Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt "szépen...

Hogyan lehet ezt "szépen tálalni"? 3an vagyunk barátnők. /23-24 évesek/ Tartjuk a kapcsolatot, össze-összejárunk, szóval így minden oké.

Figyelt kérdés
Kb. 2 évvel ezelőtt az egyik bnőmről kiderült, hogy nem lehet babája. Már elmentek mindenfelé, nem nagyon kecsegtették őket.Nagyon sajnáltuk/juk. Tegnap elmentünk kozmetikushoz a másik barátnőmmel, akivel utána sütiztünk egyet, ott nagy vigyorral az arcán közölte, hogy babát vár.Aztán el is keseredett, mert ugye van egy 3. barátnőnk, akinek meg nem lehet. Befolyásolni fogja ez a kapcsolatunkat? Fél elmondani neki is, mert nem tudja, mit fog szólni hozzá? Hogyan, mikor, mit mondjon?
2009. szept. 9. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz barátnő, akkor örülni fog. Lehet, hogy nem fog olyan sűrűn kérdezgetni a baba felől, de nem hiszem, hogy megharagudna érte.

Nálunk is volt hasonló helyzet, csak az esküvő volt a középpontban. Mikor barátnőm közölte, hogy összeházasodnak, akkor nagyon örülten neki, mégis bőgtem mikor elment, hogy igazságtalanság. Pedig nem így van, mostmár tudom. A babadolog szerintem ennél sokkal sokkal kényesebb téma.

Egyszerűen álljon elé és mondja el,ez a legegyszerűbb.

2009. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hüh... Nem lesz egyszerű, szerintem, de túl kell esni a bejelentésen, és utána nem megsértődni azon, ha az arca nem épp a felhőtlen boldogságot tükrözi, és időt adni neki, hogy "megeméssze".

Ha valakinek nem lehet gyereke, mérhetetlenül tud fájni! De szerintem, menni fog, ha igazi barátnők vagytok. Ha meg nem, akkor el fog maradozni, mire a baba megszületik. Mert a babás témákra, vásárlásokra, stb nem mindig lesz kapható, sőt,előfordulhat, hogy egyáltalán nem megy ilyenkor veletek.

Kívánom, hogy kellemesen csalódjatok, és továbbra is barátnők legyetek hármasban!

2009. szept. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ha igaz barát akkor örülni fog!De szerintem minél előbb mondja el mert ha a fülébe jut mástól akkor nagyon rosszul fog esni neki!!!!!

Lehet hülyeség amit írok nem tudom mennyire jó barátnőd, és azt sem tudom meg szeretnétek-e majd keresztelni a picit de nekem rögtön az jutott eszembe, hogy mennyire jól esne nekik ha a kis pocaklakó angyalkának ők lehetnének a kereszt szülei!És ha esetleg nem vállalnák el akkor is egy szép gesztus lenne tőled és akkor talán ö is jobban tudna veletek örülni!

Minden jót!Boldog baba várást!

2009. szept. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírom Neked, velem hogy' volt (másik oldal), hátha segítek:

Mi 16 éve (gimi óta) négyen vagyunk barátnők.

Túléltem 2 barátnőm terhességét úgy, hogy mi 5 évig hiába próbálkoztunk, ők meg ahogy elhatározták, hát 2 hónapon belül úton is volt a baba.

Nem volt könnyű. Nekik sem, de mivel már ennyi ideje ismerjük egymást feltételezték, hogy megértem az örömüket.

És én örültem, megsirattam mindegyik örömhírt, de biztos látszott rajtam, hogy sajog bele mindenem.

Otthon aztán kibeszéltem magamból a férjemnek.


Ne féljen a barátnőd, mondja meg neki és esetleg kérdezze meg tőle, zavarja-e ez, mert a közeljövőben egyre nagyobb pocakkal egyre többet fog a várandósságáról beszélni veletek (ez tuti). Az igazi barát ettől meghatódik és nem megsértődik szerintem.


És igen, lehet, hogy egy ideig befolyásolja majd a fesztelen együttléteiteket, de szerintem rövid idő után ugyanolyan őszintén fog ő is örülni, lehet az első lesz, aki segíteni fog majd a barátnőtöknek, ha arra szüksége lesz.


Szóval csak bátran és bele a közepébe (de finoman).

2009. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

Azért azt hozzáteszem, hogy azóta már a mi kislányunk is 3 hónapos (lombikbaba).

2009. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van olyan barátnőm,akinek nem lehet babája!

Egy percig sem gondolkoztam,hogy elmondjam-e,és hogyan???

Megírtam neki sms-ben,ő válaszolt,örült.

Írtam neki,hogy ő az első a barinők közül akinek elmondtam,és hálás volt ezért.Ritkán beszélünk,találkozni még kevesebbszer szoktunk,de nem a baba miatt.Ő dolgozik,én nem,nem is egy helyen lakunk,szóval szerintem nem szabad sokáig húzni,és főleg nem szabad megvárni,hogy mástól,idegentől,utcabelitől hallja meg.Akkor biztos ,hogy megbántódik...

2009. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!