Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik szerint "kell a testvér",...

Akik szerint "kell a testvér", azok miért érzik feljogosítva magukat hogy beleszóljanak mások életébe?

Figyelt kérdés

Egy lányunk van, LEHET, hogy egyke marad. Ezt már senkinek nem mondjuk, mert szinte mindenki elkezd kiselőadást tartani a testvér fontosságáról.


Miért szólnak bele? Vagy csak én érzem úgy, hogy ez a mi magánügyünk?


Főleg olyanok válaszát várom, akik szerint kell a testvér, hogy tényleg megértsem a dolgot.


2013. ápr. 27. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Valószínűleg azért mondják, mert

1. Ők egykék, és örültek volna/örülnének, ha lenne testvérük.

2. Látják, hogy máshol mennyire jó, hogy több gyerek van.

Én is azt mondom, hogy jó egy gyereknek, de a szülőknek is, ha több gyerek van, de abban igazad van, hogy ez a családotok magánügye, amit mindenkinek illik tiszteletben tartania.

2013. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag a ti magánügyetek. Jó a testvér, de nem "kell", ez hülyeség.
2013. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Mi 2-5 gyereket szeretnénk, nekem is 2 testvérem van, én is úgy gondolom kell a testvér. De mindenki maga dönti el hány gyermeket vállal. Soha nem mondtam meg senkinek hány gyereket szüljön. Szerintem ezt csak te veszed ennyire magadra, nem hiszem, hogy az emberek többsége rosszindulatból, tapintatlanságból szólna bele, hogy ti hány gyermeket vállatok.
2013. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez is tipikusan olyan téma/kérdéskör, amikor egyszerűen nem tudsz jól válaszolni.

Ha egyke marad a gyermeked, az a baj.

Ha kis korkülönbség, akkor miért az.

Ha nagyobb korkülönbséggel, akkor azt mondják, nem fognak tudni együtt játszani, sőt, már olvastam olyat is, hogy emiatt nem fogják szeretni egymást a testvérek.

Hidd el, bármit mondasz, belekötnek.

Az, hogy hány gyermeket vállaltok, két emberre tartozik, a férjedre és rád.

Tapintatos ember, ha meg is kérdezi, elfogadja a válaszodat és nem kezd kiselőadásba az ő elgondolásáról.

2013. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amikor nálunk olyan területre téved a beszélgetés, amit magánügynek érzek, akkor azt szemben és egyenesen megmondom a beszélgetőtársamnak és témát váltok. Nem érdekel mások véleménye, amikor a családi életünkről van szó. Nem érdekelnek az érvei és ellenérvei, és nem hagyom győzködni sem magam (ez lehet akár a saját anyám, akkor sem). Határozott, felnőtt emberek vagyunk a férjemmel és pontosan tudjuk, hogyan akarjuk élni az életünket. Szerintem rengeteg veszekedéstől és feszültségtől kíméljük meg magunkat ez által. Szóval, ha bármikor olyan kérdést tesznek fel, amit nem akarsz megvitatni: "ne haragudj ez túl személyes, és magánügy. Milyen szépen süt a nap, mentek nyaralni?" ...
2013. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem magamra venni, de az olyan érveket mint pl hogy magyarázod majd ezt meg a lányodnak, meg hasonlók azért kicsit kiakasztanak.


Nekünk is vannak testvéreink, de sem gyerekkorunkban, sem most nincs jó kapcsolatunk.

2013. ápr. 27. 19:33
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt:Hiányzik nekik egy testvér,úgy látják nem jó egykének lenni,másrészt:látják,hogy milyen jó,ha több gyerek van.De persze ez a ti magánügyetek,senkinek az égvilágon semmi köze hozzá,nem biztos,hogy rosszindulatból mondják.

Semmiképp ne vedd kioktatásnak,csak leírom a saját tapasztalatomat:

Anyám 29 volt,amikor megszülettem,nagyanyám konkrétan lebeszélte a második gyerekről (akkor még az volt a divat,hogy a nőknek hamar kell szülniük),és rá 4,5 évre megszületett a húgom.Anyám 34.szülinapja előtt 2 hónappal.Áldom az eget,hogy anyu világra hozta őt,imádtam babusgatni,játszani vele,amikor 15 voltam,ő 10,tanítgattam.Én 32 múltam márciusban,egy gyerekünk van,7 éves lesz júliusban,és novemberre közepére várjuk a kislányunk tesóját.Imádja a pocim,már alig várja!!A húgom pedig 36 hetes az első babóval:)

2013. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
akár én is kiírhattam volna ezt. falnak megyek az ilyentől én is. már inkább mindenkinek azt mondom hogy majd x év múlva aztán legalább békén hagynak :)
2013. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akik szerint kell a testvér miért érzik feljogosítva magukat hogy beleszóljanak más életébe?

Válaszom, nem tudom, fogalmam sincs.

Szerintem is kell a testvér (ez is hülye szó mert nem KELL hanem JÓ ha van) de sose éreztem magam feljogosítva hogy BÁRKINEK is beleszóljak ezügyben az életébe még a legjobb barátnőimnek se.

Nekem 4 gyerekem van, el lehet képzelni a véleményemet a testvér és nagy család témáról:)

Ugyanakkor teljesen megértem (és tényleg, ez nem csak szöveg) azt is akinek 1. nem kell gyerek 2. elég 1 gyerek 3. 2-nél megáll és sose jut eszébe 3.

Mindegyik szituációnak van előnye is és hátránya is. Nekem/nekünk így a jó, másnak máshogy.

Mindenkinek a magánügye.

Én se szeretem ha okoskodnak mások hogy úristen hogy fogok/tudok MINDENT megadni mind a 4 gyerekemnek, és hogy 4 gyerekre nem is juthat elég figyelem meg odafigyelés meg szeretet, mert szerintem meg igen és így is csináljuk a férjemmel:)

2013. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értettem, miért kell foglalkozni más véleményével? Nem tudsz mindenki elvárásának megfelelni soha. Ahogy írtad is, a gyerekvállalás magánügy, csak rád tartozik és a párodra. Engem tuti nem érdekelne, ki mit szól be vagy mit gondol.

Amúgy szerintem is jó, ha van egy vagy több testvér, de ez az én véleményem, soha nem is mondtam másnak, mire föl??? Ez tapitatlanság lenne, mert egyrészt magánügy, másrészt pedig sok oka lehet, miért nem vállal a pár több gyereket és semmi közöm hozzá, hacsak nem kérnek tanácsot vagy ilyesmi.

Komolyan, ne foglalkozz már másokkal...

2013. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!