Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok így még egy...

Ti vállalnátok így még egy gyereket?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok,van egy 3 éves kisfiam,albérletben lakunk a párommal,megvagyunk anyagilag is mert már én is dolgozok.Vannak hullámvölgyek a párkapcsolatomban de működik.

Szüleim is tudnak támogatni(akár anyagilag is de nem fogajuk el míg nincs végszükség).

A kérdés azért merült fel bennem mert sokan mondogatják mostanában hogy szegény kisfiamnak nincsen kistestvére és kezdem elhinni hogy van benne valami,és imádtam a terhességet,szeretem a babákat DE eleve egy kis túlsúllyal indulnék,kiesne a fizum,2 évesen hagynom kéne a gyereket bölcsibe és visszakellene mennem dolgozni.Az első időszak is nehéz volt a kisfiammal mert nem tudtam szoptatni,és kialvatlan voltam amitt néha feszült is valamint félek attól is hogyan tudnám megosztani a figyelmem a 2 gyerek között.

Szerintetek?Vállalnátok még egy gyermeket?


2013. márc. 20. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben csak akkor vállalnám, ha ezekre a kérdésekre, amiket itt felsoroltál, magamnak tudnék válaszolni. Ha már nincs egy kérdőjel sem bennem. Ha nem is most, de egy-két éven belül biztos elgondolkodnék a testvérkén, mert én azt vallom, hogy egyedül nem jó.
2013. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért, mert csak a társadalmi nyomás miatt lennél terhes. Mert mondogatják és kezded elhinni. Azért vállalj gyereket, mert belülről érzed, hogy szeretnél egyet. Ne a fiadnak szülj egy testvért, hanem magadnak még egy kisbabát :) Mi is így vagyunk mint ti, csak nekünk saját lakásunk van. Nem vállalok tesót, bár mindenki mondja, hogy kellene, meg jó a testvér. De úgy érzem, hogy a lányom kezdi a bölcsit, nem kell neki még egy stressz a testvérféltékenység miatt. Illetve szeretnék még én is lelkileg helyrerázódni. Kicsit egyedül lenni, kicsit kettesben lenni. Ráértek a tesóval 2-3év múlva is. Fiatal vagy :)
2013. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha én vágynék rá, akkor igen, de csak a külső nyomás miatt nem.
2013. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha szeretnél, akkor igen. De semmiképp ne azért, mert azt mondják. Más is lakik albérletbe, ez ma már nem olyan nagy ügy. De te még elég bizonytalan vagy, úgy látom. Nem hinném, hogy a súlyfelesleg lenne az akadályozó tényező. AMiket felsoroltál csak kifogások, mert annyira talán még nem is akarod.
2013. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is hallgatom (és fogom is még), hogy kell a testvér a gyereknek. De csak emiatt nem fogok még egyet szülni. Én nem szeretnék több gyereket. Ebbe nem szólhat bele senki. Szóval neked kell eldönteni, természetesen a pároddal együtt, hogy hány gyereket akartok. Ne azért szülj, mert mondják mások!
2013. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!