Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagiak tekintetében milyen...

Anyagiak tekintetében milyen meglepetés ért a gyermekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Volt valami,amire nem számítottál? Pozitív vagy negatív meglepetés ért? Jobban kijöttök anyagilag,mint számítottál rá,vagy rosszabbul?
2013. ápr. 11. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ért semmilyen meglepetés, alaposan utána számoltunk mielőtt gyereket vállaltunk.
2013. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag nem lepett meg.

Érzelmileg, lelkileg sokkal nagyobb meglepetés egy gyerek. :)


Amúgy alkalmazkodni kell az új helyzethez, és persze egy gyerek költségekkel jár, de a család igényei is átalakulnak ezáltal. S amit magadra nem költesz el (mert mondjuk már nincs időd vagy kedved pl. sportolni), az megy a gyerekre. Ez csak egy példa, a lényeg, hogy átalakul az élet, és pénztárcát tartalmának "szétszórása " is.


Nálunk nincs gond, egy gyerek mellett még jól kijövünk, neki is teszek félre, és amúgy is tudok spórolni, pedig nem vagyunk nagy keresetűek.

A hónapokat azzal kezdem, hogy kalkulálok előre, ez segít. Gyerek előtt ilyet nem csináltam, azóta igen. De megéri, mert így tudom mire, mennyit költhetek. Tök hasznos dolog a kalkuláció.

2013. ápr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem meglepetés, de nem gondoltam rá, hogy pl több vécépapír fogy itthon, mióta nem dolgozom (mert előtte ugye a munkahelyemen használtam a vécét többet).

Több az áramszámla, több a vízszámla pont ezek miatt, hogy egész nap itthon vagyok.

2013. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Engem az lepett meg, hogy azt hittem, sokkal többe fog kerülni. Pont az előbb olvastam itt, hogy egy gyerek 50 ezerbe kerül havonta el sem tudom képzelni, mit lehet annyit rákölteni, de még terhesen is olyanokkal riogattak, hogy csak a pelenka 30 ezer lesz egy hónapban, ez sem jött be.

Igaz, mi ott spórolunk, ahol tudunk, átálltunk a mosható pelusra, magam főzök nekik, szerencsére van tejem, így tápszer sem kell, és a ruhákat is örököltük, de ha nem így lett volna, akkor vettem volna nekik használtan, nagyon szép darabokat lehet kapni potom összegekért.

Igaz, még kicsik, a nagyobbik is csak 3 éves, tudom, hogy az ovi, aztán később az iskola sokba fog kerülni, különórák, osztálykirándulás, tankönyvcsomag, ezek nem olcsók, de a rendszeres havi 50 ezer/gyerek kiadást ennek ellenére túlzónak tartom.

2013. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi simán elköltöttünk 40-50 ezret egy hónapban az elején, ami meglepetés volt, mert kevesebbre gondoltunk!

Eleve ott kezdtük, hogy tápszeres lett, amit sokan nem kalkulálnak bele, de simán előfordulhat. Csak a tápszer került havonta 13-15 ezerbe!

Gyenge lett a nyaka, tornászhoz kellett vinni pár hónapig, az havonta 15 ezer volt!

Hasfájásra mire megtaláltuk a megfelelő szert, 10 ezret tuti elköltöttünk, utána havonta kb. 5 ezerben volt kb. 4 hónapos koráig!

Ha beteg lett 3 ezer alatt nem úsztuk! Oké, nem minden hónapban volt szerencsére beteg!

Szóval nálunk kicsit többe került, mint ahogy gondoltuk!

2013. ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem az lepett meg, hogy csak az 1 millióba került, hogy terhes legyek. Hiába fizettünk 8-10 évig elég sok járulékot, amikor injekciók kellettek ahhoz, hogy teherbe essek ez senkit nem érdekelt. Félreértések elkerülése végett nem magánorvoshoz hordtuk el. A nagy része receptre felírt gyógyszerekre és injekciókra ment el.
2013. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meglepni semmi nem lepett meg. Én valahogy úgy álltam hozzá, hogy ugyanúgy fogunk kijönni anyagilag, mint előtte és ez valahogy így is lett. Vagy csak nekem nem tűnt fel a változás. :-) Én mondjuk reálisan végig gondoltam a dolgokat, hogy egy gyerek igenis pénzbe kerül, de azért nem havi százezrekbe (hallottam már minden féle verziót).
2013. ápr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6os nekem 4 millióba volt, hogy teherbe essek :)
2013. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az lepett meg, hogy a második gyerek után 30.000ft-al több pénzt fogok kapni, pedig gyedbe születik. Utánaolvastam mielőtt eldöntöttük volna, hogy jöhet a tesó, és mindenhol azt láttam, hogy ugyanazt az ellátást adják ilyenkor. Na én nagyot koppantam! Így nem is fogok tudni itthon maradni a kisebbikkel olyan sokat...


A másik ami meglepett, hogymennyi pelenka elmegy az elején! 300db felett vásároltam minden hónapban. Soha nem gondoltam volna!


Meg még valami, hogy az ember képes bármit megvenni, ha a gyerekéről van szó (pl a lányom hasfájós volt és képesek voltunk mindenféle drága csodaszereket felvásárolni- persze egyik sem hatott)

2013. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Javítanék: nem többet, hanem KEVESEBBET fogok kapni!
2013. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!