajnos, ez nem egyedi észrevétel. Nagyon nem érdemes magad idegesíteni rajta.
2013. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Elhiszem, hogy neked rosszul esik, amiért mellőzik a te gyermekedet. Nem ezt érdemelné, nem ilyen nagyszülőket érdemelne, ez tény.

Próbálj meg túllépni rajta.

A ruhát pedig tedd el, jó lesz a játszótérre a homokba nyúzni.

2013. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg szerintem nem az hogy mit vittek, hanem hogy sajnos nem sűrűn látogatnak. Mondjuk van akit meg pont az ellenkezője zavar, ha sűrűbben járnak a nagyszülők és igyekeznek minél többet segíteni.

Valahol meg kellene találni az egyensúlyt.

2013. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Engem az bánt,hogy a másikhoz tudnak menni.Páromnak nagyon sokat köszönhet,éveken keresztül ő tartotta el őket és a testvéreit.

Igazából engem nem is érdekelne,mert nem szeretem őket.

De biztos vagyok benne,hogy a páromnak ez rosszul esik.

A másik fiához tud menni akinek állandóan pénz kell.

Mi soha nem kértünk tőlük semmit.A lányomnak is megvan mindene.

Novemberben született,decemberben eljöttek meg most.Decemberben fél órát,most pedig 10 percet.

Páromnak barátjának a szülei úgy szeretik a páromat mint a saját fiúkat.Így a lányomat is unokájuknak tekintik.2 hetente eljönnek.Ajándékot hoznak neki.(ha nem hoznának az sem lenne gond)Csak azért írom le,hogy tudjátok.Biztos vagyok abban,hogy nem a párom szüleit fogja a kislányom mamának és papának szólítani,hanem a barátja szüleit.Így fogom tanítani,és ez szerintem érthető is valamilyen szinten?!

2013. máj. 13. 16:20
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 5 hónapos a kicsi, egyszer eljöttek, amikor 2 hetes volt (ráadásul pont karácsony), és azóta nem, és egyszer márciusban mi is voltunk ott. Folyamatosan panaszkodnak telefonon, hogy már úgy látnák meg hiányzik nekik stb., miért nem megyünk gyakrabban, múltkor már kiakadt a párom és összeveszett velük, hogy akkor mi a jó fenéért nem tudnak eljönni meglátogatni! Ráadásul egyáltalán nem idősek (mindkettő 50 alatt van), az apósom jelenleg munkanélküli, anyósom pedig folyton azt hajtogatja, hogy menjünk és akkor kivesz szabadságot, mert nagyon sok szabadnapja gyűlt fel tavalyról. És még 90%-os jeggyel is utaznak vonaton. Mi meg teljesárral, gyerekcuccostul, babakocsistul mindenestül zakatoljunk oda a gyerekkel úgy, hoyg a párom ki sem lát a munkából. A párom húgának van egy ugyanennyi idős babája, vele hetente találkoznak (mondjuk Isten ments, hogy annyiszor jöjjenek, de valami középutat megtalálhatnának).

A múltkori összeveszésük után kijelentettem, hogy addig nem megyünk, amíg ők nem veszik a fáradtságot, hogy idejöjjenek meglátogatni. Eddig tőlük semmit nem kapott.


Szerencsére Anyukám 2 hetente jön hétvégére, így van egy szerető, gondoskodó nagymamája is.

2013. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ugyan ez van nálunk is amit leírtál...ű:(
2013. máj. 13. 16:28
 9/14 A kérdező kommentje:

Ők is 50 év alatt vannak és a párom anyja is 90%ossal utazik,az apa munkanélküli.

Állandóan csak panaszkodni tudnak.

Biztos vagyok abban,hogy most is csak azért jöttek el,hogy neve legyen a gyereknek nem azért mert olyan kíváncsiak rá.

Mivel a párom barátjának az anyukája mondta neki,hogy nem csak 1 unokája van(akihez jár) hanem a lányom is.

2013. máj. 13. 16:30
 10/14 anonim ***** válasza:
14%
Én nem bírom az ilyen embereket, mint amilyennek te is látszol. Mert a "másikkal így meg úgy", meg hoztak valamit, akármit, de "nem is tetszik", meg hasonlók. Nem is csodálkozom, amiért rossz a viszonyotok. Azt kell becsülni ami van, nem azt szidni, ami nincs. Én 5 éves kislányként meg tudtam köszönni a kék kisautót, amit ajándékba kaptam. Te anya létedre milyen példát fogsz mutatni a gyerekednek? Ideje lenne helyére tenni a dolgokat. Nem bírnak titeket. Meg van rá az okuk. Jönnek, ha akarnak, hoznak, amit akarnak. Ez az ő döntésük és az ő felelősségük. Hogy TE mit teszel, gondolsz, mondasz pedig a tiéd. Ezen gondolkodj el, ne rajtuk! N29
2013. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!