Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ehhez mit szóltok? Kíváncsi...

Ti ehhez mit szóltok? Kíváncsi lennék a véleményekre, ki hogyan áll a témához.

Figyelt kérdés

[link]


Igazából itt nem a halálos betegségek elleni védőoltásokról van szó, mert azon gondolom senki nem gondolkozik, hogy beadassa-e. De van egy 5 hónapos kisfiam, és már nekem is szöveg ütött a fejembe, hogy havonta jönnek ilyen-olyan, sokszor méregdrága oltóanyagokkal, hogy ezt meg ezt adassam be neki, és ezek általában nemhogy nem halálos, de majdnemhogy ártalmatlan betegségek (bárányhímlő, rota stb.). Ezeket nagyon nagy fenntartással kezelem, és nem vagyok egy összeesküvés elmélet párti, de ilyenkor elgondolkozom, hogy van valami igazságalapja. Hogy ez egy hatalmas üzlet kihasználva az emberek féltését, aggódását, szeretetét a gyerekével kapcsolatban. Nekem röviden ez a véleményem. Érdemes elolvasni pár kommentet is a cikk alatt. Várom a válaszokat, és remélem sikerül értelmes párbeszédet lefolytatni erről, nem pedig sárdobálás lesz belőle!



2013. máj. 11. 10:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért az oltások egy jó része már legalább egy felnőtt generációval büszkélkedik. Ugye én negyven éves vagyok és nem kellett átesnem a gyermekbénuláson. Az oltások alapja többnyire ugyanaz (különbség a legyengített kórokozó fajtájában van), tehát a hosszú távú hatást nézve, elég visszatekinteni a korábban bármire oltottakra. Unokahúgom is már felnőtt, gyermekei vannak. Őt már oltották rózsahimlő ellen. Ez sem halálos betegség, gyerekeknél ugyanúgy mint a bárányhimlő többnyire enyhe lefolyású volt. Viszont a kismamák magzataira komoly veszélyt jelentett. Szóval én azt mondom, hogyha valaki megteheti, oltassa a gyermekét a fizetős oltóanyagokkal is. Én oltatnám, de nem tehetem.
2013. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
2dik vagyok elolvastam...tudod az a helyzet hogy egyenlőre minden feltételezés...sajnos a mellékhatások kivétel nélkül minden gyógyszerre igazak...az antibiotikumok.a steroidok,a citosztatikumok mind mind kozkázatot hordoznak,mégis sokszor életet mentenek.nehéz ebben a dologban okosnak lenni,de tény az oltásokra szükség van azt meg már mindenki maga dönti el melyikre
2013. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Angliában ingyenesen megkapják a lányok a HPV-t 13 évesen. Halomra szülik itt a gyerekeket....
2013. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
2013. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!