Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy viselitek hogy...

Anyukák, hogy viselitek hogy "eltart" titeket a férjetek?

Figyelt kérdés

Én elég rosszul sajnos :-( Nem is merek nagyon magamra költeni, mert úgy vagyok hogy amit kapok gyed+csp az a lányunké.


Ti hogy vagytok ezzel?


2013. ápr. 26. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Engem is bánt, mert sajnálom őt, hogy egész nap csak gürizik, én meg csak "itthon ülök". Dehát ez van, ez is a gyerekvállalás része. Majd amint lehet, igyekszem visszaállni a munkába, és akkor az már jobban fog esni a lelkemnek. Persze nem bánom, hogy most itthon kell lennem, és a gyereket nevelgetni, terelgetni. Mindennek megvan a maga ideje. Egyébként a költekezéssel én is így vagyok mint te, igyekszem csak a legszükségesebbekre szorítkozni. Ami magamat illeti. A gyereknek inkább, hogy neki mindene meglegyen.
2013. ápr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a teherbeesésig én kerestem többet és közös számlánk van, engem nem visel meg. A GYED-em is max lesz, az azért nem olyan kevés, hogy az egész elmenne havonta egy gyerekre.
2013. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Engem akkor is eltart, ha dolgozok, mert az orvosi fizetésem töredéke az övének. Csak az visel meg, hogy simán dolgozok annyit, mint ő, felelősségteljesebb a munkaköröm, éjszakázok és mégis ez van.
2013. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyáltalán nem visel meg.

A gyereket ketten vállaltuk, előtte megnéztük, mennyi lesz az annyi, mind a ketten tisztában voltunk/vagyunk vele, hogy az én bevételem kevesebb lesz így. Ez egy ilyen korszak a család életében. Ha egy férj visszaél ezzel, nyugodtan mehet ő is gyed-re...

Én nem érzem azt, hogy ne költhetnék magamra, csak azért, mert nem az irodában ülök nyolc órában, hanem itthon teljesítek 24-ben! Előtte 6 évet dolgoztam, adóztam, annyi, hogy most az állam kicsit visszafizet belőle, amíg megnő a babám. Ha cipőre van szükségem, megveszem. Ha tamponra, megveszem. Nyilván, itt nem extra pénzszórásra kell gondolni, de nem csinálok magamnak problémát abból, hogy elhasználódott egy zoknim és venni kell másikat.

Család vagyunk, vagyonközösségben élünk. Amikor a férjem elveszítette az állását, én sem dörgölte az orra alá, hogy én tartalak el, mert a te álláskeresési támogatásod kevesebb, mint az én fizum. Csúnya is lenne!

2013. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy érzek, mint a 4-es válaszoló. Amikor összeházasodtunk a férjem elveszítette a munkáját és több mint fél évig csak az én fizetésemből éltünk. Eszembe nem jutott volna ezt felhánytorgatni neki, úgy is elég pocsékul érezte magát miatta. Most, hogy itthon vagyok a gyerekkel ő a fő családfenntartó, de ezzel mi is számoltunk. Sosem jutna eszébe ezt éreztetni velem. Néha azért eszembe jut, hogy az eredeti fizetésemből jobban kijönnénk, mint a GYED-ből, de nem nagyon tudok mit tenni. Magamra én is kevesebbet költök, de ez azért van, mert férjem is nagyon takarékos.
2013. ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem viselem sehogy, mármint nekem emiatt nincs lelkiismeret furdalásom. Tudtuk, hogy ez lesz a gyerekvállalás előtt, mellesleg GYED-et kapok, ami azért valahol a kieső jövedelmet is helyettesíti, szóval abból azért költök magamra is, nem megy havonta az egész a gyerekre, azért nem olyan kevés pénz az. Persze így is megvan mindene, de azért ha valamire szükségem van, vagy nagyon megtetszik és nem túl drága akkor megveszem magamnak. Extra luxuscikkeket gyerek előtt sem vettem.
2013. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem érzem, hogy eltartanának. Max. gyed-et kapok, valamint jó előre takarékoskodtam erre az időre, tehát megtakarított pénzem is van. Terhességem alatt nem kértem adókedvezményt, tehát ezt az összeget is még most fogom megkapni. A tgyas egy részét is a szülést követően használtam ki. Próbáltam előre gondoskodni magamról.
2013. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Engem nem "tart el". Dolgozik, pénzt keres. Én is kapok pénzt, nem sokat, de kapok. Többet a minimálbérnél. Viszont főzök rá minden nap, sütök neki minden másnap, tiszta, ápolt házba jön haza, állatokat gondozok, konyhakerti növényeket termesztek. A gyerekeket csak én rendezem. Ha pestre is kell vinni, ami 150 km, én viszem.

Nem érzem, hogy eltart, csak több pénzt kap a munkájáért.

2013. ápr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem visel meg,hisz majdnem annyi a TGYÁS-om,mint a fizetésem.Úgyhogy nem ő tart el.Félretett pénzem is van.

Költök is magamra rendesen,minden hónapban.

Amugy meg közösen vállaltuk a gyereket,és vele azt is,hogy csak ő dolgozik majd.

2013. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem visel meg egyálatalán, de őt sem. Ezt vállaltuk, és hasonlóan gondolkodunk, a "klasszikus" családi modellben hiszünk, ahol a férfi a kenyérkereső. Mindig is sokkal többet keresett nálam. Régóta vagyunk együtt, 20 évesen ismerkedtünk meg, és amikor ő nyitotta a bankszámláját, akkor csináltatott nekem is kártyát. Már a kezdetektől minden közös alapon élünk együtt, amibe azért ő ad bele többet, sőt. De engem ez soha nem zavart, miért kéne magamat eltartott nőnek tartanom, amikor gyerekünk van, lesznek még, és a felesége vagyok. Mi már egy család vagyunk, már 13 éve vagyunk együtt, meg sem fordult a fejében, hogy amit keres, az csak az övé.

A mi családunkban is így van, mármint a szüleimnél, egy idő után anyukám már otthon maradt a gyerekekkel és apukám dolgozott, hazahozta a pénzt és közösen döntöttek mindig (néha minket is belevonva) mit mire költenek.

Én nem tudom, mostanában lett ez divat, hogy a nő külön számlán van. Nekem természetes, hogy a férfi gondoskodik az anyagiakról (ha tud persze), a nő pedig az otthon melegéről, a háztartásról és a gyerekekről. A szememben pedig az a férfi, aki lenézi a párját és szóvá is teszi, hogy otthon van (pedig otthon is van munka bőven), szóval sz olyan férfi vagy nagyon gyenge ember vagy csak megkeseredett, mert már csalódott egy kapcsolatban az anyagiakban és már vigyáz. De nem lehet a bizalmatlanságra alapozni egy kapcsolatot, előbb utóbb vége lesz.

2013. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!