Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik egyedül vagytok...

Anyukák, akik egyedül vagytok éjjel a gyerekekkel nem féltek?

Figyelt kérdés
Bennem nagyon-nagyon félelem van. Most költöztünk családi házba, a párom állandó éjszakás. Tartok tőle, hogy betörnek. 2 gyerekkel vagyok itthon és lassan a harmadik is megszületik. Bennetek nincs félelem? Én vagyok selejt? tv mellett alszom, mert nem merem kikapcsolni.
2013. márc. 21. 22:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Mi most szeretnénk családi házat venni és én is félős vagyok.

Én mondtam férjemnek, hogy csak akkor vagyok hajlandó családi házba költözni, ha minden ablakon lesz beépített rács. Tehát nem olyan ami csavarral van rögzítve, hanem ami be van építve. A másik pedig hogy legyen rendőrségre bekötött riasztó.

E 2 dolog nélkül nem mennék.

Azt mondta lesz mindkettő!

2013. márc. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hú nálunk egyik sincs. Minek rács az ablakra?
2013. márc. 21. 22:41
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Én is szoktam félni,pedig nekem csak heti kétszer éjszakás a férjem,két nagy kutyánk is van és sajnos mégis.Amíg nem volt meg a kisfiam,még jobban féltem.Alig alszok olyankor valamit,egyszerűen nem vagyok nyugodt és nem tudok elaludni.

Ha ugatnak a kutyák,azért félek vajon mi lehet kint,ha nem ugatnak meg azon agyalok nem-e megölték már őket,szóval kész téboly,és nem vagy selejt egyáltalán,szerintem sokan vagyunk ezzel így sajnos.

2013. márc. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Társasházban lakunk, így nem félek, bár én ugye végig egyedül voltam, most is, nappal éjjel egyaránt. Ugyanakkor télen volt már olyan, hogy sötétben hoztam haza kislányom bölcsiből és akkor féltem picit, mert a bölcsi közel van, nem akartam autóval menni, csak nem mérlegeltem, hogy hazafele félni fogok. Ez mondjuk csak 1x volt, egyáltalán nem élünk veszélyes környéken (sőt), de azért akkor tényleg nagyon meg voltam ijedve, szinte futottam haza, gyerek a karomban :D


Ha Te is ennyire félős vagy (mai világban speciel jogosan, főleg ha a környék is olyan), akkor én is azt javaslom, hogy riasztó, rácsot mondjuk én nem szereltetnék esztétika miatt, de ha van redőny az is jó, amit teljesen lehúzol. Azon sem másznak be, mert elég hangos azt onnan eltávolítani, nem kockáztatják meg. Lehetőségekhez mérten a kerítés is legyen olyan, hogy ne lehessen rajta átmászni, mert sok helyen látok ilyet...

2013. márc. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kutya sincs. Igazából semmi nincs. Bejárati (kapu) ajtó zárva, pince ajtó is zárva. Eddig panelban laktunk, nem volt ilyen gond.
2013. márc. 21. 22:48
 6/17 A kérdező kommentje:
Az ablakokon van redőny, kivéve a konyha ablakot.
2013. márc. 21. 22:49
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

A rács azért is jó, mert nyáron éjjel nyitva lehet hagyni az ablakot, illetve ha nappal nyitva a szobaablak én meg a konyhában vagyok es bemásznak a szobaablakon? Sok ilyen van.

Esztétika ide vagy oda, nekem a biztonságom fontosabb

2013. márc. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha megy a TV, az elriasztja a betörőt? :D

Miért gondoljátok, hogy a betörő csak a családi házat "szereti"? :)

Az ismeretségi körömben csak rossz környéken lévő, lepukkant lakótelepeken fordult elő betörés, családi házakban nem igazán.

2013. márc. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Ne féljetek ennyire! Én világ életemben kertes házban éltem, és csak most költöztünk panelbe (nagy bánatomra...) és én meg itt félek.. :)

Kertesben, ha történik valami kiszaladok az utcára és 6 szomszéd hívja a rendőrt, itt meg az össze kukkolós mama behúzódik a lakásába, ahelyett, hogy segítene... Ráadásul mindenkit felengednek szórólapozás címen, amiért nagyon haragszok...

A kertes házban mindig volt kutyánk! Az oda kell és kész, lehet hogy leütik, de nekünk attól jobb jelzőnk nem volt még..

Persze be fognak törni, ha akarnak, és nálunk is törtek már be, de csak hátra a kertbe, a házba soha nem mertek jönni!! Ott volt a kutya!

Tudom hogy veszélyes világot élünk, de hidd el, ha kertesben laksz, ott jobban figyelnek rád a szomszédok mint gondolnád!!! Próbálj szerezni kutyát, olyat amitől még te is félnél, ha be akarnál jönni! Egyébként a pulit javaslom, ha nem akartok nagy kutyát, mert nagyon okos, barátságos, de ha idegent lát nagyon hamis, és gyerekek mellé is el tudnám képzelni! Nekünk ez a fajta volt a legjobb házőrző! Ne rettegj egész életeden át... Inkább tegyél meg mindent azért, hogy ne akarjanak bemenni!

2013. márc. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jó ötletek,elmondom mi mit tettünk.Mikor már mind a két szomszédunkba betörtek,szereltettünk fel kamerát(van ál kamera is,megtévesztésig olyan,mint az igazi,nem drága)a rendőrök azt javasolták,h az is jó,mert van elrettentő hatása,nem nagyon mennek a piti betörők olyan helyre ahol kamera,riasztó van,hát nálunk van+ vettünk egy szép,nagy kutyust,na azt sem szeretik a betörők,tedd ki a kapura a táblát,h riasztóval,kutyával védett terület,és bekamerázva,tuti,h inkább kevésbé macerás helyre mennek majd,mit gondolsz,miért a védtelen öregek a célpontok?Náluk még néha az ajtó sincs rendesen bezárva,meg a kutyát is láncon tartják,szóval nem sokat ér..A redőny is jó ötlet,nálunk pont a jövő héten szerelik fel.
2013. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!