Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mi alapján választ nevet a...

Ki mi alapján választ nevet a gyerekének?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsiságból kérdezgetek. Sokféle szokás van.

Van, aki direkt olyan nevet választ, ami nincs a családban, van, aki meg direkt egy kedves hozzátartozója nevét adja. Van, akinek fontos, hogy a névnap mikor van, van, akit nem érdekel. Van akinek fontos a név jelentése, másnak meg nem. Van, aki már gyerekkorában eldöntötte, és akkor is azt adja, ha nem is passzol a férj vezetéknevéhez.

Kinek mik voltak a szempontok?


2013. jan. 28. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a szempont az, hogy szép hangzása legyen, tetszen mindkettőnknek a név, és az sem árt ha passzol a vezetéknévhez. És az is lényeg, hogy ne legyen ilyen nevezetű a családban, közeli rokonság körében. A jelentés, névnap dátuma, minden más mellékes.
2013. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kezdem magammal: szempont volt, hogy ne legyen becézhető a név (pl. Bálint; ellentétben a Péterrel, ami gyakran Peti). Max. 2 szótagosat akartam, mert a vezetéknév hosszú. És abszolút kizáró tényező volt, ha a névnap és a születésnap között kevesebb, mint 2 hónap volt, és azok a nevek is tiltólistásak, amiknek nem tetszett a jelentése (különben talán ez volt az egyik legfontosabb nekem - hogy mit jelent a név).

A testvérnél pedig fontos volt, hogy valamilyen logika mentén passzoljanak egymáshoz.


Ugyanakkor nekem pl. az adott név gyakorisága nem nagyon számított.


Kiváncsi vagyok, másnál hogy volt.

2013. jan. 28. 12:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy nagyon kedves gimis osztálytársam, akivel sok jó közös emlékem van. (Nem szerelmi kapcsolat volt) Akkor tetszett meg a neve, de annyira, hogy tudtam, ha egyszer fiam lesz, Dániel lesz. :) Persze számított, hogy illjen azért a vezetéknévhez, és szerencsére nagyon is jól hangzik vele. Most már 15 hónapos a kis Dánielem :D
2013. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyfiam apukája után kapta a nevėt ,a kisebbik fiam meg szintén a családban már létezett nevett kapot ,kislányom viszont mivel szeretem a virágokat ,virág nevet kapta,illetve az én keresztnevemet is .ès miden esetben paszoltak a keresztnevek a vezetéknévhez,nekem nem volt fontos hogy mennyire közel van szülinaphoz a névnap. Az sem számit hogy lehet e becézni,vagy sem .
2013. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a vezetéknévhez passzoljon elsősorban. legyen valami egyszerű becézése, amit majd ő is ki tud mondani könnyen. plusz az anyósom is... szereti a legegyszerűbb szavakat is túlbonyolítani, na meg hát a memóriája sem a régi :)

én már csak ilyen kis birka maradok, hogy az anyósomat is számításba veszem a névválasztásnál :)

2013. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a legfőbb szempont az, hogy mindkettőnknek megfeleljen. Fiú név kell, egyikünknek sem tetszik sok és persze egyikünknek sem tetszett a másiké. Így bizony az apuka nevét fogja kapni, az legalább tényleg szép. Sokan megszólnak miatta, de mégis sok ismerős szülő így csinálta. Mindkét részről a felmenők között is ez a szokás, ha fiúról, ha lányról van szó. Engem nem érdekel, hogy más mit mond, nekünk ez így tetszik.
2013. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fontosnak tartottuk hogy passzoljon a vezetéknévhez, és modern legyen. Ilyenekkel nem foglalkoztunk hogy mi a jelentése stb, ezt már csak akkor néztük meg mikor el volt döntve hogy mi lesz a neve. A névnapot is csak ekkor néztük meg, egyébként pont 2 hónap van a névnap és a születésnap között, de úgy is mindegy volt, hiszen nálunk két hét alatt elégsok minden lezzajlik: karácsony, apa névnap, nagyapa névnap, szilveszter, kislányom születéésnapja, apa születésnapja. Így végülis már mindegy volt a néévnap mikorra esik.
2013. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem (férjemnek ez nem számított) fő szempont volt, hogy ne legyen a családban és az ismeretségi körben ilyen nevű ember/gyermek.

Ne sarkaljon mindenkit arra, hogy csak azért is becézni kelljen.

Magyar eredetű nevekben gondolkodtunk, bár a férjemnek voltak egyéb ötletei is. (Szilveszter, Milán)

Családnevünk olyan, hogy szinte minden keresztnév illik hozzá, ez nem jelentett problémát.

Szerettem volna, hogy a név- és születésnap ne legyen túl közel egymáshoz, de a kislányomnál ez nem jött össze. Az Ő neve nekem kamaszkorom óta nagy szerelem volt, és keresztül is vittem az akaratomat. :)

2013. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Először is tetszen apának és nekem is. Ez a legfontosabb szempont. A második, hogy menjen a vezetéknévhez, ne hangozzon bután. Ha ez a kettő megvolt, akkor már nem sokat gondolkodtunk rajta. Az, hogy a nagyon közeli családban van, vagy nincs, nem volt szempont, és a jelentése sem. Bár egyszer kósza ötlettől vezérelve megnéztük, mit jelentenek a nekünk tetsző nevek, de ez nem befolyásolt semmit sem. Azt, hogy mikor van a névnapja, fogalmam sincs. :)))) Ahogy azt sem tudom, hányadik a népszerűségi listán... lényegtelen számomra.
2013. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a legfontosabb szempont volt, hogy senkit ne ismerjünk ilyen néven. Pedagógusok vagyunk, nem volt egyszerű... Szerettem volna magyar nevet, passzoljon a vezetéknévhez, fontos volt a jelentés. Ami egyáltalán nem számított, a névnap és a becézhetőség. Kompromisszumos megoldás lett, mert ami minden kritériumnak megfelelt és nekem nagyon tetszett, a férjemnek nem... De megszoktam, megszerettem, jó választás volt. Lehet, hogy mégis rosszul jár/járunk mert külföldön abszolute kezelhetetlen nevet kaptak lányaim...
2013. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!