Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a gyerekének tört már...

Akinek a gyerekének tört már le a fogából, mit tanácsolna?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves, 8 napja elesett, és sajnos az első fogának az egyik sarkából letört egy darab. Nem tudom, hogy érdemes-e elvinni fogorvoshoz...Sok helyről mondták, hogy felesleges, hiszen mivel nem maradandó fog, így nem fognak vele semmit se csinálni, majd kiesik később és kész.

Azért gondolkodok még is azon, hogy legalább a gyerekorvostól kérek tanácsot, mert a keményebb és nagyobb falat ételeket inkább hátulról harapja, és nem elölről ahogy eddig, valamint fogmosásnál is finoman tudom csak megmosni neki, mert ha kicsit erősebben rányomom a fogkefét, igaz nem sír vagy mondja hogy ne, de húzza el a fejét.

A férjem és anyum szerint is még érzékeny neki, hiszen borzasztó nagyot esett és azért csak megütötte, ezért ne "kínoztassuk meg" feleslegesen, és majd megnyugszik neki.

Való igaz, semmiben nem zavarja, nem fájlalja, csak ez a két dolog miatt agyalok az orvoson...

Akinek van hasonló tapasztalat, segítene, hogy érdemes e elvinni, vagy tényleg semmit se fognak vele csinálni, és majd szépen "megnyugszik" neki a foga?


2013. febr. 15. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Szia! A kisfiamnak 1,5 éves korában tört le az egyik első fogából egy pici darab ( szintén egy hatalmas eséstől). Én is dilemmáztam hogy elvigyem-e, de mivel nála nem tapasztaltam olyat hogy fájlalta volna vagy zavarta volna bármiben, illetve nem éreztem "élesnek" a törés mentén a fog szélét, így végül nem vittem el, hiszen nem nagyon tudnának vele érdemben mit csinálni (?)

Azóta sincs semmi gond vele ( 2 éves).

2013. febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Az én lányom is 2,5 éves és pont neki is letört az első két fogából egy kisdarab.Nagyon vérzett neki.Nem vittem el orvoshoz,amúgy sem hagyta volna magát.Meg úgy sem ez az eredeti foga.
2013. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én elvinném fogászatra, de nagy esélyt látok rá, hogy nem fognak vele semmit csinálni. Még akkor aznap rögtön az esés után ha elvittétek volna és a fogdarab is egyben meg lett volna akkor talán, de akkor sem biztos. Én ha aggódok megkérdezem az orvost a biztos válasz miatt és ennyi. Sajnos nem egy gyerköc jár így, hogy sikerül ekkorát esni. És van ismerősöm aki a maradandó fogát törte így el.
2013. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
El ne vidd!! ! Én elvittem... 2 éves volt akkor a fiam, időm nem volt fel eszmélni és levágott belőle hogy ne legyen hegyes. Az a fog azota is problémás.most 8 éves.
2013. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!