Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igénybe veheti-e a párom a...

Igénybe veheti-e a párom a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Van egy közös gyerekünk, együtt is élünk, viszont nem vagyunk összeházasodva, és a bejelentett lakcímünk sem közös. A családi pótlékot én kapom, de nem egyedülállóként veszem fel. Én sajnos nem tudom kihasználni a kedvezményt, mert alacsony a gyedem, így még a max adójóváírást sem tudom kihasználni. Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 3. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
A vele egy háztartásban élő gyerekére veheti igénybe, tehát jelneleg NEM. Jelentkezzen át ő, vagy a gyerek.
2011. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi most intéztük,persze hogy a közös gyerekre felveheti a párod!Mi is "csak" együtt élünk-külön lakcím,a biztonság kedvéért bejelentkezett hozzám,de senki nem nézet utána,hogy mi a címe vagy egy címen vagyunk_e!?Gondolom a gyerek anyakönyvi kivonatában az ő nevén van a gyerek ilyenkor csak az kell hozzá(gondolom én)Nálunk ez annyiba más,hogy nekünk még csak a terhességről kellett leadni a papírokat.
2011. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha közös a gyermek, ő a vér szerinti apja akkor igen. Miért is ne lehetne?
2011. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már leirtam, hogy miért ne: mert a vele egy háztartásban élőre veheti igénybe. Át kell jelentkezni.

Másodiknak: ha jól értelek, akkor te csak terhes vagy és nem férjed a párod. Akkor nektek nem jár a kedvezmény, azt tudod!!! Magzatra csak házastárs veheti igénybe!!!

2011. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A második vagyok:nekünk már el is van intézve,mert a magzat 90.napjától jár!És "csak"élettársak vagyunk.
2011. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor majd szépen visszafizetitek büntetőkamattal, mikor kiderül, hogy nem vagytok házasok. Semmi gond.
2011. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj,de elolvastad a csatolmányt?Le van benne minden írva példákkal felsorolva!Ja és a bérszámfejtés és egy könyvelő tudása van mögötte!

Apeh:Eltartottnak számít a gyerek, a magzat a fogantatás utáni 91. naptól, a saját jogon családi pótlékban részesülő és a rokkantsági járadékban részesülő is.

A családi kedvezmény megosztható a házaspárok, élettársak között.szóval mi rendesen utána jártunk mielőtt hivatalos dolgokat intézünk!

2011. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ó, én nem haragszom. De te sajnos nem tudsz olvasni és az általad emlitett emberek se.

Idézek neked a nyomtatvány 2. oldaláról:

"A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult ... a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastársa.

Házastársa."

Érted? NEM az élettársa! Csak a házastársa!


Ennek nagyon egyszerű jogi magyarázata van, épp ezért ez egyértelmű! A magzat vélelmezett apja az anya férje. Ha nincs neki férje, akkor a magzatnak NINCS vélelmezett apja, hiszen a megszületésekor kvázi BÁRKI bejelentkezhet, hogy én vagyok az apa és egy DNS tesztel akár bizonyithatja is és ez a valaki nem biztos, hogy a te élettársad. Már bocsika...

Viszont ha van FÉRJ, akkor a magyar törvények szerint ő tekintendő apának, amig ez a vélelem meg nem dől (pl. egy DNS teszttel). Ezért van pl., hogy ha egy nő a fogantatáskor házas volt, akkor is a férjet tekinti a jog apának, ha mindketten tudják, hogy nem a férj az. Emlékszel a Bochkor-Várkonyi esetre? A csaj házas volt jogilag a fogantatáskor és bármennyire szerette volna a Bochkor már a születésekor a nevére venni a saját lányát, nem lehetett, pedig a (ex)férj is és a csaj is ezt akarta.

De nem lehet, a törvény szerint a vélelmezett apa a férj, ezt a vélelmet meg kell dönteni, végig kellett menniük a procedurán a szülés után, majd UTÁNA felvehette a gyerek a valódi apja nevét.


No, sok rizsának is egy a lényege, ha nem vagy férjnél, akkor a magyar jog szerint a magzat apja BÁRKI lehet, igy rajtad kivül SENKI nem veheti igénybe a kedvezményt addig, mig a gyerek meg nem születik. És ez a papirból is EGYÉRTELMŰEN kiderül. Mármint annak, aki TUD olvasni.

2011. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!