Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene foglalkoznom...

Nem kellene foglalkoznom mások véleményével a gyermekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen szinte mindenki úgy tartja,hogy 30éves kor előtt butaság és felesleges a gyermekvállalás és még felelőtlenség is. Illetve van olyan női kollégám is,aki 29 éves,évek óta elsírja magát,ha egy barátnője terhes lesz,mert ő is szeretne,de a párja meg nem. Közben pedig úgy mutatja,mintha esze ágában nem lenne 30 éves kora előtt babát vállalni.


24éves leszek mikor megszületik a babánk. Mint valami idióta,úgy érzem ott magam,felelőtlen,gyermeteg. Nagyon rossz érzés. Szerintük a fiatal gyermekvállalással az ember a karrierjét és azzal együtt az életét töri ketté.


Tényleg lehet ezt nem bántónak venni?


2013. febr. 19. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kellene foglalkoznod mások véleményével! Lehet, hogy csak "savanyú a szőlő".

Egyébként meg a legjobb korban vagy a szüléshez, mire kellene várnod? Nem biztos, hogy mindenkinek a karrier az első.

Boldog babavárást és könnyű szülést!

2013. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg nem kellene ezzel foglalkoznod, bár biztosan nehéz "leszarni".

Ha ez megnyugtat, szerintem az a felfogás érdekes, hogy a gyerek tönkreteszi az ember életét. Néhányan úgy beszélnek róla, mintha tényleg nem adna semmi örömöt egy gyerek, csak a pénzt, az időt vinné el, meghízik az ember tőle, nem lesz szabadideje stb.

Nekem kicsit önző ez a felfogás. Ezek az emberek úgy állítják be, mintha a gyerek érdekében nem akarnának előbb szülni, hogy a kicsinek "mindene meglegyen".

Holott szimplán nem szeretnék feladni a kényelmes kis életüket. Nem szeretnének a gyereknek ruhát venni ahelyett, hogy magukra költenék a pénzt. Nem szeretnék, hogy a szabadidejüket a gyerekre kelljen fordítani.


A nő biológiailag sem arra lett tervezve, hogy 40 évesen szülje az első gyereket.

Én sem azt mondom, hogy mindenki szüljön 18 évesen munka, anyagi háttér meg minden nélkül, de azért szerintem enyhe túlzás már az, ami manapság megy...

2013. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg k@pják be! Teljesen ideális a korod a gyerekvállaláshoz és ha 18 évesen szülnél, ahhoz sem lenne semmi közük!
2013. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Már bocs, de egyáltalán miért hagyod, hogy a közeledben ilyenekről dumáljanak. Ha szóba kerül a téma, le kell őket állítani. Én így gondolom, nekem ez így jó, vagy 30 évesen, ó, én akkor már a 3.-at akarom szülni....
2013. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azelőtt beszéltek ilyeneket,hogy én terhes lettem volna. Dehát, ugye abból tudom,hogy mit gondolnak....


Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat,nagyon aranyosak vagytok!

2013. febr. 19. 21:56
 6/11 anonim ***** válasza:

A kérdésedbe bele foglaltad a választ :)

25 leszek idén és a második babámat várom.

HA a picinek meg tudsz adni mindent akkor miért ne?!

Nincs akkora karriered? Na bumm, max építgeted gyerek mellett.

A két gyerek között dolgoztam egy évet épp előléptettek volna, mikor bejelentettem, hogy terhes vagyok. Előléptetés most elmaradt, de a főnökkel meg van beszélve, hogy ha vissza megyek minden további nélkül megkapom.

És emellett jutott időm a gyerekre is, a háztartásra is.

Valaki írta, hogy nem a gyerek miatt nem mennek szülni, hanem a saját kényelmük miatt, ezzel teljes mértékben egyetértek. Persze tisztelet a kivételnek, akik nem csak a karrier miatt tolják a gyerek vállalást!!!

Könnyű szülést és további jó babavárást kívánok!

2013. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én is azt mondom, mint a kedves első hozzászóló, hogy "savanyú a szőlő".

Sok boldogságot!

2013. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se törődj mások véleményével. Ez a te életed, semmi közük hozzá. És még annyit fűznék hozzá az előzőkhöz, hogy én is 30 évesen szültem a fiamat, és nem azért mert annyira önző és kényelmes vagyok, hogy nem akartam feladni a nyugodt életet. Viszont úgy éreztük a párommal, hogy szükségünk van időre, amit igenis kettesben töltünk. Kellett ahhoz, hogy a kapcsolatunk eljusson olyan szintre, hogy nyugodtan vállaljuk a gyereket, és ne érezzük úgy, hogy miatta kimaradtunk valamiből. Most már hármasban tökéletes az élet. Csak azt akarom mondani, hogy mindenkinél máskor jön el az idő, nem kell bántani érte.
2013. febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

úh erről eszembe jut Várnai Zseni verse:


NEM VOLT HIÁBA SEMMI SEM...


Nem volt hiába semmi sem.

Igaz, kicsit fáradt vagyok,

acélkerék is megkopik,

hogyha szüntelen csak forog.

Kopik, kopik, de fényesül,

nem fogja be a rozsda sem,

csiszolja minden mozdulat,

s forog, forog ezüstösen.


Igaz, kicsit fáradt vagyok,

nem adnak ingyen semmit ám,

voltak keserves napjaim,

és rengeteg dúlt éjszakám.

Amíg egy gyermek nagyra nő,

bizony, egyet-mást tenni kell,

legalább így az életem

nem múlt el csip-csup semmivel.


Ránézek nagy fiamra, és

egyszerre oly üde vagyok,

hogy a szemem harmatgyöngyös,

hajnali rét gyanánt ragyog,

s leánykám, mint a Március,

rügyekbe zárt kölyöktavasz...

őt nézem és bimbókorom,

újra fölöttem sugaraz.


Nem siratom tűnt éveim,

hiszen az idő úgysem áll,

csak aki meddőségekben élt,

azé a vénség, rút halál.

Szánom az ínyenc élvezőt,

csömörnél mása nem marad,

koldus, ki mit sem áldozott,

s nem gyűjtött mást, csak aranyat.


Igaz, egy kicsit fáradt vagyok,

nehéz a toll is néhanap,

de a lehalkult szívverés

fiam szívén erőre kap,

szépségem múlik - nem sírok,

leánykám arcán tündököl,

szinte sok is, e két gyerek,

mily roppant kincset örököl.


Nem volt hiába semmi sem,

bár néhanap békétlenül

lázongtam, hisz' nem tudtam én,

hogy ürmöm mézzé édesül...

Sokat fizettem? Nem tudom,

hiszen mindennek ára van...

ezerszer újra kezdeném

alázatosan, boldogan.



Szerintem az élet a gyermek(ek)kel kerek...

25/N

2013. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TKI Ibolya ***** válasza:
Ne foglalkozz velük! Az ideális kor gyermeket szülni 20-30 év között van! Ez az orvosok véleménye is,mert utána sokkal nagyobb az esély bármi bajra.Tapasztalatból tudom.Az elsőt 27 évesen szültem semmi gond nem volt! A másik kettőt 30 felett és hát voltak gondok a legkisebbet még a szívével is műtötték!Persze ez nem törvényszerű!
2013. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!