Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-3 gyerekes családok, milyen...

2-3 gyerekes családok, milyen anyagi körülmények között éltek?

Figyelt kérdés
én nem értem. akciós termékeket veszek, azt is mindig össze írom mikor mit és mégsem jövünk ki.most már a számlák is nagy gondot jelentenek. sok minden nem változott nálunk ugyan annyi pénz csak azt hiszem semmit nem ér.ez már olyan síralmas.:( olyan elkeseredett vagyok,hogy mindent megteszünk,hogy boldoguljunk és még sem megy.csak a minden napi csalódás .
2013. márc. 6. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A férjem alsós tanító, mellette kétféle fusija is van. Én kereskedelemben gürizek és mellette van egy fekete-melóm is. De a hitelünk annyit elvisz, hogy éppencsak elegyensúlyozunk a pengelléren hónapról-hónapra :( két kisgyerekünk van, ennél többet már fizikailag sem nagyon bírunk dolgozni, jobban takarékoskodni meg már képtelenség... egyre inkább elkeserítő ez a kilátástalanság.

Köztartozásunk ugyan még nincs, de ki tudja a jövő hónapban mi hogy lesz.

Én komolyan már bele vagyok nyekkenve teljesen lelkileg is ebbe az egészbe :(

2013. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az nem spórolás, hogy akciós terméket veszel, ezt én is csináltam, és ilyenkor az ember akaratlanul megvesz olyat is, amire nincs szüksége, csak mert akciós.


Inkább írd össze egy hétre előre, hogy mit akarsz főzni, mi legyen a reggeli, ebéd, vacsora. Egy helyre menj el, és csak azt vedd meg, ami össze van írva. A piacon vegyél almát, meg szezongyümölcsöt.


Én így vásárolok: heti egyszer nagyobb vásárlás (húst, zöldségeket, felvágottakat, sajtot, tojást, stb) és kétnaponta csak kenyér, péksütemény, stb.


Ha heti lebontásban vásárolsz, akkor előre látod, mennyit fogsz költeni, és előre tervezhetsz havi bevásárlást (wc-papír, tisztító és tisztálkodószerek, stb).


Aztán ha minden fillérre ki van számolva, akkor a pénzt tedd egy borítékba, és csak abból vásárolj. Az első hónapban legyen egy vésztartalék borítékod, mert amíg nem szokod meg, hogy így vásárolj, ki fogsz futni a pénzből :) Aztán az első hónap után marad is :)

2013. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen kiborulva:(

1327ft-n múlik pl a rendszeres gyermekvédelmi támogatás. A férjem lelépett, de amíg házasok vagyunk addig a jövedelme mérvadó...(és a napi térítés az oviban 500ft)

Így 50ezret még művészibben kell beosztanom. Egyéb kérdés?

2013. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amíg a csekkek után havonta 40 megmaradt,addig nem volt gond 3 gyerkőc mellett,most 4 mellett sem lenne gond,csak sajnos már nem marad meg a csekkek után havi 40,mert az oep nem utalja még nyár közepéig (gyes-t vonnak vissza,noha törvény írja elő,hogy 67 %-ot utalniuk kellene gyed-et!). Szóval elég car anyagiak közt élünk,15 rugó marad havonta a csekkek után pelusra,egyébre.


MI anno egy hónapra írtuk össze,hogy miket főzök,és úgy vásároltunk be hó elején,amikor egyszer elmentünk a pár km-re levő Tesco-ba (akkor még a környéken az volt a legolcsóbb).

2013. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!