Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ehhez mit szóltok? Kíváncsi...

Ti ehhez mit szóltok? Kíváncsi lennék a véleményekre, ki hogyan áll a témához.

Figyelt kérdés

[link]


Igazából itt nem a halálos betegségek elleni védőoltásokról van szó, mert azon gondolom senki nem gondolkozik, hogy beadassa-e. De van egy 5 hónapos kisfiam, és már nekem is szöveg ütött a fejembe, hogy havonta jönnek ilyen-olyan, sokszor méregdrága oltóanyagokkal, hogy ezt meg ezt adassam be neki, és ezek általában nemhogy nem halálos, de majdnemhogy ártalmatlan betegségek (bárányhímlő, rota stb.). Ezeket nagyon nagy fenntartással kezelem, és nem vagyok egy összeesküvés elmélet párti, de ilyenkor elgondolkozom, hogy van valami igazságalapja. Hogy ez egy hatalmas üzlet kihasználva az emberek féltését, aggódását, szeretetét a gyerekével kapcsolatban. Nekem röviden ez a véleményem. Érdemes elolvasni pár kommentet is a cikk alatt. Várom a válaszokat, és remélem sikerül értelmes párbeszédet lefolytatni erről, nem pedig sárdobálás lesz belőle!



2013. máj. 11. 10:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És akkor még nem beszélve a HPV oltásról, ami nagyon nagy százalékban okoz meddőséget, vagy arról, hogy szinte évről évre hogyan nő a kötelező védőoltások száma is.
2013. máj. 11. 10:09
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Én annyira szeretem az ilyen áltudományos össze esküvés elméleteket. "A természet mindenre megadja a gyógyírt." Azért voltam mumpszos és patkolt el majdnem ugyanebben a betegségben a szomszéd kisfiú. Vajon, ha a gyerekek ma is sorra meghalnának szamárköhögésben, mit szólnának az ilyen oltásellenes tudományos emberkék? Ja, hogy a természet mindent megad? Igaz a fénnyel is jól lehet lakni. Volt is erre példa az utóbbi időben. A természetgyógyászok gyöngye is kezelte a kicsit.

(a valódi természetgyógyászok soha nem elleneznék az oltásokat és nem mennének ellen a modern orvoslásnak)Sajnálom, ha nem voltam elég nyugodt, de ez nálam veri a biztosítékot.

2013. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokadik kérdés a témában de engem érdekel ezért mindig válaszolok...2gyermekem van természetesen minden kötelező oltást beadattam és mérlegelés után beadattam az agyhártyát és a kullancs ellenit is hiszen mindkettő komoly szövödményekkel akár halállal járhat.nagyobbik lányom most kezdi az iskolát,az ovis években vártam és reméltem megkapja a bárányhimlőt,nem jött össze ,ezért mivel nem szeretném ha az iskolából heteket ,hónapot kihagyjon,beadattam ezt is.a rotáról nem gondoltam azt hogy szükséges hiszen tényleg kezelhető.hozzáteszem mindenki maga dönti el mit tesz,de nem értem miért vannak akik úgy gondolják nyugodtan kitehetik a gyermeküket és ezáltal mások gyermekeit súlyos ,fertöző betegségeknek.Itt pedig inkább azt vettem észre ,hogy a nem oltók akarják meggyőzni az oltókat ...
2013. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: úgy kezdtem a kérdésem kifejtését, hogy természetesen nem a halálos betegségek elleni védőoltásról beszélek, ennek ellenére te csak ezen kaptad fel a vizet.


Kedves második, köszönöm a válaszod, az ilyenekre vagyok kíváncsi. Azért írtam le én is a véleményem, hogy elmondjam, de nem kívánok senkit meggyőzni. Pro és kontra véleményekre is kíváncsi vagyok.


Engem csak az háborított fel pl. múltkor, amikor az orvosunk ötödször jött a rotával, hogy 2x30 000 ft és irgalmatlanul felelőtlenek vagyunk, ha nem adatjuk be. És tudja, hogy nem vet fel minket a pénz, ezért közölte, hogy megkapjuk az egyszeri anyaságit, abból szépen fizessük csak ki. Na akkor gondolkoztam el igazán ezen a témán először.

2013. máj. 11. 10:45
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Ez a buta, korlátolt, összeesküvéseket imádó embereknek szól!

"Ezekből a dokumentumokból pedig egyértelműen kiderül, hogy teljes átverésről, csalásról és semmilyen valós védelmet nem nyújtó méreganyagok testbe való befecskendezéséről beszélünk." - kérdem én, ha ez így van, akkor hogy lehet, hogy régen egy csomóan meghaltak TBC-ben, de mióta létezik az oltás (ami nálunk kötelező), azóta valahogy nem is hallunk kicsi országunkban TBC-ről. De beszélhetnénk ugyanígy a szamárköhögésről, a torokgyíkról és sokminden másról is.

Nem mondom, biztos, hogy van bíznisz a dolog hátterében (pl. a Rota elleni oltásnál, ami irreálisan drága és csak 3-4 vírussal szemben véd a kb. 80-ból vagy a bárányhimlőnél, amiről valahogy az utóbbi időben terjesztették el, hogy milyen veszélyes betgség), de nagyrészt nem véletlenül kötelezőek az olások. Az ajánlottak közül pedig mindenki maga dönt, hogy mit adat be Csemetéjének. Mi a kötelezőkön kívül a Prevenar és az agyhártyagyulladás elleni oltás mellett döntöttünk.

Ennél már csak egy durvábbat hallottam, miszerint az oltásokba direkt olyan anyagokat (pl. rákot okozó) tesznek, amik később megbetegítik, majd megölik a gyereket vagy a felnőttet, így csökkentve bolygónk népességét. Könyörgöm! Nyissuk már ki a szemünket! Mindenhol NŐ AZ ÁTLAGÉLETKOR!!!

Ja és még annyi, hogy biztos, hogy van az oltásoknak mellékhatása! (akiknél ez jelentkezik, azokat nagyon sajnálom), de a gyógyszereknek is van! Az Algopiriyn betegtájékoztatójában benne van, hogy halált okozhat! Nagyon kis százalékban, de megtörténhet!

Szóval szerintem ez a cikk csak népbutítás. Valaki kitalálta, megírta és jókat röhög a markában, hogy milyen "sikereket" ér el vele!

2013. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
"nem a halálos betegségek elleni védőoltás" Na és ki mondja meg, hogy az én gyerekemnek mi a halálos és mi nem? Van akinek egy náthából is tüdőgyulladás kerekedik, van akinek egy influenza meg sem kottyan. Az adható oltásokat mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy adja vagy sem. A jelen orvosról az a véleményem, hogy jutalékot kap a forgalmazótól. A mi háziorvosunk nem erőlteti ezeket az oltásokat. Ha valaki kéri látszik, hogy örül, de nem tör pálcát senki fölött.
2013. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Én nem értek ezzel egyet. A bárányhimlő felnőttkorban igenis veszélyes, terhesekre meg különösen. Mi is beadattuk, mert ha meg is kapja sokkal kevesebb az esély a szövődményekre és az egész betegség gyengébb lefolyású.

A másik a HPV. Ha annyira rossz lenne, akkor sok önkormányzat nem adná be a saját költségén a kamaszlányok egy részének. Mi elég jóban vagyunk a körzeti orvosunkkal, baráti a viszony és ő is ajánlja ezt az oltást, szóval nem a biznisz mondatja vele, hanem tényleg hasznosnak tartja.

2013. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekorvosotok eléggé erőszakos és rosszat fogtatok ki. De attól hogy ő az a fajta aki szereti ráerőszakolni mindenkire a véleményét (vagy érdekeltté van téve de ezt nem tudhatjuk biztosan egyszerűen vannak olyan emberek akik szerint csak nekik van igazuk és azt erőltetik rá másokra) még nem gondolnék általános összeesküvés elméletekben.

Nekem 4 gyerekem van, 3 gyerekorvost fogyasztottunk eddig egyet költözés miatt egyet mert nyugdíjba ment. Egyik sem próbált sose győzködni semmivel kapcsolatban, elmondta a kötelező és a választható oltások minden előnyét hátrányát, árát stb. Ha kiváltottam oké ha nem az is, szóval ránk bízta mind a 3, sose erőltették/erőltetik.

Személyes véleményem a rota valóban csak kevés törzs ellen véd sajnos ha másikat szed össze a gyerek akkor nincs mit tenni.

Bárányhimlőn nekem mindhárom átesett egyszerre mire elgondolkodhattam volna az oltás témán már el is kapta mindegyik ( a legkisebb 8 hónapos volt, a középső 2 év 8 hónapos a nagyobbam nagycsoportos ovis). Szerencsére viszonylag könnyen gyorsan túlestünk rajta.

2013. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ami ellen lehet, én megvédem a fiamat, és nem foglalkozom az összeesküvés elmélet mániások áltudományos okoskodásaival. A HPV-ről csak annyit, hogy miután anyukám 33 évesen megküzdött a méhnyakrákkal (szerencsére győzött) így én tudom milyen fontos, hogy védjük magunkat és a gyerekeinket ettől a betegségtől.Ha lányom lenne gondolkodás nélkül beadatnám, mint ahogy nekem is beadatta anno anyukám.
2013. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, sajnálom, ami Anyukáddal volt, de örülök, hogy túl van rajta. Amit írsz, hogy amitől lehet, megóvod a gyerekeidet...szerintem mindannyian így gondolkozunk. CSAK sajnos egyelőre nem lehet tudni, hogy egy ilyen vakcinának hosszútávon súlyosabbak-e a következményei, mint akár egy majdnemhogy ártalmatlan betegség elkapása (pl. rota). Ez a generáció még nem nőtt fel, akik ezeket megkapták, nem tudhatjuk, hogy milyen hatása lesz (természetesen remélem, hogy semmi)! Ezt írtam a kérdésemben is, hogy a szülők aggodalmával és gondviselésével élnek vissza sok esetben. A HPV-ről még egy elgondolkoztató cikk, ami NEM összeesküvés elméletet gyárt:


[link]

2013. máj. 11. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!