Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti figyeltek a gyermek...

Anyukák ti figyeltek a gyermeketek öltözködésére?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy össze illö ruhákat vegyen fel, hogy már korán megmutatjátok, hogy mi mivel passzol, esetleg kiegészítök is menjenek hozzá. Hogy mi lehet kényelmes de csinos is?


Sokszor látom a gyerekekt, hogy anyuka csak praktikusságból öltözteti és nem is nézi mi mivel passzol. Föleg minél idösebb a gyerek.

Sokszor elgondolkodom, mikor tiniket meglátok iszonyatosan felöltözve, hogy hol vannak a szülök? Nem mondja meg az anyuka, hogy kislányom ebböl kint a hasad amivel nem lene gond, ha nem bálna hasad lenne.

De emlékszem anyám mindig melegítöt adott rám, és kb 7-es lehettem mikor rájöttem, hogy hogy is nézek ki, iszonyat volt. Plussz mindig cikiztek mert nagymamás ruhát adott rám, a tüsi hajamhoz. Innetöl magamnak kellett keresnem hogy normálisan öltözzek, mert anyám mindent rámaggatott volna.

2 kislányom van és próbálom öket normálisan öltöztetni. pl melegítöt annyira megutáltam gyerekként, hogy gyerekere soha nem adok. vannak olyan más kényelmes ruhák is amiben legalább csinos. vagy ha kaptak is melegítö nadrágot azon is volt valami lányos, csinos dolog.


itt nem a divatra gondolok, hanem az össze illöségre.



2013. márc. 20. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, én nagyon odafigyelek. Szerintem ezt meg kell tanulni, nem csak úgy jön magától. Nyilván ha egy gyerek azt lája otthon, hogy pörköltszaftos pólóban van anya, rajtam is az van, akkor az lesz sajnos a természetes. És még a boltba is leszalad így. Igen, valós történet, ismerősöméknél ez van. Azt adja a gyerekre, ami épp a kezébe akad, tök mindegy, mi az, milyen színű vagy állapotú. A kislány mindig úgy néz ki, mint valami kis lelenc gyerek, pedig egy kis odafigyelés kéne csak.

Én melegítőt itthonra adok, de csak bentre, az udvarra nem.

Figyelek, hogy színben, stílusban passzoljanak a ruhák. Meg persze a cipőhöz is. Vásárlásnál is mindig végiggondolom, mihez tudná azt a ruhadarabot felvenni, mihez passzol, és csak akkor veszem meg, ha legalább 3 otthoni darabbal passzol. :)

Anyukám nem foglalkozott ilyesmivel, ő mindig melegítős típus volt. Aztán én is kamaszként kezdtem rájönni, hogy egyszerűen nem tudom, mi áll jó, mit mivel lehet passzítani.

2013. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, figyelek.

3 gyermekem van, de próbálok úgy válogatni nekik, hogy összeillő szettek legyenek.

A kisfiamnál is, aki óvodás. Nem a legdrágább ruhákban jár, de amellett, hogy praktikus, kényelmes, pamut ruhák, szerintem csinosak is.

2013. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon figyelek rá, pedig fiam van. Nem szeretem igénytelenül öltöztetni.
2013. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zabmester ***** válasza:

A tinik szerintem egy másik kategória. Némelyik tényleg úgy fel tud öltözni, hogy ihaj, vagy azért, mert úgy néz ki, mint egy prosti, vagy van, amelyiknél a ruhával nem is lenne gond, de kb. egy harminc körüli nőn állna jól, nem egy 12-13 évesen, meg vannak, akik egyszerűen csak idétlenül vannak öltözve, hogy minél feltűnőbb legyen. De szerintem ilyenkor hiába szól a szülő, hogy ezt nem kéne, tojik rá a gyerek. Kamasz koromban én is felvettem minden hülyeséget magamra, anyám hiába mondta, hogy úgy nézek ki, mint egy bohóc, tojtam rá, nekem úgy tetszett és kész.

Kisebb gyereknél más a helyzet. Én főleg azoknál a gyerekeknél látom, hogy tényleg tök mindegy, milyen ruha van rajta, csak a hőmérsékletnek megfeleljen, ahol a szülők sem fordítanak túl nagy gondot az öltözködésre. Mondjuk itt azért sok esetben a pénz nagy úr. Nem mintha turkálóban ne lehetne összeillő darabokat válogatni, csak amikor filléres gondok vannak minden nap, akkor sokaknak kisebb gondjuk is nagyobb ennél, örülnek, ha a ruházkodást letudhatják minél kevesebb vesződséggel.

Én speciel figyelek rá, hogy összeillő ruhák legyenek a gyereken, bár mondjuk fiú, nála nem nagy kaland az öltözködés, őt kicsit se érdekli, mi van rajta. 5 éves, általában farmer van rajta, meg valamilyen póló, oviba ez így tökéletes. Melegítőt nem nagyon szoktam ráadni, mert az a tapasztalatom, hogy az könnyebben szakad, mint a farmer. Ha rokonokhoz megyünk, vagy sétálni, akkor néha adok rá kantáros gatyót, vagy inget, vagy ilyesmiket, de ezek az oviban nem praktikusak, a sok gomb meg miegymás miatt.

De mondjuk tény, hogy akármit adok rá, mindig figyelek rá, hogy színben, mintában passzoljon.

2013. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éves fiam van, és figyelek rá, hogy szépen öltözzön, bár azon nem gondolkodtam, hogy arra figyelek e, hogy összeillő legyen. Egy fiúra a melegítőn kívül mit tudnék adni játszáshoz a bölcsibe pl? Melegítő nadrág, ami általában szürke, vagy sötétszürke, sötétkék, ahhoz meg egy felső. A benti cipője meg egy, adott színű, most per pillanat barna. De volt már kék is. Szóval nem értem, hogy egy ilyen kicsi gyereknél (fiúnál) hogy kéne figyelni az összeillőségre.

Ha megyünk valahová nem adok rá melegítőt, de farmerben sem kényelmes mindig menni. (pl. autóban volt, hogy beadom a derekam, és melegítőben ment, pedig csak a mamáékhoz mentünk, a párom szolgalmazza mindig a kényelmes ruhát)


Itthon itthoni ruhában vagyunk, egyből öltözünk át, ha hazajövünk, de nem pörköltszaftos egyik sem, főleg, hogy nem sűrűn eszünk pörköltet :) Szóval én sem megyek le melegítőben a boltba sem, de itthon abban vagyunk (vagyis nekem inkább fitnesznadrág) meg a bölcsiben is abban van.


Vásároltam már neki turiban, de általában Takkoban, CundAban szoktam a ruháit venni vagy Kik-ben. Csak azért írom, hogy aki ismeri, az tudja, hogy színes, változatos ruhák.


A pici lányom 7 hónapos. Őt majd csajosan szeretném öltöztetni, neki 68-asak voltak az utolsó rugijai, mostmár itthon melegítőalsó meg hosszú ujjú pólóban van (alatta body) általában mind rózsaszín és a változatai. Nála ugye bölcsiben már szóbajöhet majd a harisnya és kisszoknya, ő biztos nem melegítőben lesz.

Most van 2-3 ruhácskája is, néha itthonra is azt adom, mikor nincs más, vagy tudom, hogy megyünk el.

A fiam után akaratlanul is rózsaszínbe öltöztetem vagy csajosba. Neki is a fenti üzletekben vásárolok, meg kaptunk is ruhákat. A fiam ruháit nem adom rá, nem a színe miatt, hanem mert pl. egy nadrág nem mindegy hogy csajos fazonú vagy fiús. A 62-es rugikat kombináltam rózsaszín bodykkal, meg két kék melegítőnacit adok rá de csak itthon valami csajos felsővel. Nincs más olyan fiús ruha, amit ráadnék....

Csak remélni tudom, hogy ő majd szeretni fogja a szoknyát, és fel is tudja majd venni (szép lábai lesznek), ellentétben velem :(

2013. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy kisfiam van aki egy hónap múlva lesz 2 éves,nagyon odafigyelek az öltözékére,fontos,hogy kényelmes,tiszta ruha legyen rajta ami tökéletes állapotú vagy majdnem tökélete játszani játszósat adok rá,de mindig passzolnak a ruhái,ahogy a saját öltözékemre is odafigyelek én sem veszek fel narancssárga felsőt rikító zöld harisnyával pl,de láttam már anyukát aki rózsaszín pólóba kék harisnyába lila szoknyába öltöztette a kislányát,nagyon zavaró volt.
2013. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éves fiam van, és én is igyekszem odafigyelni rá, hogy összeillő dolgok legyenek rajta, és ki is nézzen valahogy.

Én szoktam melegítőt ráadni itthonra, szerintem melegítőből is vannak csinos, vagány darabok. Pl vannak nagyon aranyos plüss melegítő nadrágai, szerintem nagyon jól néz ki bennük, egy színben passzoló bodyval egyáltalán nem kelt "igénytelen" benyomást. Persze ha megyünk valahova, akkor átöltöztetem, olyankor jöhet a farmer, ing stb, de szerintem itthon nem kényelmes neki abban mászkálni.

Én egyébként azt látom, hogy az ő korosztályában a gyerekek gyakran hordanak csak egy szál harisnyanadrágot és pólót. Szerintem az tud rémesen kinézni, főleg ahogy dudorodik harisnya alatt a pelenkás popsija, és főleg fiúkon tud kinézni borzasztóan. Praktikus dolog a harisnya, de így önmagában nagyon rosszul néz ki. Én csak nadrág alá szoktam ráadni a harisnyát, ha hideg van.

2013. márc. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
én úgy vagyok vele úgy oltozik a fiam ahogy neki tetszik, de a csonadrag v nyaku rózsaszín polok és cuccok meg vannak tiltva ne nézzen úgy ki a gyerek mint egy bu zi és szegyenbe hozzon engem
2013. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!