Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák adnátok tanácsot? Ti...

Anyukák adnátok tanácsot? Ti hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
Nagyobb házba költözünk, ezért vissza kell fognunk magunkat. Minden tanács érdekel. Mindennel szeretnék spórolni. Egy 2 éves és egy 4 éves gyerek van, illetve 2 hónap múlva megszületik a harmadik.
2013. febr. 25. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Pár évre egyedül maradtam a kisbabámmal, így nagyon kevés pénzből kell gazdálkodnom.

Szégyen, vagy nem, de rászoktam, hogy csak minden második nap zuhanyzok, akkor is gyorsan, ezzel vizet és gázt spórolok egyszerre.


A lányom fürdővizét a kiskádból minden este átöntöm a felmosóvödörbe és amíg tart, ezzel öntöm le a WC-t.

Ha nagy ritkán sikerül elkapnom a pillanatot, akkor a mosógépből kifolyó vizet is felfogom szintén WC- öblítésre.


Lámpát csak legszükségesebb alkalommal kapcsolok, energiatakarékosak az izzóink.

A lakásban egyedül a szobában fűtök a gyerek miatt, a lakás többi részében nem.


Húst csak akkor veszek, ha kapok olyat, aminek aznap jár le a szavatossága, így féláron adják.

Ebből veszek többet és kisebb adagokban lefagyasztom.

2013. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Engem is érdekelnének a válaszok. Az én gyerekeim 5-2-1 évesek. Amit próbálunk "betartani", hogy nem égetjük feleslegesen a villanyt, nem megy csak úgy zajnak a tévé. Sajnos a villanyszámlánk egy vagyon. Főzni megpróbálok 2 napra, esetleg többre és akkor fagyasztok. Mosásnál összevárok teljes adagot (nem nehéz, 1 nap alatt megvan nálunk). Kaján próbálunk spórolni, de azért igyekszem sok gyümölcsöt, zöldséget venni. Pelus vásárlásnál figyelem az akciókat, kuponokat. Törlőkendőt is akciósan, egyszerre több csomaggal veszek. Ruhát használtan, vagy leárazáskor veszünk.
2013. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

1. vagyok, azt elfelejtettem, hogy én is csak akciósan, vagy kuponnal veszek pelenkát, törlőkendőt.

Ezen nem akarok spórolni, nekünk a Pampers vált be, bár most Rossmannosat vettem, kíváncsi vagyok jó lesz-e, azt is dicsérik.

Törlőkendőből szerintem legalább fél évre el vagyok látva, mert bespájzoltam akciók alkalmával.

Érdemes mindig figyelni mi hol akciós, pl. Sudocremet nem vennék soha eredeti áron, de a Rossmannban az is most volt akciós és nagyon sokáig elég a 60g-os tégely is.


Valamint fürdetőt, krémet is azt használok amit az orvos felír. Amellett, hogy a legolcsóbb, ettől legalább biztos nem pattogzik ki.

4 hetesen kapott el először valamit, el volt dugulva az orra, drága orrspray helyett szintén gyógyszertári sóoldatot használtam, pár 100Ft volt és bevált.

2013. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

mi is úgy próbálunk spórolni, hogy pl. a gyerek fürdővizében fürdök én is miután lefeküdt, felengedem kis meleggel, így nem kell még fél kád vizet engedni :)

villanyra figyelünk, hogy ne égjen mindenhol. 2 naponta főzök nagyobb adagot mert villanytűzhelyünk van és zabál mint a fene :(

listát írok mit kell venni, heti menüt állítok össze és csak a hozzávalókat veszem meg plusz ami muszáj, így nincs maradék.

akciós húsokat veszek én is sajnos, de mindig lefagyasztom, anélkül nem főzöm meg, biztos ami biztos ;)

ha valami akciós, pl. wc-papír, tartós élelmiszer akkor több csomagot veszek.

kajákból is próbálok az olcsóbb fajtákat főzni, hónap végén gyakran van a maradék felvágottak miatt mondjuk pizza :)

de lángost is nagyon szeretik a gyerekek és 200Ft-ból megvan egy vacsora+ebéd :)

na meg ugye a krumplis ételek, levesek, főzelékek, szerencsére mindenki szereti nálunk ezeket a kajákat :)

2013. febr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Amin szerintem nagyon lehet spórolni, az a kaja. Nálunk ezen e téren kellett változtatni. Persze egészségesen eszünk, zöldség, gyümölcs...

Heti egyszer megyek a férjemmel bevásárolni, de akkor egész hétre. Általában szombaton megyünk a piacra. Hétköznap már csak kenyeret, tejet, kefirt veszek, mikor elmegyünk a lányommal sétálni. Listát csinálok a vásárláshoz és a heti menühöz is. Nem megyek tecsóba meg ilyenek, ott csak költenék feleslegesen.


A mosásnál egész adagokat mosok. Lámpa lekapcs, számítógép sem megy egész nap, kihúzom a hajvasalót, hajszárítót.


Mosogatógép. Tablettával számolva is rengeteget spórolok.


Ha most költöztök és belefér, ablakcsere, ha kell. Baromi sok elmegy, ha az utcát fűtitek...

2013. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És abban esetleg tudtok segíteni, hogy mit érdemes 2, akár 3 napra főzni? Ti mit szoktatok? A pici már minden evő:)

2013. febr. 26. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Havi menüt írok

1 nagy bevásárlás van, meg max hetente 1 kisebb

Férjem az egyik kollégájával jár felváltva dolgozni

Magam sütöm a kenyeret/pékárut

Ecetet használok öblítésre

Pelust 40% kedvezménnyel veszek

2 napra főzök

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2013. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!