Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYEDet akkor is kapni...

A GYEDet akkor is kapni fogom, ha a babát decemberre várom, de áprilisban ki kellett lépnem a munkahelyről?

Figyelt kérdés
Most munkanélkülin vagyok,de elotte 3 éves munkaviszonyom volt.
2008. jún. 15. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, mivel a GYED akkor jár, ha még munkaviszonyban vagy, azt nem nézik, hogy korábban voltál-e, csak azt, hogy most vagy-e.
2008. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont kapsz GYED-et, mert a számítás alapja, hogy a szülést megelőző 2 évben legyen 180 ledolgozott munkanapod. De szerintem nézz utána a neten v. kérdezz rá a munkanélküliben.
2008. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ERGO:ugyanott vagyok,köszi..
2008. jún. 16. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kaphatsz gyedet, mivel a 180 napod megvolt, viszont mivel munkanélkülin voltán, az átlagkeresetedet igencsak lehúzza, ezért nem biztos hogy jobban jársz majd vele, mintha gyest kapnál. Érdemes kiszámoltatni egy tb-s szakemberrel.
2008. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na akkor most ez a tuti és ez biztos.Január 1től nem jár gyed csak annak aki biztosított munkaviszonnyal rendelkezik!!!Ez azért tuti mert én magamnak talpalok ki mindent,nekem 10hetes koromba szünt meg a munkám,akkor azt mondták menjek dolgozni,találtam is melót de csak ápr.30ig jelentettek be,tavaly mikor mi is kérdeztük még úgy volt,hogy elmegyek passzív tápra 45nap,és utánna munkanélküli és kapok mindent.Múlt héten vittük be a papirokat a tbhez és közölték,hogy jan.1től nincs ez,úgyhogy vagy sűrgősen találok valakit aki bejelent vagy elesek a gyedtől.Tgyást azt kapnék munkanélkülivel meg gyest.Két hetem volt,hogy megoldjam-szerencsére az egyik ismerősünk bejelentett.Így elmehetek szülési szabira nála-amúgy utánna a munkáltatónak nem kell fizetni semmit a kismama után-ez is tuti-ha esetleg erre hivatkozna valaki,hogy nem jelent be.Mi is vállaljuk a járulékot a tgyásig.Szval sztem sűrgősen kérdezd meg a tb-t ,legjobb ha egy kisebb kirendeltségre mégy ott bővebben segítsenek a felvilágosításban-több idejük van rá,mert lehet ha még valaki bejelent akkor te sem esel el róle-elvileg az eüi biztosításod nem szünt meg a munkanélküli miatt.De ezt tényleg kérdezd meg,mert nem mindegy mennyit adnak,ha pár ezerrel több is.Ha kérdésed van még szivesen segítek ha írsz.36hetes kismama
2008. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!