Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál úgy babát, ha...

Vállalnál úgy babát, ha 1:4-hez lenne az esélye, hogy életképtelen lesz? Genetikai betegség miatt.

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Inkább örökbefogadnék.
2013. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mit csinálnék ebben a helyzetben. Szerencsére nem is kell gondolkodnom rajta. De lehet, hogy vállalnám, mert gyerek nélkül el sem tudom képzelni az életem. Azt viszont nem tudom, hogy hogy bírnám ki, ha elveszíteném a picit... egyet elveszítettünk 6 hét terhesség után, épp elég volt azt feldogozni :-S
2013. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én megpróbálnám, de csak abban az esetben, ha genetikussal beszéltem előtte, mert szégyen nem szégyen, ha beteg lenne én nem tartanám meg! Ha korai ultrahanggal kimutatható a betegség, vagy a természet szelektál, akkor igen.. de ha nem feltétlenül látható, szűrhető betegségről van szó, akkor inkább örökbe fogadnék!
2013. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagyon optimista embernek tartom magam ezért biztos hogy egyszer megpróbálnám, végülis 75% esély van rá hogy sikerül és 25% hogy nem.

Aztán ha beteg lenne és el kellene vetessem akkor már nem tudom mit éreznék lehet nem mernék többet próbálkozni és maradnék az örökbefogadásnál, de egyszer biztosan megkísérelném!!

2013. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem vállalnám be.
2013. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
A kérdés miért lenne így? Bizonyos genetikai betegségeket lombikeljárásnál pgd-vel kitudnak szűrni.
2013. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen probléma esetén beültetés előtt ki tudják választani azt az embriókezdeményt, amelyik nem beteg. Úgy bevállalnám. Különben nem.
2013. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem, mivel ha már bevállalnám, elvetetni nem tudnám, akkor sem, ha beteg. Tekintettel a nagy kockázatra, vsz. inkább nem is vállalnám. Bár, sosem lehet tudni, mennyire erős az anyai ösztön. (Könnyen beszélek, mert egészséges gyerekeim vannak.) Ugye csak elméleti a kérdés?
2013. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit félreértettem, azt hittem, 75% az esélye, hogy beteg lenne, de látom, hogy 25%. Így már lehet, hogy bevállanám mégis. Utolsó
2013. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!