Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi adókedvezményt én...

A családi adókedvezményt én is igénybe vehetem, vagy csak a férjem?

Figyelt kérdés

Most táppénzen leszek hamarosan,mert várom a 3. babát,utána thgy,gyed.Mivel a munkahelyemről megyek ismét szülni,így ha jól tudom,akkor a gyes már nem igényelhető ismét.

Az lenne a kérdésem,hogy a családi adókedvezményt igényelni lehet-e táppénz,thgy és gyed esetén is,vagy így nem éri meg?Ezt hol tudom elintézni?Még mindig a magzat 91.napos korától jár a családi adókedvezmény?(ha jól tudom régen így volt)Szabit mikor kérhet pluszba a párom a 3. baba után,91.naptól,vagy csak a születése után?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2009. szept. 23. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szabit csak a baba megszületése után tud kérni a párod, mert kell a születési anyakönyvi kivonat is hozzá. családi pótlékot bármelyikőtök kérheti, akár 50-50%-ban is lehet. A családi adókedvezményben nem vagyok biztos, de szerintem azt is csak a szülés után lehet, de ezt nem tudom.

2009. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezmény már a nemtudomhanyadik terhességi naptól jár (talán 91?), a doki ad igazolást hozzá, azon talán rajta is van, hanyadik naptól jár.

Természetesen kérheted te is, ha van annyi adód, de talán egyszerűbb, ha apa kéri. Ezt ti tudjátok, kinek mennyi a jövedelme, adója...

Szabadság csak a születés után jár majd természetesen.

2009. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 28. 13:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!