Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párommal úgy döntöttünk...

A párommal úgy döntöttünk gyereket szeretnék vállalni. És érdekelne, hogy egy gyerekes szülőként mire lennék jogosult (gondolok itt a családi pótlékra gyes-re stb. ) és mennyi ezeknek az összege?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Van bejelentett munkaviszonyod? Ha igen mióta? Ha dolgozol, akkor jár a tgyás és a gyed is, ami magasabb (fizu függő), minta gyes. A gyes nettó 25650ft, a családi pótlék 12200ft. Plusz jár az 1x-i anyasági támogatás, szülés után kapod meg, ez 65120ft. Plusz a terhesség 13.hetétől jár a magzati adókedvezmény, havi max 10000ft, ez is fizufüggő, apa is igényelheti. Kb ennyi.
2013. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy van-e munkahelyed, illetve eddig mennyi munkaviszonyod volt. Ha még nem dolgoztál, akkor GYES-re leszel jogosult, ami kb. 25.000 Ft, plusz családi pótlék 12.200 Ft. Ezenkívül jár az egyszeri anyasági (ha a terhesség alatt legalább 4-szer voltál terhesgondozáson), ez kb 64.000 Ft.
2013. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg munkaviszonyban állok igaz még csak 5 hónapja, de már előtte is dolgoztam, az úgy 18 hónap volt.
2013. márc. 11. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk most született meg a kisfiunk. Én táppénzen voltam terhesség alatt végig,első hónaptól és azelőtt dolgoztam még 9 hónapot(az számít amit egy huzamban dolgoztál vagy kevés kihagyással)így meglett a több mint 365 nap biztosított napom,így majd GYEDET kapok de egyenlőre még TGYÁS-T. Az mellé még családit és egyszeri anyasági támogatást. Anyságit 64125-ft-ot kaptam. Ugye ez egyszeri. Családit 12200 minden hónapban. Gyedet még nem kaptam ugye de az egyedi,a bejelentett béredtől függ.Annyi időre jár ahány napig dolgoztam vagyis biztosított voltam (minimálbér körüli fizetésnél ez kb. 50000-60000 ft minden hónapban.) Ha nem dolgoztál,gyesre vagy jogosult az kb. 25000-30000 lehet. De van itt egy oldal ott megtudhatod,ki lehet számolni. PROFESSION.HU/KALKULÁTOROK/GYES
2013. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!