Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen a normális család?!

Ilyen a normális család?!

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, teljes mértékben én látom el,én fürdetem,pelenkázom,vitaminokat beadom,öltöztetem,szoptatom stb. Én végzem a házimunkát is,mindent. A párom du 3-ig dolgozik,elvárnám,hogy otthon legyen és a babával foglalkozzon,amig én kitakaritok,vasalok és kicsit magamat is rendbe teszem. Az a gond,hogy van egy haverja,aki szinte minden nap lehivja sörözni a közeli bolt elé. Ezt türtem egy darabig,de már nagyon unom. Itthon is szinte minden nap megiszik 1-2 sört,még azt el is viselem,mert közbe tud foglalkozni a babával,de minek kell egy bolt elött inni,mint akinek nincs otthona és családja?! És azt mondja,hogy nehogymár ne mehessen le egy kicsit.

Én úgy szeretném,hogy du-n együtt lemegyünk sétálni,hétvégén meg megihat 1-2 sört itthon. Nektek mi a véleményetek, én várok el túl sokat?


2009. szept. 24. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek veled. Viszont lehet, neki még új a helyzet és nehéz megbarátkoznia vele. Mondd el neki, te hogyan és miért úgy szeretnéd, hiszen ti vagytok a családja és ez így nem mehet sokáig.
2009. szept. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Elvileg nem vársz el túl sokat, és most már nem sok értelme van, ha azt mondom a baba születése előtt kellett volna megismerned akinek gyereket szülsz, végiggondolnod, hogy mennyire számíthatsz rá.

És attól is függ mennyi időre marad el. Ha csak kicsit később jön haza, akkor hagyd, neki is kell egy kis idő magára. De neked is, tehát, ha hazajött akkor segítsen neked. Ha a babával nem is nagyon tud foglalkozni (a férfiak gyakran nem nagyon tudnak mit kezdeni egy csecsemővel, aki még nem kommunikál velük) legalább a házimunkában segítsen.

Beszéld meg vele a dolgot.

2009. szept. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Első a család kellene hogy legyen a férfinak -a munka mellett persze! Neked sincs külön magánéleted, nemdebár?? Teljesen jogos, hogy "nagyon unod"! Komolyan beszélgess el vele. Úgy érzi, jár neki ez? Akkor TE is mehetsz?? Én nem tűrném ezt el, az biztos.
2009. szept. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Utálom az ilyen önző férfiakat!
2009. szept. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván másként élik meg a nők az anyaságot, mint a férfiak az apaságot. Ne cseszegesd, mert csak ellenkezést vált ki, mondd el neki, hogy a te életed is megváltozott, nem gondoltad volna, de szükséged van a segítségre. Viszont cserébe hagyd élni, neki az jelenti a szabadságot, ha lemegy inni a bolt elé, hát beszéljétek meg, hogy párszor nem gond. Ne várd el tőle, hogy ő is anyai érzelmekkel legyen tele, mert fizikailag képtelen. Az otthoni sörözés meg azért valljuk be, közel sem olyan, mint a régi életre emlékeztető haverokkal való lógás a bolt előtt.
2009. szept. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen egyetértek veled, ez így nem normális. Viszont sajnos vannak ilyen tipusú férfiak, lehet ezt látta otthon is. De ha szerencséd van, akkor "csak" caz a baja, hogy még nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Ha majd lehet vele legózni, focizni, biciklizni tanítani, akkor többewt foglalkozik majd vele. Persze az még nagyon soká lesz, úgyhogy beszélj vele!
2009. szept. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Én el mondom neked,hogy nàlunk hasonlo a helyzet.Mikor a kislànyom megszületett,vett a dràga egy autot,mondvàn,ha a gyereket orvoshoz kell vinni.Na igen,azota szinte a kocsijàban él.Vége a munkànak délutàn 5-kor,hazajön,eszik,fürdik,kéri a tiszta ruhàt,és leis lépett...

Van amikor hajnal 3-kor vànszorog haza,ös ugy megy màsnap dolgozni.Volt hogy annyira kértem meg hogy figyelje a gyereket,mig kiteregetek,erre a hàttérbe kiabàl:

-.....Mindig akkor van itthon banzàj ha hazaérek?

Miért sir aa gyerek,nekem hisztizik,mikor stresszes vagyok??

NA HA ILYEKETHALLOK,bele gondolok,hogy mi lenne ha egy egésznapra bezàrnàm a gyerekkel.

De tegnap azzal lepett meg,hogy behozta az evökészletet megmutatni,hogy nem tiszta,miféle nö vagyok.Csak az a gond,hogy mosogatogépem van,nem én mostam el,és nem vizsgàltam egyesével,hogy Istenem tiszta-e,csillog-e.

Màr honapok ota igéri,hogy megyünk együtt egy egésznapra sétàlni.Hàt felejtsem el...

Ja arrol nem beszélve hogy ebédet is fözök neki.

A gyereket is én fürdetem,én altatom,ràadàsul tàpszeres,az apja egyszer sem készitett be tàpszert.

Tudod ehhez annyit füznék,hogy nem nem a helyzetvàltozott,és nem szoktàk meg.Egyszerüen ezek a férfiak felelötlen apàk.Màr 4-5-6 honap utàn igazàn megszokhattàk volna az uj lakot,az uj helyzetet.

Én azt mondtam,nem idegesitem magam.

Regel felkelek,,a kislànyt etetem,itt kikapcsolok 20 percekre,megfözöm az ebédet,ebéd utàn pedig a kislàny babakocsiba,és iràny a vàros,baràtnök..

Nem érdekel a hàztartàs.

Ha kell neki tiszta ruha,tiszta edény stb,akkor legyen türelemmel a gyerekkel,és velem,és legalàbb annyival tiszteljen meg hogy vasàrnapot velünk tölti.

Néha hasznàl,néha nem.Vannak nagyon jo mintaapàk is,én nem azt fogtam ki.

De nem idegesitem magam.Van egy gyerekem,szüksége van ràm.

2009. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Még azt elfelejtettem irni,hogy ha hazajön elsö dolga leülni a laptop elé és játszik,idegen emberekkel társalog. Ha a gyereket a kezébe adom,akkor is irogat.

De mindegy,már engem se érdekel,megoldom egyedül a dolgokat,csak kiváncsi voltam,hogy erröl mások hogy vélekednek. Köszi a válaszokat,legalább tudom,hogy nem én vagyok az,aki rosszul gondolkozik.

2009. szept. 24. 10:15
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Egyszerűen felháborít az ilyen férfi viselkedési forma.


Nagyon sajnálom, hogy ilyet fogtatok ki! Persze valamikor nem lehet tudni, hogy hogy fog alakulni a helyzet. Apukám is mindent megcsinált a házasság előtt otthon, ahogy összeházasodtak anyával, kijelentette, hogy a házimunka a nők dolga, elég nő van itthon (nagymamámékkal laktak akkor még) ő dolgozik és fáradt. (mintha anya meg mamám nem dolgoztak volna) Mondjuk nálunk mai napig az a baj, hogy eltelt közel 30 év, és apu még mindig munkamániás. Nem iszik, de állandóan dolgozik még akkor is talál valami lomolni, pakolni, építenivalót, ha nincs munkája.


Az én páromról nem tudok ilyeneket elképzelni, nagyon várjuk a bébit, és már az is meg van pl beszélve, hogy a fürcsi az övé lesz. Egy mosogatótündér, remélem ezt a szokását később is megtartja :o)

De szerintem az ilyen viselkedéshez nagyban hozzájárul az, hogy otthonról mit hoz az ember, mit lát (pl. öcsém biztos nem lesz ilyen, mert aputól nem ezt látta :o( ) illetve hogy milyen a baráti társaság. Nálunk most bébiboom van, van már kisgyerek is, várandósak is, de mindenhol szerencsére a babus a legfontosabb az apukák szmára.

Úgyhogy kitartást nektek, és ha máshogy nem megy, tényleg drasztikus módszerekkel kell ráébreszteni őket, hogy nekik is ki kell venniük a részüket a gyereknevelésből, vagy a háztartásból, és nem minden a sörözés, haverok, számítógép.

Üdv

2009. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!